ALAPLI'YA ÖRNEK AB PROJESİ

Tarih: 2011-09-27 00:00:00

AKP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, bir dizi ziyaretler ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Alaplı'da ilçe merkezinden geçen Alaplı deresinin ıslah çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Alaplı deresinin ıslah çalışmalarının tamamlanmasın
AKP Zonguldak Milletvekili Prof. Dr. Ercan Candan, bir dizi ziyaretler ve incelemelerde bulunmak üzere geldiği Alaplı'da ilçe merkezinden geçen Alaplı deresinin ıslah çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Alaplı deresinin ıslah çalışmalarının tamamlanmasının ardından örnek bir Avrupa projesi hazırlamak istediklerini belirten Candan, ilk defa Karadeniz Bölgesi'nin Avrupa Birliği'nden hibe almasını istediklerini kaydetti. Çok istemesine rağmen, komisyonlarımdaki görevinden dolayı Ereğli ve Alaplı'ya gerektiği kadar zaman ayıramadığını ve bunun bilincinde olduğunu ifade eden Candan, 12 Haziran genel seçimlerinde bana en büyük desteği Alaplı ve Ereğli seçmeni verdi. Çok istememe rağmen meclis komisyonlarımdaki görevimden dolayı Ereğli ve Alaplı'ya gerektiği kadar zaman ayıramıyorum. Bunun bilincindeyim. Bize en çok destek çıkan Alaplı ile bir gönül bağım oluştu. Sizleri ihmal etme benden kaynaklanmıyor. Hükümetimizin çok ciddi çalışmaları var. Ayrıca komisyonlardaki görevimden dolayı bir hafta Avrupa'da diğer hafta da Asya ülkelerinde bulunmak zorundayım. Geçtiğimiz hafta Avrupa'daydım. Türkiye'nin çok önemli projeleri var. Bunları zamanı geldiğinde sizlere ve kamuoyuna açıklayacağız. Biz Türkiye'nin çok önemli çalışmalarının ön çalışmalarını görüşmek için yurt dışına gidiyoruz. Pazartesi günü itibariyle Asya ülkesi Endonezya'ya gideceğim. Büyük bir ihtimalle Endonezya meclisinde bir konuşma yapacağım. Dolayısı ile hükümetimizin bize ön gördüğü görev için yurt dışına gidip gelmekteyim. Bu arada bölgemizi de unutmuyoruz. Ereğli için yaptıklarımızı Ereğli'de paylaştım. Alaplı için öncelikli sorunun başında derin deniz deşarj projesi gelmektedir. İller Bankası ile yaptığımız görüşme neticesinde ihalenin öne alınmasını sağladık. Önümüzdeki ay içinde ihale edilecek. Derin deniz deşarj projesi Alaplı'nın en önemli sorununu çözmesi bakımından çok önemlidir. Bu proje ile birlikte Alaplı deresi kötü görüntüden kurtulacak. Temiz ve yaşanabilir bir Alaplı için yeniden umutlarımız yeşerecek. Alaplı deresi ıslah edilmesi için çalışmalarımız devam ediyor. Islah çalışmalarının bitiminde Alaplı deresi sonuna örnek bir Avrupa projesi hazırlamak istiyoruz. İlk defa Karadeniz Bölgesinin Avrupa Birliği'nden hibe alsın istiyoruz. Onun için çalışmalarımız devam ediyor. Bizim Alaplı'yı ihmal etmemiz mümkün değildir. Vatandaşlarımızın bunu akıllarına dahi getirmelerini istemiyoruz. İşte bundan dolayı Alaplı ve Ereğli'ye gidip gelmelerimiz çok yoğun olmamaktadır dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.