ANNE BABALARA SEMİNER

Tarih: 2009-12-03 00:00:00

Atatürk İlköğretim Okulu, Okul Gelişim Yönetim Ekibi?nin geliştirdiği bir proje olan ?Anne- Baba Okulu Projesi? ilk olarak 2008-2009 öğretim yılında ?Anne-Baba Eğitimi Semineri? adıyla gerçekleştirilmiştir Öğrencilerimizin içinde bulundukları yaş dönemin

Atatürk İlköğretim Okulu, Okul Gelişim Yönetim Ekibi?nin geliştirdiği bir proje olan ?Anne- Baba Okulu Projesi? ilk olarak 2008-2009 öğretim yılında ?Anne-Baba Eğitimi Semineri? adıyla gerçekleştirilmiştir

Öğrencilerimizin içinde bulundukları yaş dönemine ait sorunlarını, onların velilerinden beklentilerini, ruhsal ? duygusal  ihtiyaçlarını , gelişimlerinde ailelere düşen görevleri ve çocuklarla aileler arasında nasıl etkili iletişim kurulabileceği konularında hazırlanan seminer programımız velilerimizden aldığı yoğun ilgi nedeniyle bu öğretim yılında üç gün olarak planlanmıştır.

Eğitimci İsmail Demirel?in konuşmacı olarak katıldığı seminerin ilki 02/12/2009 tarihinde okulumuz Çok Amaçlı Salonunda başlamış olup 2 gün daha devam edecektir.

Seminer süresince işlenecek konular;

02/12/2009 tarihinde ; ?Doğumdan okul çağına kadar çocuklarımız, ilköğretim çağı çocuklarımızın gelişimi (6-11 yaş arası)?,

03/12/2009 tarihinde ; ?11-15 yaş arası ilköğretim ikinci kademe çocuklarımız, 15-20 yaş arası gençlerin özellikleri ?ergenlik sorunları ile baş etme?,

04/12/2009 tarihinde ; ?Sınav stresi  yaratan aile tutumları ve Sosyal Hizmet Uzmanının da katılımıyla soru-cevaplarla sorunlara cevap arama sohbeti ? şeklindedir.

Seminerimiz 15.00-17.00 saatleri arasında okulumuz Çok Amaçlı Salonu?nda gerçekleşmekte olup, ikinci yarı yılda ve önümüzdeki öğretim yıllarında da yapılması hedeflenmektedir.

Okul Müdürü Peder ASELİM ; Velilerimizin Anne- Baba Okulu Projemize gösterdikleri ilgiden ve yoğun katılımdan memnun olduğunu dile getirerek, eğitimci İsmail DEMİREL? e projemize destek vermesinden dolayı teşekkürlerini iletmiş ve başarılarının devam etmesi dileğinde bulunmuştur.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.