ATATÜRKÇÜLER YEMEKLE BULUŞTU

Tarih: 2009-11-02 00:00:00

Atatürkçü Düşünce Derneği Alaplı Şubesi'nin Cumhuriyet Yemeğine coşku damga vurdu. Çalışkan Alabalık tesislerinde Atatürk çü Düşünce Derneği Alaplı Şubesi'nin gerçekleştirilen Cumhuriyet Yemeğinde Şube Başkanı Saliha Sanlı "Cumhuriyetimizin 86. yılı ilçe

Atatürkçü Düşünce Derneği Alaplı Şubesi'nin Cumhuriyet Yemeğine coşku damga vurdu.

Çalışkan Alabalık tesislerinde Atatürk çü Düşünce Derneği Alaplı Şubesi'nin gerçekleştirilen Cumhuriyet Yemeğinde Şube Başkanı Saliha Sanlı "Cumhuriyetimizin 86. yılı ilçemizde büyük bir coşku ile kutlandı. Kaymakamımız Aydın Memük, Belediye Başkanımız Dr. Nevzat Çimenoğlu'na ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum" sözleriyle başladığı konuşmasına şöyle devam etti:

ULUSAL EGEMENLİĞE DAYALI DEMOKRASİ

"Cumhuriyet büyük Atatürk'ün gerçekleştirdiği en büyük devrimdir. Türk toplumu kurtuluş savaşı ile düşmandan Cumhuriyet ile çağ dışı kalmış kurumlara bağlılıktan kurtulmuş, eşit haklara sahip vatandaşlardan oluşan çağdaş bir millet haline gelmiştir. Cumhuriyetimizin en büyük özelliği ulusal egemenliğe dayalı olması ve demokrasi içermesidir. Cumhuriyetin ayrılmaz parçası olan laiklik herkese devlet güvencesi altında din ve inanç özgürlüğü tanımıştır. Yol gösterici bilim ve akıldır.

KUŞAKLARIN GÖREVİDİR

Cumhuriyet yönetimi, Atatürk'ün önderliğinde çok büyük fedakârlıklarla kazanılan bir ölüm kalım savaşı sonunda gerçekleştirilmiştir. Bu büyük başarının arkasında binlerce şehidimizin, gazimizin harcı vardır. Bu bakımdan bu büyük eserin her yönü ile geliştirilmesi doğabilecek her türlü tehlikeden titizlikle korunması cumhuriyet kuşaklarının bir görevidir. Cumhuriyetin erdemlerine ve temel değerlerine yürekten inanmanın M. Kemal Atatürk'ün düşünce ve eylemlerinin anlamını özümsemiş olmanın bilinciyle, en değerli varlığımız cumhuriyetimizin kurucusu ulu önderimizin, şehitlerimizin aziz ruhları önünde saygı ile eğilir kendilerine Allahtan rahmet dileriz. Bu anlamlı günde Atatürk'ün ifadesini bir kez daha hatırlatmak istiyorum. "Ne Mutlu Türküm Diyene"

KAYMAKAM?DAN DEĞERLENDİRME

Alaplı Kaymakamı Aydın Memük'de konuşmasında Türkiye'nin demokrat, hoşgörü, birlik ve beraberlik içerisinde yaşayabilmesini Mustafa Kemal Atatürk'ün hayata geçirdiği yeniliklere borçlu olunduğunu kaydetti. Memük, Cumhuriyete sahip çıkarak korumanın Türk Ulusu'nun en büyük görevi arasında yer aldığını ifade etti. Yemekte Sanatçı Muammer Darçın tarafından seslendirilen birbirinden güzel parçalara eşlik eden davetliler coşku dolu bir gece yaşadılar.
Onuncu yıl marşı eşliğinde salonda davetlilere hoş geldin diyen Atatürkçü Düşünce Derneği Alaplı Şube Yönetimine katılan davetliler ellerinde Türk bayrakları ile Onuncu yıl marşını hep birlikte seslendirdiler.
Yemekte ayrıca davetlilere yardıma muhtaç öğrencilere burs vermek amacıyla davetlilere yıldızı verilerek gelir sağlandı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

xy :

Ne biçim başlık bu kardeşim yemeğe gidenler Atatürkcüde gidemeyenler gidecek parayı bulamayanlar zengin, mevki sahibi olmayanlar,protokolda yer almayanlar Atatürkcü değilmi yapmayın 20.000 merkez nufusa sahip Alaplıda bu kadar azmıyız .....!Olmadı bu başlık şık durmadı bu başlık.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.