AMAÇ KALİTELİ EĞİTİM

Tarih: 2013-06-17 09:24:00

Ormanlı'da bulunan Sinitli İlk ve Ortaokulunda toplam kalite çalışmaları kapsamında okul veli arasındaki iletişimin arttırılması hedefleniyor.

Okul ve veliler arasındaki iletişimin ve iş birliğinin yeterli olmadığı, okulun taşımalı eğitim merkezi olmasından velilerin okulu yeterince benimsemedikleri, öğretmenlerin okula taşınan köyleri bilmedikleri, okula 5-8 sınıfları taşınan birleştirilmiş sınıflı ilkokullarla iletişim ve işbirliğinin yeterli olmadığının tespitinin ardından okul yönetimi harekete geçti. Sinitli İlkokulu Ortaokulu Okul Müdürü Reşat Atar, Önder Gazetesi muhabirinin sorusu üzerine verdiği bilgi şu şekilde: Okulumuz, kendisi için problem olan ve iyileştirmeye açık bu alanıyla ilgili olarak, okul-veli arasındaki köprüleri güçlendirmek, okul-veli arasındaki iş birliğini arttırmak, öğretmenlerimizin eğitim-öğretim süreçlerini planlarken öğrencilerin yaşadıkları çevreyi yerinde görmelerine imkan vermesi amacıyla köy ziyaretleri yapmaya başlamıştır. Ayrıca köy ziyaretlerinde yine 5-8.sınıfları okulumuza taşınan birleştirilmiş sınıflı köy okulları da ziyaret edilmekte ve okulların eğitim-öğretim durumları, ihtiyaçları ve önümüzdeki yıl okulumuza gelecek olan öğrencilerle ilgili bilgiler alınmaktadır. Köy ziyaretlerine okul yöneticileri, rehber öğretmen, ilkokul, ortaokul öğretmenlerinin hepsi ve okul-aile birliği üyeleri katılmaktadır. Köy ziyaretleri kapsamında Saltuklu, Serintepe, E-Sofular Fodlar, E Sofular, Hasankahyalar, Hasan-kahyalar A.Sofular, Seyitahmetler, Ortacı köylerine ziyaret gerçekleştirilmiştir. Okulumuza taşınan diğer 4 köyümüze ilerleyen günlerde ziyaretleri sürdüreceğiz.  Okulumuzun yaptığı köy ziyaretlerinden öğrencilerimiz, velilerimiz ve öğretmenlerimiz mutlu olmuşlardır. Özellikle öğrencilerimiz ve velilerimiz okulumuzun başlattığı bu çalışmaya olumlu tepkiler vermiştir. Köy ziyaretlerinin her zaman sürmesini istemektedirler.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

AHMET KESKİN :

E.SOFULAR-FODLAR şeklinde olmamalı diye zannediyorum. artık en azından yayınlarda, köy adlarını köylü ağzından çıkarmaya çabalayalım. araştıralım. zannımızca, en eskisi-aslı FADILLAR, sonrasında ise FADILAR olmalı..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.