AKIN, ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Tarih: 2014-11-12 16:57:00

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 22’nci Dönem Zonguldak Milletvekili Harun Akın, 16 Kasım 2014 Pazar günü gerçekleştirilecek Olağanüstü İl Kongresi öncesinde başkan adaylığını açıkladı.   Akın’ın parti binasında düzenlediği adaylık açıklamasına; CHP Merke

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) 22’nci Dönem Zonguldak Milletvekili Harun Akın, 16 Kasım 2014 Pazar günü gerçekleştirilecek Olağanüstü İl Kongresi öncesinde başkan adaylığını açıkladı.  

Akın’ın parti binasında düzenlediği adaylık açıklamasına; CHP Merkez İlçe Başkanı Cemal Şahin, Muslu Belediye Başkanı Sabahattin Adıyaman, CHP Çaycuma İlçe Başkanı Umut Başoğlu, CHP eski İl Başkanı Mahmut Altuntaş, Merkez İlçe eski Başkanları Ertuğrul Koltuk ve Tarık Coşkun, CHP eski İl Yöneticisi Osman Kıransoy, Belediye Meclis Üyesi Süleyman Özdoğan, SHP eski İl Başkanı Yavuz Boz, önceki dönem Belediye Meclis üyeleri Kasım Ayçiçek ve İdris Şahin, CHP Kozlu Belediye Başkan Adayı Hakkı Yayalar ve çok sayıda partili katıldı.

Zonguldak’ın sorunları, çözüm önerileri ve yapacaklarıyla ilgili bir açıklamada bulunan İl Başkan Adayı Harun Akın, basın toplantısında yaptığı konuşmada şunları söyledi:

 

“ALTINI ÇİZEREK ‘ÖNSEÇİM’ DİYORUM”

“16 Kasım 2014 tarihinde CHP, Zonguldak Olağanüstü İl Kongresi’ni yapacaktır. Bu olağanüstü bir kongredir. Nedenlerini, niçinlerini bilemediğimiz bir süreç, 18 İl yöneticisi arkadaşımızın istifası ile sonuçlanmış, sonrasında ise parti tüzüğümüze göre Genel Merkezimizce atanan geçici kurul ve yaşayacağımız İl Kongresi noktasına gelinmiştir. Önümüzdeki 2015 genel seçimleri nedeni ile çok önem kazanan bir kongre yaşayacağız. CHP'de siyaset yapan herkesin çok hassas olması gereken bir süreç bu... Geçmişten bugüne CHP'de yaşananlar, yaşadıklarımız 16 Kasım Kongresi'nde alacağımız tavrı çok daha önemli kılmaktadır. Partimizin Zonguldak'ta geçirdiği travmaları, yaşanılan olumsuzlukları atlatabilmemiz için öncelikle ilkesel bir tavırda birleşmek gerekiyordu. Bu düşüncemi bir önceki basın toplantımızda da dile getirmiştim ve sizlerle paylaşmıştım. Bu ilke; önseçim… Partimiz bugün içinde bulunduğu kaos durumundan en iyi bu yöntemle kurtulabilir. Sevindirici olan bu kongre sürecinde, yarışa katılacak diğer arkadaşlarımız da kısık sesle de olsa önseçimden bahsetti. Ama ben altını kalın bir çizgiyle çizerek ‘Önseçim’ diyorum. Yerel seçim sürecindeki gibi sonradan ortaya atılan, yandan çarklı önseçim değil, baştan, en baştan önseçim. Beni adaylık noktasına getiren, arkadaşlarımla da paylaştığım bir gerçek var. Partimizin İl Başkanlığı’nda temsiliyet sorunu yaşıyoruz ve bir sinerjiye (görev paylaşımı) ihtiyacımız var.”

