AKP PROJELERİ AÇIKLADI!

Tarih: 2010-02-09 00:00:00

AKP Zonguldak Milletvekili Erdoğan, İl Başkanı Uçar ve yöneticiler Alaplı'da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundular. ERDOĞAN: Merkez ve Ereğli'de arsa bulamadık. Bürokratik alt yapı ve siyasi biraz çaba harcadık ama yerel yöneticilerimizin çoğu bu

AKP Zonguldak Milletvekili Erdoğan, İl Başkanı Uçar ve yöneticiler Alaplı'da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundular.

ERDOĞAN: Merkez ve Ereğli'de arsa bulamadık. Bürokratik alt yapı ve siyasi biraz çaba harcadık ama yerel yöneticilerimizin çoğu bu konuda ipe un serdiğimiz için bu noktalara geldik. Sağlık Bakanı bir aya kadar Ereğli'de tahsis süresi ve Zonguldak'ta da 2 ay süre içinde yer tahsisi yapılacak. Merkezde 500+100 olmak üzere 600, Ereğli'ye ise 300+100 olmak üzere 400,  Devrek'te en az 200 yataklı hastane yapılmasını hedefleyen projeleri hayata geçecektir.

UÇAR: Alaplı'da yapılacak bir liman projemiz var, onun dışında hastane projelerimiz var, onun dışında sağlık ve eğitim konusunda yapılacak projelerimiz var. Bu projelerin çalışmalarına devam edeceğiz. Teşkilat çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyoruz.

ÇATUROĞLU: Altyapı ve doğalgaz çalışmaları sonucu bozulan ana ve mahalle içi yollar iller bankasınca belediyeye tahsis edilen 1 milyon 500 bin TL ödeneğe rağmen 2009 yılı borç edebiyatıyla boş geçirilerek yollar yapılmamış yaya ve sürücülerin dolayısıyla vatandaşın ızdırabı dindirilememiştir.

Alaplı AKP İl Yönetimi tarafından Milletvekili Fazlı Erdoğan'ın katılımıyla aylık değerlendirme toplantısı düzenlendi. Düzenlenen toplantıya AKP Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, AKP MHYK Üyesi Emine Çift, İl Başkanı Hamdi Uçar, İl ikinci Başkanı Celal Bilici, İl Yönetim Kurulu üyeleri, AKP Alaplı İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu, Yönetim Kurulu üyeleri ve partililer katıldı.
 

OY VERENLERİN PARTİSİ OLMAK!..
Toplantıda konuşan AKP Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, "Biz öncelikle bize oy veren herkesin partisi olmak, merkezde durmak, eşit olmak, adil olmak, sosyal devlet anlayışını ve hukukun üstünlüğünü her alanda dile getirmek ve o kavramların içini doldurmak için çalışıyoruz. Geçekten gerek AB gerek Türkiye'de ki yatırımlar, gerek Dünya ülkeleri arasındaki konumumuz gerekse ekonomi yapımız gerek demokratikleşme alanında yaptığımız çalışmalar artık netice vermeye başlamıştır. Tabii ki bu çalışmalarımızda bir takım alt yapı eksikliklerimiz olmuştur. Devletin yapılanmasındaki eksiklikler, demokratik yapımızdaki eksiklikler, kanun devletten hukuk devletine bürokratik devletten hükümet devletine ve bununla beraber devletin millete hizmet eden bir konuma getirmeye soyut olan devletin içerisini somut olan bir insanla doldurarak insan odaklı hizmet için çalışıyoruz. Bunun da mimarı Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'dır. 'Zonguldak bir enerji üssü olacak' dedik işte özel sektör ve kamu ile bunu başarmaya çalışıyoruz.

ZONGULDAK ÜRETECEK
Eren Holding tarafından yapılacak olan santral 2.5 milyar dolarlık 1360 megavat yılda 3.5 milyon ton kömür tüketecek. Türkiye enerjisinin %5.8'ni Zonguldak üretecek, bu sene sonunda hizmete girecek. 1100 kişi çalışacak, şu anda yapımında 3600 kişi çalışıyor. Bunun 1500'ünü Japonlar ve Çinliler oluşturuyor. Tabi Türkiye Taşkömürü Kurumu'nun 1 milyon ton kömürü var sadece. Kardemir'de, Erdemir'de sadece 8 milyon ton Zonguldak'ın kömürünü tüketecek yeni yan yatırımlar oluştu. Erdemir var, Kardemir var, ÇATES var, Eren Holding santrali var. Hema da devreye giriyor. Onun da 2000 megavat santral düşüncesi var. Hedefimiz en az 10 milyon ton kömürü tüketecek enerji yatırımlarının yapılmasıdır. 'Zonguldak Liman kenti olacak' dedik. Tabii ki Erdemir'in limanı var. Ereğli'nin kendi çapında bir limanı var. Zonguldak limanında iyileştirme çalışmaları var. Yine Eren Holding Kilimli'de, Çatalağzı'nda bir liman yaptı.

