ALAPLI BELEDİYESİ KREDİ ÇEKECEK

Tarih: 2010-06-03 00:00:00

* Alaplı Belediyesi, İller Bankasında araç alımı için 60 bin TL civarında kredi kullanacağı bildirildi. Alaplı Belediyesi, cenaze aracı alımı için İlker Bankasından 60 Bin TL'lik kredi kullanacağı bildirildi. Alaplı Belediyesi 2010 Haziran Ayı Olağan Bel

* Alaplı Belediyesi, İller Bankasında araç alımı için 60 bin TL civarında kredi kullanacağı bildirildi.

Alaplı Belediyesi, cenaze aracı alımı için İlker Bankasından 60 Bin TL'lik kredi kullanacağı bildirildi. Alaplı Belediyesi 2010 Haziran Ayı Olağan Belediye Meclisi Toplantısı gündeminde yer alan iki madde oybirliğiyle kabul edildi. Gündem maddelerinin görüşülmesine geçilmeden önce bazı çalışmalarla ilgili Belediye Meclisi Üyelerini bilgilendiren Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, mezarlıkların parselasyonu ve yolları ile çevre düzenlemelerinin yapıldığını, Merkez İlköğretim Okulu'nun kanalizasyon probleminin çözüldüğünü, Taşbaşı mevkii deniz dolgu alanında zemin düzenleme çalışmalarının devam ettiğini, bu alanda projeye bağlı kalınarak ağaçlandırma ve yeşil alan çalışması yapılacağını bildirdi. Gündemin  "Belediye'ye taşıt alımının görüşülmesi"ni içeren ikinci maddesi, Belediye Meclisi Üyelerinin karşılıklı fikir alışverişinin ardından oybirliğiyle kabul edildi. Oylamadan önce madde ile ilgili olarak Belediye Meclisi Üyelerine bilgi veren Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, acilen bir cenaze arabasına ihtiyaç duyulduğunu belirterek, "Belediyelerin büyük bir çoğunluğunda modern cenaze araçları var. Bizim de modern bir cenaze aracını Belediyemize kazandırmamız gerekiyor" dedi. Gündemin "Taşıt alımı için İller Bankası'ndan kredi alınmasının görüşülmesi"ni kapsayan ikinci maddesi de, Belediye Meclisi Üyelerinin karşılıklı fikir alışverişinin ardından, "Taşıt alımı için Belediye Başkanı'nın İller Bankası'ndan 60 bin lira kredi kullanımı" uygun görülerek  oybirliğiyle kabul edildi. Oylamadan önce Belediye Meclisi Üyelerini bilgilendiren Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, İller Bankası'ndan alınacak 60 bin lira araç alımı kredisinin 36 aylık eşit taksitler halinde ödenmesi suretiyle, cenaze hizmetlerinde kullanılmak üzere Devlet Malzeme Ofisi'nden çift kabinli kamyonet almayı arzu ettiklerini belirterek, "Biz cenaze hizmetlerinde kullanılmak üzere alacağımız taşıt için İller Bankası'ndan 60 bin lira kredi almamız durumunda, 60 bin liranın üzeri fiyatında bir taşıt alamıyoruz.
Ancak, bu rakamın altında bu taşıtı alabiliyoruz" dedi. Belediye Meclisi Toplantısı'nda, Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu ve Belediye Meclisi Üyeleri; 6 askerimizi şehit eden, 7 askerimizi de yaralayan terör örgütünü ve Filistin'e yardım malzemesi götüren; aralarında Ülkemize ait geminin de bulunduğu gemi yardım konvoyuna baskın düzenleyerek, çok sayıda vatandaşımızı katleden İsrail'i sert bir dille kınadılar. Alaplı Belediye Meclisi, Temmuz ayı Olağan Toplantısının 1 Temmuz 2010 tarihinde yapılmasını ve saat: 14.00 başlamasını kararlaştırdı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.