 

“ZONGULDAK, BÜYÜK SORUNLARI OLAN BİR KENT”

“Ortaya çıkan bu gerçek sonrasında, arkadaşlarımızın taleplerini aldık, tüm ilçeleri, beldeleri ziyaret ettik. Belediye Başkanlarımız ile görüşmeler yaptık. Hemen hemen herkes, ‘CHP Zonguldak'ta temsiliyet sorununu halletmeli ve 16 Kasım'da ortaya bir vizyon koymalıdır’ şeklinde düşüncelerini dile getirdi. Zonguldak, büyük sorunları olan bir kent… Emeğin başkenti, emeklinin başkenti olmuştur. En, son çıkarılan Torba Kanun, Zonguldak'ı sıkıntıya sokmuş. Soma'da, Karaman'da yaşanan acı olaylar, dün Zonguldak'ta yaşandı. Allah korusun, yarın yine yaşanabilir. 2005 yılında yaşadığımız bir ‘Maden Kanunu’ süreci var. Hepsini masaya yatıran, çözümler üretebilen bir CHP Zonguldak örgütü oluşturalım. Filyos Projesi'ni hayal olmaktan çıkaran, Çaycuma Havaalanı’na tarifeli seferleri başlatan, Filyos'a ikinci üniversitesini kurdurabilen bir Zonguldak örgütü. Denizi, limanları, ormanı, madeni, çeliği, turizmi, fındığı, organize sanayi bölgeleri, demiryolları ile bir devlette var olan özellikleri tek başına bünyesinde bulunduran Zonguldak'ı ayağa kaldıran bir Zonguldak örgütü.”

 

“KARŞINIZDA SAMİMİ, GÜÇLÜ, KARARLI HARUN AKIN VAR”

“Başta İl Belediye Başkanı olmak üzere 12 Belediye Başkanımız ile örgütleri ile üyeleri ile el ele, kol kola vermiş, 2015 hedefini Zonguldak'ta birinci parti olmak için belirlemiş, ilkesel kararlılığı olan bir Zonguldak örgütü oluşturacağız. Bu süreçte çok yazıldı, çizildi. Grupların çalışmaları, isimleri, ittifakları, arkadan kurmalar, öne sürülenler. Benim ismim de çok yazıldı. ‘Harun Akın şunu destekler, bunu öne sürecek’ diye... Tüm bunları izledik. Ben buradayım. Sizlerin desteği ile CHP'de çok önemli görevler üstlenmiş kardeşiniz, evladınız, arkadaşınız, ağabeyiniz Harun Akın burada. Kimseyi öne sürmüyorum. Her türlü riski alıyorum. Sizlere mahcup olmadan partimi Zonguldak'ta birinci parti yapmak için arkadaşlarımla birlikte 16 Kasım’daki CHP Zonguldak İl Kongresi'nde İl Başkanlığı'na aday oluyorum. Benim arkadan kuranım yok, benim de arkadan kurduğum hiç kimse yok. CHP, bizimle birlikte Zonguldak'tan yönetilecek ve CHP'liler tarafından yönetilecektir. Karşınızda gücünü sadece Zonguldak CHP üyesinden alan, mangal gibi yüreği olan, güçlü, kararlı, samimi, içinde insan sevgisi olan Harun Akın ve arkadaşları var. Allah'ın izniyle yolumuz açık ve aydınlık olsun.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ali dürbün :

sn harun akın biz seni biliriz. chp ye sıkıntıdan başka bir şey vermezsin. chp bu kişisel ihtirasların kurbanı ediliyor yazık. kimse yok mu bu partide ki, her yerde zırt pırt sizlerin adı çıkıyor. bu toplum sizi sevmez. oy da vermez. görmüyor musunuz?

gemici ibo :

40 senelik bi CHP,li olarak son ikazımı yapıyorum.önümüzdeki seçimlerde vekil olup ankaraya gitmek isteyenlerden artık bıktık,aklınızı başınıza alın.EKMELETTİN,den sonra akıllandık,barajın altına gidersiniz,demedi demeyin.sandığa gidersem ne olayım.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.