ÖĞRENCİ SAYISI ARTACAK
Filyos limanına geçmeden limanlar kenti olma yolunda ilerliyoruz. 'Zonguldak yine bir Üniversite kenti olacak' dedik. Türkiye'nin her yerine Üniversiteler kurduk. Zonguldak'ta zaten vardı. Hedefimiz; bu üniversitenin kollarını Ereğli, Alaplı, Çaycuma, Devrek, Gökçebey ve merkezde olmak üzere 20 bin olan öğrenci sayısını 25 bine-30 bine çıkarmaktır. Yeni yerler bulup fakülteler açmak, öğrenci yurtlarına ağırlık vererek bu sayıya ulaşmak için çalışacağız. Sağlık açısında en çok emeklisi olan bir kent Zonguldak'tır. 148 bin emekli ve 142 bin de çalışanı olan bir kent,  emekliye verdiğimiz birileri için az görülebilir ama yıllık 3,4 katrilyon civarında parayı bir kez değil sürekli veriyoruz. KÖYDES'e bir yılda 2,5 katrilyon ayırırken, emekliye ise her yıl 3,4 katrilyon para ödedik. Bundan en çok Zonguldak yararlanmaktadır.  Tabi bunun yanında emeklinin barındığı sağlık alt yapısında 'Zonguldak'ta Türkiye'nin en iyi noktalarından birisine ulaşmalı' dedik.

İPE UN SERİLİYOR
Devrek'te hastanenin temelinin atılması noktasına geldik. Diğer ilçelerimizde Çaycuma'da Gökçebey'de ve Alaplı'da ihtiyacı karşılama noktasındaydı. Ama merkezde ve Ereğli'de arsa bulamadığımız için bu olay maalesef hem bürokratik alt yapı hem de siyaset biraz çaba harcadık ama yerel yöneticilerimizin çoğu bu konuda ipe un serdiğimiz için diyor bu noktalara geldik. Herkes kendine göre bir doğru peşinde koştu. Doğruları 5 yıl tartıştık. Bir noktaya gelip temel atamadık. Sağlık Bakanımız geldi. Bir aya kadar Ereğli'de tahsis süresi ve Zonguldak'ta da 2 ay süre içinde yer tahsisi yapılacak. Bu sürelerde nereye yapılacağına karar verilecektir. Merkezde 500+100 olmak üzere 600 yataklı hastane, Ereğli'ye ise 300+100 olmak üzere 400 yataklı hastane,  Devrek'te en az 200 yataklı hastane yapılmasını hedefleyen projeleri hayata geçecektir. Alaplı hastanesindeki eksikliklerin giderilmesi için çalışmalar yapılacaktır" dedi.

PROJELERİ İNCELİYORUZ
AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar da konuşmasında, "Bugün Alaplı İlçe teşkilatının düzenlemiş olduğu toplantıda sizlerle bir arada olmanın sevincini yaşıyorum. Hepinize bu yeni haftanın başında mutluluklar, başarılar diliyorum. Değerli arkadaşımın dediği gibi her ay yaptığımız bu toplantıyı Alaplı'da yapmak istedik. Kendi eksiklerimizi görmek için yapabileceğimiz çalışmaları konuşmak için bu toplantıları düzenliyoruz. Basın mensubu arkadaşlarımız, biz bütün toplantılarımızda ilçelerimize yapılan yatırımları ile değil Zonguldak şehrimiz için yapılan projeleri inceliyoruz. Biz de bu vesileyle eksiklerimizi görüyoruz. Teşkilat çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyoruz. Geçtiğimiz gün Kültür Bakanımız şehrimizi ziyaret etmişti. Bunun dışında Sağlık Bakanımızın şehrimize yaptığı ziyaret var. Onun dışında Sanayi Bakanımızın, Ulaştırma Bakanımızın önümüzdeki günlerde şehrimizi ziyaret ederek yapılan çalışmalar hakkında görüşeceğiz. Alaplı'da yapılacak bir liman projemiz var, onun dışında hastane projelerimiz var, onun dışında sağlık ve eğitim konusunda yapılacak projelerimiz var. Bu projelerin çalışmalarına devam edeceğiz" dedi.

