ARAÇ-GEREÇLERE SALDIRILAR SÜRÜYOR

Tarih: 2012-08-24 00:00:00

Alaplı Belediyesi'nin hizmet araç ve gereçlerine yapılan saldırılar sürüyor. Bayram öncesinde Belediye Çaybahçesi arkasındaki park alanına kurulan çocuk oyun grubunun bir salıncağının bazı parçalarının sökülerek denize atılması, bazılarının da ortadan kay
Alaplı Belediyesi'nin hizmet araç ve gereçlerine yapılan saldırılar sürüyor. Bayram öncesinde Belediye Çaybahçesi arkasındaki park alanına kurulan çocuk oyun grubunun bir salıncağının bazı parçalarının sökülerek denize atılması, bazılarının da ortadan kaybolmasının ardından bu kez de aynı çocuk oyun grubunun büyük salıncağının ahşap oturakları kırarak sökülmek suretiyle tahrip edildi. Sorumsuzluk bununla da sınırlı kalmadı; Belediye'nin Karaağaç Bayırı mevkiindeki Gönül Köprüsü Mağazası'nın da camları kırıldı.
Her iki hizmet alanında incelemelerde bulunan Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Belediye'nin hizmet araç ve gereçlerine yapılan saldırıların son zamanlarda giderek arttığını ifade ederek, Yeni aldığımız ve  montajını Bayramdan önce yaptığımız çocuk oyun grubunun aynı gün küçük salıncaklarından birisi tahrip edildi; geçtiğimiz günlerde de büyük salıncağın ahşap oturaklarının birkaç parçası kırılarak sökülmek suretiyle tahrip edilmiş. Bu yetmiyormuş gibi, Belediyemizin ihtiyaç sahiplerine giyim ve ev eşyası yardımı yapmak amacıyla kurduğu Gönül Köprüsü Mağazası'nın taş atılmak suretiyle camları kırılmış. Bu saldırıları anlamakta gerçekten güçlük çekiyorum. Bana veya Belediyemize kızanlar, bu hizmet araç ve gereçlerine saldırarak bize zarar verdiklerini düşünüyorlarsa, büyük bir yanlış yapıyorlar. Bunu yapanlar, doğrudan halkın malıma zarar veriyorlar ve halkın hizmet alma hakkına saldırıyorlar. Hizmet araç ve gereçlerine yapılan saldırıların mahiyetine bakıldığında, bunun çocuk işi olmadığı yetişkin işi olduğu ve kasıtlı olarak yapıldığı anlaşılıyor. Yazık, günah; hiç kimsenin buna hakkı yok. dedi.
Vatandaşları da duyarlı olmaya dav et eden Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çime-noğlu, Vatandaşlarımızdan da bu konularda duyarlılık bekliyoruz. Kamu malına za-rar vereni gördüklerinde, Emniyet Müdür-lüğü'ne veya Belediyemiz zabıta servisine bildirsinler ki, yakalanarak haklarında gerekli yasal işlemler yapılabilsin dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

hamza özdemir :

bunu yapanlar vatan hainidir adiliktir bu şerefsizlıktır beledıye bır şeyler yapmaya calışıyor alaplımızı güzelleştirmek istıyor bazı kendını bılmez adiler kırıyor bu cahıllerin yakalanıp en yakın zamANDa cezasını bulmasını istıyorum bunlara seyırcı kalmayıp yapanları polimize bıldırelım lütfen

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.