‘ALTIN FIRSATLAR HEBA OLUYOR’

Tarih: 2013-02-08 00:00:00

AKP Zonguldak Belediye Meclis  Gurubu  yaptıkları yazılı açıklamalarında belediye yönetimini  yandaş imar kıyakları yapmakla suçladı.  AKP iktidarını 'Cumhuriyet tarihimizin en dirayetli ve vizyoner hükümeti' olarak vurgulayan partinin Zonguldak Belediye

AKP Zonguldak Belediye Meclis  Gurubu  yaptıkları yazılı açıklamalarında belediye yönetimini  yandaş imar kıyakları yapmakla suçladı.

 AKP iktidarını 'Cumhuriyet tarihimizin en dirayetli ve vizyoner hükümeti' olarak vurgulayan partinin Zonguldak Belediye Meclis  Grubu Zonguldak Belediyesi yönetimini 'bireysel küçük menfaatleri uğruna kentin önündeki altın fırsatları heba etmekte, önceki dönemde başlatılan umut verici projeleri de baltalamaktadır' sözleriyle eleştirdi.

AKP gurubu açıklamasında eleştirilerinhi şöyle sıraladı:

ÇARPIK KENTLEŞME

Ülkenin her yerinde dev altyapı projelerini rekor sürelerde ve başarıyla tamamlayan Akparti hükümeti Zonguldak Belediyesinin yıllardır tozlu raflarda bekleyen kanalizasyon ve arıtma projesinin önünü açan düzenlemeleri yapmıştır. Belediyeyi yönetenler ise bu projenin şantiyesini dahi yönetememiş, skandala dönen saha çalışmalarında, kentte yaşayanlar çileden çıkarken bir genç işçi kardeşimiz de maalesef hayatını kaybetmiştir.

Ülke genelinde, TOKİ ve diğer bakanlık desteklerini kullanmayı beceren yerel yönetimler, çarpık kentleşme problemlerini çözerken Zonguldak Belediyesini yönetenler yandaşlarına imar kıyakları yapmanın ötesinde tek bir dönüşüm projesini hayata geçirememiştir. Ülke genelindeki çarpık kentleşmenin ve Zonguldak'a has mülkiyet problemlerinin şehrimizde yarattığı kargaşayı çözmek için dönemimizde başlatılan Islah İmar çalışmaları baltalanmış ve durma noktasına getirilmiştir.

SKANDALDAN DA ÖTE

Ülke çapında, Kamu Kurumlarının rehabilite edilerek verimli hale getirildiği, on yıllardır birikmiş problemlerinin çözülerek çağdaş kuruluşlar haline getirildiği bir dönem yaşamaktayız. Değişimi kaçırmış bazı yerel yönetimlerin de çağa ayak uydurabilmesi için Altın bir fırsat niteliğinde olan, torba yasa olarak anılan yasanın Belediye idaresince değerlendirilmemiş olması ise skandaldan öte bu kente yapılan bir hainliktir. Sözde işçi dostu olan yönetim, toplu sözleşmelerde ödenmesi imkânsız olan rakamları bazı çalışanlara rüşvet gibi dağıtırken, ödeyemediği hak edişler yüzünden, asgari ücretle çalışan emekçilerin aylarca maaş alamamasına sebep olmaktadır.

Akparti iktidarı döneminde, vatandaşımıza musallat olan çete ve mafyaların tek tek çökertildiğini, bir zamanlar arsızca devlete dahi meydan okuyanların şimdi ceza evlerine gönderildiğini takdirle izlemekteyiz. Kentimizde ise Belediyeyi yönetenlerin cesaretsiz ve adam kayırmacı tutumları yüzünden işporta ve hormonlu büfe uygulamaları hortlamış, arsızlığın dozu Zabıta ekiplerini darp etme ve kurşunlama seviyesine varabilmiştir.

ACİZ BELEDİYE YÖNETİMİ

Karayollarında, havayollarında ve raylı ulaşım sistemlerinde Cumhuriyet tarihinin rekorlarının kırıldığı bir dönemde, yollardaki çukurları doldurmaktan aciz olan Belediye yönetimi, ne şoför esnafının ne de vatandaşın memnun olduğu ulaşım sistemine köklü bir çözüm getirememektedir. Ulaşım mastır planının yenilenmesi önerilerimizi kulak arkası eden idare, halk otobüsü şirketinden İdarenin alacağını dahi tahsil edemez durumdadır.

Araseçim döneminde; büyük çoğunluğa sahip olduğu Belediye Meclisinde kendi başkanını seçmeyi bile yüzüne gözüne bulaştıran bu ekip, son olarak ta Meclis toplantısında çoğunluğu sağlayamayarak Zonguldak Belediyesi'nde Rezaletin Son Perde'sini sergilemiştir.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.