ÖRNEK YERLEŞİM
AK Parti Alaplı İlçe Başkanı Faruk Çaturoğlu'da konuşmasında, "TOKİ Toplu Konut İdaresi tarafından İlçemiz Okçular Köyünde yapımına başlanan 262 adet konut camisi, ilköğretim okulu ve alışveriş merkezi ile birlikte hak sahiplerine teslim edilerek iskana açılmıştır. Konumu ve çevre düzenlemesiyle örnek bir yerleşim birimi olan TOKİ konutlarına ulaşım sıkıntısı çekilmektedir.Tepekent kavşağından yaklaşık 1 km'lik asfalt yolu Alaplı Belediyesince, Kurucadere üzerinde ki köprüden sonraki yol ise Özel İdare tarafından yapıldığı takdirde bu sorun çözülmüş olacaktır. Alaplı Devlet Hastanesi bünyesinde devlet vatandaş işbirliğiyle Diyaliz Merkezi inşaatı bitirildi. 5 adet diyaliz makinesi ve arıtma ihalesi hastane imkanlarıyla yapıldı. Tefrişatı ve diğer ihtiyaçları için 350.000 TL'ye ihtiyaç var. Bu ihtiyaç giderildiğimde açılışa hazırdır. Devlet Hastanesinde uzman doktor eksiği vardır. Sağlık ile ilgili yapılması gerekenler Sağlık Bakanımızın Zonguldak ziyareti esnasında kendilerine sunulmuştur. Alaplı Hükümet Konağı 1.650.000 TL ödenekle tamamlanmış çevre düzenlemesi için ekstra 230.000 TL. Özel İdare kaynaklarından harcama yapılarak 15 Mayıs 2009 tarihinde hizmete açılmıştır. Daha sonra eksik kalan işler için 305.620 TL. bedelle ikinci ihale yapılmıştır. Toplam 2.118.620 TL'ye mal olan Alaplı Hükümet Konağının çalışmaları bitmek üzeredir. Alaplı Organize Sanayi Bölgesi çalışmaları 2005 yılında başlamış, 2009 yılında da devam etmiştir. Toplam OSB alanı 816.964.10 m2'dir. Bu projeye bugüne kadar toplam 3.337.404.TL ödenek gönderilmiş olup bugün itibarıyla geriye yaklaşık 81.331 m2 kamulaştırma alanı kalmıştır. Ödenek sorunu bulunmamaktadır. 2009 yılında köylere hizmet götürme birliği tarafından 125.727.95 TL malzeme yardımı, Köydes projesinden 469,868,61 TL İller Bankası payından 4 adet köyümüze 162,472,1 TL olmak üzere 758.068,66 TL yatırım yapılmıştır.

KADASTRO ÇALIŞMALARI
Alaplı ilçemizde kadastro çalışmaları Çatak, Aşağı Dağ, Belen, Doğancılar, Fındıklı, Kabalar, Kasımlı, Kocaman Gümeli Beldesi ile çalışmaları devam eden Alioğlu ve Aydınyayla köyleri hariç tamamlanmıştır. Bedaş Alaplı işletmesinde eleman azdır. Hat bakımları bitirilememiştir. Özellikle kış aylarında bundan dolayı elektrik kesintileri oldukça sık gerçekleşmektedir. Alaplı İMKB PİYO statü değiştirerek Anadolu Öğretmen Lisesi olmuştur. Alaplımız da halen 3 adet hazır okul yeri mevcuttur. Acilen yatırım programına alınması için çalışma yapılması gerekmektedir. Alaplı Belediyesince inşaatı devam eden kanalizasyon sistemini ve derin deşarj işinin projesinin hayata geçirilmesinin sağlanması gerekmektedir.
Bu arada altyapı ve doğalgaz çalışmaları sonucu bozulan ana ve mahalle içi yollar iller bankasınca belediyeye tahsis edilen 1.500.000 TL ödeneğe rağmen 2009 yılı borç edebiyatıyla boş geçirilerek yollar yapılmamış yaya ve sürücülerin dolayısıyla vatandaşın ızdırabı dindirilememiştir. Bilgilerinize sunarım. 2009 yılı ve önceki çalışmalarda başta Milletvekillerimiz olmak üzere emeği geçen herkese Alaplı halkı adına şükranlarımı sunarım" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

vatandaş okur :

onların projelerine onlarada kimin cebi dolacak acaba .... tersaneleride gördük erdemiri de vsvsvsvs. aman kalsın projleri...

murat tekin :

bu ülke akp iktidarından bi an önce kurtulmalı.nasıl parti oldukları kendi bayraklarını asışlarından belli

ÖMER :

ARKADAKİ AK PARTİ BAYRAĞINA DİKKAT EDFERMİSİNİZ YAN AŞMIŞLAR FARUK ÇATUROĞLUNDAN BAŞKAN OLURSA OLACAĞI BUDUR

haberci :

bizler tersaneler konusunda olduğu gibi bir çalım da LİMAN projemizden yemeyelim..lütfen yer konusu ile yapılan baltalama işleri ALAPLIımzın önünü kesmese iyi olacak ALAPLIda insanlar FAZLI ERDOĞANa hep güveniyorlar .bu işi uzatmadan elim ayağım demeden gerekenin yapılacağını umarım...

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.