ARMUTÇUK SUÇLULARI AÇIKLADI

Tarih: 2011-04-13 00:00:00

Genel Başkan Yardımcısı İsmet Demirhan’ın seçimi yitirmesinin sebebi olarak eski şube yöneticilerini gösteren GMİS Armutçuk Şubesi, “Çetin Yiğit’in Armutçuktan ikinci bir aday olarak çıkması Şerafettin Bozkurt ve Yaşar Gümüş’ün kişisel ihtirasları için se

Genel Başkan Yardımcısı İsmet Demirhan’ın seçimi yitirmesinin sebebi olarak eski şube yöneticilerini gösteren GMİS Armutçuk Şubesi, “Çetin Yiğit’in Armutçuktan ikinci bir aday olarak çıkması Şerafettin Bozkurt ve Yaşar Gümüş’ün kişisel ihtirasları için sergiledikleri söylem ve hareketler sonucu Genel Merkezdeki temsil hakkımızı yitirmiş olduk” dedi.

 

 GMİS Genel kurulunda genel başkan yardımcılığı koltuğunu yitiren İsmet Demirhan’ı kendi seçim bölgesindeki çekişmenin yaktığı ortaya çıktı. GMİS Armutçuk şubesi yaptığı yazılı açıklamada bu olayı eski şube yönetiminin rakip aday çıkarmasına bağlarken şu görüşleri savundu:

 

“Genel Merkez kongremizi gerçekleştirdik. Armutçuk şube yönetimi olarak yeni yönetim kurulunun tüm maden camiası, Zonguldak ve ülkemize hayırlı olmasını diliyoruz. Yapılan kongrenin sonuçları Armutçuk olarak bizleri bir yandan mutlu ederken diğer yandan üzmüştür.

Çünkü Armutçuk’un yıllardır temsil edildiği ve Armutçuk şube yönetimi olarak bizim kişisel menfaatlerimizi bir tarafa bırakıp sonuna kadar yanında olduğumuz ve destek verdiğimiz Genel Başkan Yardımcılığı, ne aday olan İsmet Demirhan’ın seçimi kaybetmesi ile Armutçuk olarak Genel Merkezdeki temsil hakkımızı bu zorlu süreçte yitirmiş olduk.

 

HESABI SORULUR

 

İnanıyoruz ki Armutçuk işçisi buna sebep olanlardan bir gün hesabını soracaktır. Bu kongrede bizi derinden yaralayan bazı olaylarında yaşanması Armutçuk olarak bizi daha fazla üzmüştür.

Eski şube başkan yardımcısı Çetin Yiğit’in ikinci bir aday olarak çıkması ve eski şube başkanı Şerafettin Bozkurt ile Yaşar Gümüş’ün de ona destek vermek adı altında kongre salonunda yaptıkları seviyeyi düşüren söylem ve hakaretlerle Sayın İsmet Demirhan’a sözlü saldırıda bulunmaları ve Armutçuk’un birlik ve beraberliğini bozan görüntüler sergilemeleri sonucu bizim Armutçuk olarak Zonguldak’taki imajımızı iyice sarsmıştır.

Hatta TÜRK-İŞ Genel Başkanımızın Armutçuk eski şube başkanı Şerafettin Bozkurt’u sergilediği hoş olmayan konuşma ve hareketlerden dolayı azarlaması sonucu daha da üzüntü duyduk.

Kısacası Çetin Yiğit’in Armutçuktan ikinci bir aday olarak çıkması Şerafettin Bozkurt ve Yaşar Gümüş’ün kişisel ihtirasları için sergiledikleri söylem ve hareketler sonucu Genel Merkezdeki temsil hakkımızı yitirmiş olduk.

Bizler Armutçuk olarak seçilen yeni arkadaşlarımızla beraber Armutçuk’un ve tüm maden işçilerinin menfaatleri doğrultulsun da bu güne kadar olduğu gibi bundan sonrada bütün gücümüzle mücadele etmeye devam edeceğiz.” 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

armutçuk üs kurul delegesi :

bırakalım bu süslü püslü lafları beyler...sorunlara yerinde ve zamanında neşter vuralım...benden hodri meydan ben iddia ediyorum armutçuğu süslü püslü şeytani oyunlarla bölüp parçalayan adam şuan şube başkanı..bu adam satmaktan peşkeş çekmekten başka bişey yapmaz.bu zorlu süreçte böyle adamı savunanlara hayıurlı uğurlu olsun..uzatmanın anlamı yok.adam kongre kaybedilmiş artmuçuğun G.M.İ.S teki makamı teslim edilmiş hilelerle tutmuş armutçuk işçisine teselli vereceği yerde tanaba kaos ortanmı oluşturma adına basına günah yalANDan yere günah keçisi çıkarttırıyor...bu nasıl idareceilik bu nasıl başkanlık bu nasıl yöneticiliktir...bunun kararını onu savunaların vicdanına bırakıyorum ama ALLAH aşkına etaş oteli veya lüks kafelerin vs. hatrı olmasın...çünkü ALLAH bunun hesanını soracaktır elbet birgün

