'AKÇAKOCA'NIN EN ÖNEMLİ DEĞERİSİNİZ'

Tarih: 2015-12-17 14:36:44

İlçe Kaymakamı Mehmet Özer ve Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici üniversite öğrencileriyle bir araya geldi
 Akçakoca Meslek Yüksekokulu medya topluluğunun organize ettiği söyleşiye   İlçe Kaymakamı Mehmet Özer ve Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici konuşmacı olarak katıldı. Program Medya Topluluğu Akademik Danışmanı Yrd.Doç.Dr.Arif Güngör’ün moderatörlüğünde gerçekleşti.

 

Açılış konuşmasını Akçakoca Meslek Yüksekokulu Medya Topluluğu Akademik Danışmanı Yrd.Doç.Dr.Arif Güngör gerçekleştirdi. Konuşmasında medya topluluğunun gerçekleştirdiği çalışmalar hakkında kısaca bilgi verdi. “ Gönül birliği güç birliği” sloganıyla hareket ettik, güzel sonuçlar aldık. Bu sene yine bu tür etkinlikler tekrar başlayacak, yalnız bu yıl  “G”leri artıralım. “Gönül Birliği, Güç Birliği, Güven Birliği, Gelecek Birliği”  işte bunların hepsini yapabiliyorsak, gelecek bizimdir diye düşünüyorum. O yüzden bu etkinlikler çerçevesinde Sayın Kaymakamıma ve Sayın Belediye Başkanıma bugün bizlerle oldukları için teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Üniversiteli öğrencilerle gerçekleşen söyleşinin konuğu olan Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici gerçekleştirdiği konuşmasında şu sözlere yer verdi :  “ Üniversitemizle her zaman bir bağımız var, yöneticilerimizle sürekli iletişim içerisindeyiz. Üniversitemizden gelen talepleri eksiksiz yerine getirmeye çalışıyoruz. Tabi sosyal ihtiyaçlar hiçbir zaman bitmiyor, benim üniversiteli arkadaşlarımıza bakış açım şu ;  hesap yaparken bazen öğrencilere ekonomik girdi olarak bakılıyor, şunu açık yüreklilikle söylüyorum ben kesinlikle ekonomik girdi olarak bakmıyorum  sizlere, kardeşlerime. Şöyle bakmak lazım ben burda en iyi şekilde eğitim hayatınızı tamamlayıp bir hemşeri duygusu içerisinde sizleri Akçakocalı olarak gönderirsek belki devlette belki özelde önemli yerlere geldiğinizde Akçakoca’yı vatanı olarak bildiğinde işte asıl kazanç o zaman başlayacak Akçakoca açısından. Siz Akçakoca’nın en önemli değerlerisiniz, buradan  sizleri memleketi olarak uğurlarsak kendimizi şanslı hissedeceğiz” diye belirtti.

 

Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’nin konuşmasının ardından İlçe  Kaymakamı Mehmet Özer söz aldı ve konuşmasında çok anlamlı iki şiir okudu, geçmişte kamuya işi düşen vatandaşın durumu ile bugün kamuya işi düşen vatandaşın arasındaki farkın büyüklüğüne dikkat çekti ve konuşmasında şu sözlere değindi    “ Belediye Başkanı arkadaşımız Cüneyt Yemenici  sizin karşınıza seçilmiş bir iradeyle geldi ilçenin temsilcisi olarak 2014 - 2019 yılları arasında ilçenin mahalli müşterek ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla seçildi ve seçildiği günden bu tarafa da faaliyetlerini icra ediyor. Bende 1 Ağustos itibariyle göreve başladım, bende şuan etrafa bakıyorum, üniversite ne yapıyor, belediye ne yapıyor, diğer kurumlar ne yapıyor diye inceliyor, neler yapılmış, neler yapılacak bunları gözlemliyorum.” diye konuştu. Gerçekleşen konuşmaların ardından, İlçe Kaymakamı Mehmet Özer ve Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici öğrencilerden gelen soruları cevapladılar, karşılıklı bilgi alışverişinde bulundular ve öğrencilerden gelen talepleri, önerileri aldılar. 

Akçakoca Meslek Yüksekokulu Konferans salonunda gerçekleşen söyleyişi sonrası, İlçe Kaymakamı Mehmet Özer’e ve Belediye Başkanı Cüneyt Yemenici’ye Teşekkür belgesi ve çiçek takdiminde bulunuldu.  

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.