AKP’DEN, TEŞEKKÜR MİTİNGİ

Tarih: 2010-09-14 00:00:00

AKP Alaplı ilçe Teşkilatı tarafından AKP Zonguldak Milletvekilleri Fazlı Erdoğan, Polat Türkmen ve il Başkanı Hamdi Uçar’ın katılımıyla teşekkür mitingi düzenlendi. Alaplı Merkezi Camii önünde düzenlenen mitingde konuşan Ak Parti Zonguldak Milletvekili

AKP Alaplı ilçe Teşkilatı tarafından AKP Zonguldak Milletvekilleri Fazlı Erdoğan, Polat Türkmen ve il Başkanı Hamdi Uçar’ın katılımıyla teşekkür mitingi düzenlendi.

Alaplı Merkezi Camii önünde düzenlenen mitingde konuşan Ak Parti Zonguldak Milletvekili Fazlı Erdoğan, referandumda evet oyu vererek destek veren herkesin özgürlük,  demokrasi destanının yazılmasında, sosyal devlet olmasında, hukukun üstünlüğünün sağlanmasında, bağımsız yargının yanında tarafsız yargının oluşmasında görevini yaptığını söyledi.

Ülkenin Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi muasır medeniyet seviyesine taşınmasında herkesin katkıda bulunduğunu belirten Erdoğan,”  Ak Parti olarak bu anayasa değişikliğini Mecliste bitiremedik. Oy oranı yetmiyordu. Yasalar gereği 336 yetmediği için meclis çıtası altında yapılması gerekeni 7-8 yıl bekleyerek yapmak istedi. Ama olmadı. Bizde bunu milletimizin önüne getirdik. Milletin meselesine Millet sahip çıktı. Ak Parti bu anlamda lokomotif görevini yaptı. Ama Saadet Partisi, Büyük Birlik Partisi, sivil toplum kuruluşları, odalar birliği ve ülkenin geleceğine demokrasisinin gelişmesinde ülkenin istikrar ve güvenin korunmasında emeği geçen herkes bu işten nasibini almıştır. Bu anayasa sıradan bir anayasa değildir. Buradaki özgürlük, buradaki demokrasi, buradaki demokrasinin destanının yazılmasında, sosyal devlet olmasında, hukukun üstünlüğünün sağlanmasında, bağımsız yargının yanında tarafsız yargının oluşmasında herkes görevini yaptı. İşte bu görev şuuru içerisinde yapılan sadece kendisi için evet demedi. 73 milyon’u daha müreffeh, daha refah içerisinde, daha bağımsız daha hür düşünce ile gelişmiş ülkeler seviyesine, Ulu Önder Atatürk’ün dediği gibi muasır medeniyet seviyesine ülkemizin taşınmasında katkıda bulundu. Kazanan Ülkemizdir. Bu eser milletimizin eseridir. Bu esere saygı duymak gerekir. Ben bizlerden desteğini esirgemeyen ilçe halkına, ilçe yönetimimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Ak Parti Zonguldak Milletvekili Polat Türkmen’de Ülkede tek partili dönemlerde hep istikrarın olduğunu gelişimin sağlandığını, koalisyon dönemlerinde ise duvara toslayarak geriye gittiğini belirterek,” Referandum hepimizin bir anayasa değişikliğidir. Bu anayasa değişikliği gerçek anlamda Türkiye artık Avrupa birliğine girecek bir ülke, dünya devleti olacak bir ülke, bu anayasa ile beraber bir yere gelmesi mümkün değildir. Bunu bütün siyasi partileri bütün programlarına koymuşlar ve yenisinin hazırlanması gerektiğini belirtmişlerdir. Maalesef bunu bir araya gelerek çözemedik. En sonunda referanduma giderek bu değişikliğin ilk adımını atmış olduk. Sizlere bizlere verdiğiniz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Ak Partinin ilk kuruluşunda Genel Başkanımız Başbakan Recep Tayyip Erdoğan bu partiyi millet kurdu demiştir. Şimdide aynı şekilde devam ediyoruz. Biz millete gitmeye devam edeceğiz. Onların sıkıntılarını dinleyip Ankara’ya iletmeye devam edeceğiz.  Ülkede istikrar önemlidir. Ülke ne zaman istikrarlı olmuştur. Tek partili dönemlerde hep istikrarlı olmuş ve büyümüştür. Ne zaman koalisyon hükümeti olmuş bir şeyler paylaşılmaya başlanmış işte o zaman ülke her zaman duvara toslamış ve geriye gitmiştir. Ak Parti olarak sizlerin verdiği bu oylara ananızın ak sütü gibi inşallah çalışanlar olarak hükümet olarak bizler helal ettirmek için elimizden gelen her türlü gayreti sarf edeceğiz. Başta ilçe Başkanımız Faruk Çaturoğlu olmak üzere ilçe yönetimimize, il genel ve belediye meclis üyelerine diğer partili seçmenlerimize ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

 

Ak Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar’da konuşmasında “Ülkemizde evet oyu çıkması ile huzur istikrar ve güven ortamının da tecelli edilmesi sağlanmış oldu. İki günde görüyorsunuz ekonomi borsası uçtu. Yatırımcılar gelecek ile ilgili çok önemli, olumlu ve umut vaat eden sözler ifade etmeye başladılar. Yabancı ülkelerdeki kredi değerlendirme kuruluşları da seçimlerde evet çıkmasının böyle bir netice alınmasının önemli bir adım olduğunu belirttiler. Elbette ki demokrasi standartlarımızın da büyümesi ve gelişmesi açısından da önemli bir adım olmuştur. Ben sizlere bizlere verdiğiniz destek için teşekkür ediyoruz” dedi.

Ak Parti Alaplı ilçe Başkanı Faruk Çaturoğlu’da “Alaplı için iki defa seviniyorum. Zonguldak genelinde en fazla evet yüzdesini alan ilçe olduk. Ayrıca Alaplı’da aldığımız evet oranı Türkiye ortalamasının üzerinde. Başlangıçta sandıklar açıldığında Zonguldak’ın kahverengi boyanmış rengini gördüğümde üzüldüm, fakat daha sonra renginin beyaza döndüğünde tarifi imkânsız memnun oldum. Anayasa değişikliğini anlatmak için saha çıktığımızda, vatandaşlarımıza bunun hükümetin bir güven oylaması olmadığını, bir anayasa değişikliği halk oylaması olduğunu anlattık. Çalışmalarımızda muhaliflerimizle gereksiz eleştiri yapmadan yolumuza devam ettik. Oysa muhalefet bunu hükümetin güven oylaması gibi anlatarak vatandaşlarımızı yanılttılar. Vatandaşlarımızda bunların anlattıklarına inanmadı” dedi.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.