ATIK PİLLER 'TAP'A GÖNDERİLDİ

Tarih: 2010-02-04 00:00:00

Alaplı Belediyesince, ilçe merkezindeki ilk ve ortaöğretim okullarına ve ilçedeki bazı noktalara konulan atık pil bidonları vasıtasıyla toplanan  atık piller; çevreye vereceği zararların önlenmesi ve geri kazanımlarının sağlanması amacıyla, Taşınabilir Pi

Alaplı Belediyesince, ilçe merkezindeki ilk ve ortaöğretim okullarına ve ilçedeki bazı noktalara konulan atık pil bidonları vasıtasıyla toplanan  atık piller; çevreye vereceği zararların önlenmesi ve geri kazanımlarının sağlanması amacıyla, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği (TAP)'ne gönderilmeye devam ediliyor.
Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Alaplı Belediyesi'nin, ilçedeki atık pillerin çevreye atılmasını önlemek ve aynı zamanda ekonomik geri dönüşümlerini sağlamak amacıyla, Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği ile yapılan işbirliği doğrultusunda alınan atık pil toplama bidonlarının, ilçe merkezindeki ilköğretim ve orta öğretim okulları ile halkın yoğun olarak bulunduğu alanlara konulduğunu belirterek, "Atık piller çöpe veya çevreye atıldığı takdirde; içindeki kimyasal maddeler, toprağa ve yeraltı sularına karışarak kirliliğe sebep olmakta ve dolayısıyla bu durum insan ve çevre sağlığı açısından da tehlike oluşturmaktadır. Bu amaçla; TAP ile yaptığımız işbirliği neticesinde aldığımız atık pil toplama bidonları vasıtasıyla, okullardan ve vatandaşlarımızdan atık pilleri toplamaya devam ediyoruz.. 4 bidon dolusu atık pili de; ekonomiye geri dönüşümlerinin sağlanması amacıyla TAP'a gönderdik. Tüm öğrencilerimizden ve vatandaşlarımızdan, atık pilleri çöpe veya çevreye atmamalarını, atık pil toplama bidonlarına veya kutularına atmalarını bir kez daha özellikle rica ediyoruz. Vatandaş-larımızın her konuda olduğu gibi bu konuda da gösterdiği ve bundan sonra da göstermeye devam edeceği hassasiyetlerine  teşekkür ediyoruz" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.