ANKARA'YA TALEPLER

Tarih: 2013-01-08 00:00:00

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şakir Başol ile Genel Sekreter Emin Kaya yaptıkları ortak açıklamada 2012 yılının genel değerlendirmesini yaparken, 2013 yılı ile ilgili umutlarını dile getirdiler.Dernek yöneticileri, basın mensuplarına Doğru, dürüst

Kdz. Ereğli Muhtarlar Derneği Başkanı Şakir Başol ile Genel Sekreter Emin Kaya yaptıkları ortak açıklamada 2012 yılının genel değerlendirmesini yaparken, 2013 yılı ile ilgili umutlarını dile getirdiler.
Dernek yöneticileri, basın mensuplarına Doğru, dürüst, tarafsız kalemin hakkını veren basın kurallarına uyan görsel ve yazısal haberleri ile halkımızı bilgilendiren basın ve emekçileri sözleriyle hitap ettiler.Dernek olarak 122 muhtarın gruplar halinde yıl içinde bölge milletvekillerini TBMM 'sinde  ziyaret ettiklerini belirten Başol ve Kaya dile getirdikleri taleplerini şöyle sıraladılar.
*İlçemize ve köylerimize yapılacak hizmetlerin ödeneklerinin artırılmasını istedik.
*İlçemizin göç vermeye başladığını gemi tersanelerinde (8000)sekiz bine yakın çalışanlardan ancak 150 kişi kaldığı aileleriyle beraber 30.000 bine yakın insanın etkilendiğini gemi tersanelerin ve OSB 'nin biran önce hayata geçmesini istedik.Tersaneler için verilen önerge halkımız ve bizleri hayal kırıklığına uğrattı.
* Köy kanunu çıkarılması ve muhtarlarımızın özlük haklarının verilmesini maaşlarının asgari ücret seviyesine çıkarılmasını istedik.Şu zaman bu zaman meclise gelecek diyip Ankara 'da kiler bizleri, bizlerde muhtarlarımızı kandırdık.Ben başkan olarak muhtarlarımızdan özür diliyorum bizleri kandıranlar utansın.
* ilçemiz ve köylerinin elektrik şebekelerinin eski olduğundan ufak bir yağmur lu  ve rüzgarlı havalarda elektrik konusunda çok sıkıntı çektiklerini bunun ekonomik olarak halkımıza çok pahalıya geldiğini müftelif defalarca bütün ilgililere yazılı ve sözlü olarak ilettik.fakat yeterince başarıya ulaşamadık.

* Gülüç köprüsünden itibaren Ereğli Devrek  yolu için  otuzbin imzayı ulaştırma bakan yardımcısı sayın Yahya BAŞ'a teslim ettik. Bize bu imza konusunda destek veren basınımıza, muhtarlarımıza, halkımıza teşekkür ediyor şükranlarımı sunuyorum
* Köylerimizde ve mahallerimizde 2b ile ilgili orman kadastrosu ile ilgili çalışmaların yapılmasını istedik.
* Okullarımızdan yarım kalanlarının bir an önce bitirilmesini istedik.
* Ormanlı ,Kaptaşa ,kaptaşı Çamlığa,çamlığı Alaplıya bağlayan  grup yolu,
* Kızılca , Çayırlı , Kurtlar , Çayırlı ,Delihakkı  grup bağlantı yolu,
* Kızıca, Ketenciler, Çamlık ,Alaplı grup yollarını iyileştirilerek yapılmasını talep ettik
*Bölgemizde yaşanan ekonomik krizin etkisiyle köylerimizden dışarı göçü hızlandırırken, tersanelerin yeniden eski günlerine dönmesi ve ilimizde bulunan TTK kurumuna bugünlerde gündemde olan işçi alımını biran önce gerçekleşmesini talep  etmekteyiz.
*İlçemize kazandırılan ve yapımı büyük ölçüde biten devlet hastanemiz için emeği geçen tüm büyüklerimize şükranlarımı sunuyoruz.
*2013 yılında bölge halkımıza katkı sağlayacak yeni projelerin üretilerek Ereğli halkına istihdam sağlanması için yöre milletvekillerimizden  talep etmekteyiz.
2012 yılında yarım kalan su,yol,alt yapı,okul ,elektrik gibi işlerin 2013 yılında bitirilmesini, yeni yılda halkımızı ve muhtarlarımızı mutlu edecek yeni projeleri ilçe ve köylerimize kazandırılarak hayata geçmesini talep etmekteyiz, 2012 yılında yapımı biten tüm çalışmalar için emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ERHAN DAYI :

SAYIN BAŞKANIM ... ÇALIŞMALARINIZI UZAKTANDA OLSA TAKİP EDİYORUM.EREĞLİYE KATKILARINIZDAN DOLAYI BİR BÜTÜNLÜK VE BİTMEK BİLMEYEN ÇALIŞMA AZMİNİZİ KUTLARKEN İLERİKİ ZAMANLARDA BİRLİKTE ÇALIŞMAK ÜMİDİYLE ALLAH YARDIMCINIZ OLSUN..ERHAN DAYI HAVRAN NÜFUS MÜDÜRÜ

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.