ALAPLI'DA BÜYÜK AYIP!..

Tarih: 2010-07-23 00:00:00

Alaplı Belediyesi tarafından bir süre önce bakım ve onarımı yapılan 690 Evler Semtinde bulunan şadırvan ve mescit kendini bilmez kişiler tarafından tahrip edildi.   Alaplı Belediyesi’nin kısa bir süre önce, kırılan bütün camlarını ve kapılarını değiştir

Alaplı Belediyesi tarafından bir süre önce bakım ve onarımı yapılan 690 Evler Semtinde bulunan şadırvan ve mescit kendini bilmez kişiler tarafından tahrip edildi.

 

Alaplı Belediyesi’nin kısa bir süre önce, kırılan bütün camlarını ve kapılarını değiştirdiği ve komple onarımını yaparak, etrafını da tel örgüyle çevirmek suretiyle muhafaza altına aldığı 690 Evler semt pazarı alanındaki mescitin camlarının tamamının yine kırıldığı gözlendi. Bunun yanında, Belediye’nin daha kısa bir süre önce, vatandaşların isteği üzerine Meslek Yüksekokulu mevkiinde yenisiyle değiştirdiği otobüs bekleme durağının bazı bölümlerinin de yakılmak ve kesilmek suretiyle tahrip edildiği gözlendi. Alaplı Belediye Başkanı Nevzat Çimenoğlu, 690 Evler Semt Pazarı alanında bulunan mescit ve şadırvanın son bir yıl içinde kırılan cam ve kapılarının, tahrip edilen duvarlarının iki defa değiştirilmek ve onarılmak suretiyle komple bakımdan geçirildiğini belirterek, “Son bakım ve onarım çalışmamızda, mescite zarar verilmesini önlemek için etrafını tel örgü ile çevirip muhafaza altına almıştık.  Ancak, bu da fayda etmedi. Bütün camları yeniden kırmışlar. Daha kısa  bir süre önce Meslek Yüksekokulu mevkiindeki otobüs durağını, vatandaşımızdan da gelen talep doğrultusunda yenisiyle değiştirmiştik. Bu durak da; yakılmak, kesilmek, çizilmek ve tekmelenmek suretiyle tahrip edilmiş. Bir taraftan kısıtlı ekonomik imkanlarımızla vatandaşımıza en iyi hizmeti vermeye çalışırken,  sergilenen bu tür sorumsuzluklar, hem Belediyemizi zora sokuyor, hem milli servet kaybına neden oluyor, hem de vatandaşlarımızın hizmetlerden yararlanmasını aksatıyor. Vatandaşlarımızdan isteğimiz; bu tür toplumun hizmetine sunulan hizmet tesislerini ve araçlarını koruyup kollamaları, zarar verenleri gördüklerinde Belediyemizin ilgili birimlerine bildirmeleridir. Bunun yanında vatandaşlarımızdan park ve bahçelerdeki araç ve gereçleri de koruyup kollamalarını, bu alanları temiz tutmaya özen göstermelerini özellikle rica ediyoruz” dedi.

 

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.