KAZMACI :

ya beyler sizde de ne bitmez mahkeme hastalığı varmış be.bizim isa başkanımız çözümü mahkemede değil maden işçisinin huzurunda bulur ve bulduda.madenci kendine layık olanı seçti eğer siz layık olsaydınız sizi seçerdi.sizin gibi basit düşünenleri seçmediğimiz için çok şanslıyız diye düşünüyoruz madenciler olarak.sizler kaç defa ocaklara gelip bizim ne düşündüğümüzü bileceksiniz.kiminiz sahte kahramanlık kiminiz siyaset sayesinde kıravatla gezerken kendinizi madenci sanıyorsunuz gerçek madenciler başkanlarının sonuna kadar dün olduğu gibi bu günde yanında..hem bizim başkanımız kimseyi satmadı sadece satıldık diye çığırtkanlık yapanlar birbirini sattı.neden diğerleri değilde sadece birileri satıldık diyor .bence onlar kendilerini gerçekten satılık gördükleri için birilerinin arkasına takılıp duruyorlar.

işçi :

hepinizin haklılık payı var.gerçekse emek ve ekmek kavgasının devam edeceğidir.Birbirinizi karalayacağınıza aynada kendinize bakın siz ne kadar dürüstsünüz?

armutçuk üs kurul delegesi :

murat bey kardeşim biz eylem meylem peşinde değiliz...seçilen sendika herşeye rağmen bizim sandalyemizdir.hazmedemedğmz hem ismet demirhanı dolayısıyla armutçuk sandalyesini gülerek yiyeceksinz riyakarca birde utanmadam ....basınnın karşsına geçip tabanda günah keçisi arayacaksnz..yeter be bu rezaleti işçi tam anlamıyla çözmeye geçte olsa başladı..Ama ALLAH herkese şah damarından daha yakın....... ipini çeker çeker bir bırakır kıyamet kopar valla...yani kısacası herkes önce kendi ekmeğini aşını savunsun kişerli deil beyler...ltfn.çıksın isa mutlu efendi armutçuk işçisinin karşısına üs kurul delegesiyle ALLAH huzurnda yüzleşsin satmadığını bende onların içindeyim ben TTK 'yı bırakacağım...hadi hodri meydan...BEDAVA KAHRAMANLIK YAPMAYIN BEYLER...BEN BURDAYIM ARMITÇUK DA BURDA...GERÇEKLER ENİNDE SONUNDA SU ÜSTÜNE ÇIKACALTIR...

MURAT :

SONUNA KADAR İSA MUTLU'NUN YANINDAYIZ, İTİRAZI OLAN VARSA ÇIKSIN YENİ KUYUDA EYLEM YAPSIN, BU BÖLGENİN ADAMI DÜRÜST, BIRAKIN BEYLER BU KOLTUK SEVDANIZI, GÜN BÖLGEYİ AYAĞA KALDIRMA GÜNÜ, GÜN MADEN İŞÇİSİNİN HAKKINI ARAMA GÜNÜDÜR...

armutçuk üs kurul delegesi :

ayrıca ismet demirhanı kongrede kim sattı kendi ağzından duyanlar duyuyor...ismet demirhana şirin görünüp satılmış başkanla pazarlık yaparak sözüm ona artmutçuk sANDalyesine sahip çıktığını iddia edenler zaten tabANDada nicelerine şirin gözüküp tabANDa oylarını alıp o makama oturdular...ama o makamda oturduğuı yerden öyle bir adalet çomağı batacakki ayın 20 si mahkeme inşallah ilahi adalet tecelli edecek gerekeni tekrardan armutçuk işçisi yapacaktır..delege olduğunu iddia eden arkadaşım birde şunu merak ettim isa mı senin avukatın senmi onun avukatısın...bu kadar hararetli olmaya gerek yok zaten tabANDa çocğunluk herşeyi canlı canlı yaşıyor......

armutçuk üs kurul delegesi :

sevgili isa avukatları kardeşlerim...çok zıpladınz hayırdır? haaa doğruya tabandan başlayan etaş oteli maceraları ereğli'nin en lüks kafelerinde devam eden bakımlar...değer be arkadaşlar ......bana ahlaksız teklifi etmedi diyen üs kurul kardşim demekki sen uyanık adammışsınki veya manevrayı seven birisnki sana yapmamış veya yaptıda nemalanman harika..size sadece gülüyorum kendi kendinizi kandırıyorsnz. otel odasında beraber kalan sendikacılar değil tüm artmutçul ve amasra delegesiydi..terbiyesizce ithamlarda bulunma..benim ıp numaramdan isteyen buylıur ama ben seni bulursam etaştan başlayan ve zonguldak kongre gecesi otelde yaptığınız ve oteli ayağa kaldırıp armutçuğu ayaklar altına alan pisliklerinizle beraber hesabını sorarım...en iyisi sen işine bak isa başkan pisliklerini temizlesn.. velevki benim yazdıklarım yalansa isa bşkan ıp numaramdan beni mahkemeye versin hodri meydan...evet armutçuk işçisi hesap soracak bundan eminiz az kaldı..

gençmadenci :

ulan isa mutlu yanıdakileri senle yola çıkanları sata sata başkan oldun şimdi ismet demirhanı sattın suçu çetin yiğit in üzerine atma sen ve yanındaki adamların karşı tarafa oy vermedinizmi yalan yolla kendini çok iyi ifade ediyon

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.