ATIK YAĞ PROJESİ BAŞLADI

Tarih: 2011-01-18 00:00:00

Alaplı Belediyesi, ilçedeki atık maddelerin “geri dönüşümü” ile ilgili çalışmalarına bir yenisini daha ekledi; “Atık Yağ Geri Dönüşüm” projesini de başlattı.İlçedeki atık maddelerin “geri dönüşümü” ile ilgili birçok çalışmaya imza atan Alaplı Belediyesi,
Alaplı Belediyesi, ilçedeki atık maddelerin “geri dönüşümü” ile ilgili çalışmalarına bir yenisini daha ekledi; “Atık Yağ Geri Dönüşüm” projesini de başlattı.
İlçedeki atık maddelerin “geri dönüşümü” ile ilgili birçok çalışmaya imza atan Alaplı Belediyesi, bunlara bir yenisini daha ilave ederek, bugünden itibaren “Atık Yağ Geri Dönüşüm” projesini de uygulamaya geçirdi.
Alaplı Belediyesi ile Ezici Yağ Sanayi Biodizel ve Enerji Üretim firması arasında imzalanan sözleşme gereği; Alaplı ilçesinde, bugünden itibaren atık yağların geri dönüşümünü sağlayacak yeni bir süreç başladı; lokantalar ve yemekhanesi bulunan işyerlerine firma tarafından özel olarak hazırlanmış “atık yağ biriktirme” bidonları dağıtıldı. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu ve firma temsilcilerinin de katıldığı atık yağ geri dönüşüm bidonlarının dağıtımında, konu ile ilgili olarak işyeri sahiplerine bilgi verilerek, hassasiyet göstermeleri, projenin başarılı olmasının hem insan ve çevre sağlığı hem de gelecek nesiller açısından çok önemli olduğu vurgulandı. Alaplı Belediyesi ile Ezici Yağ Sanayi ve Enerji Üretim firması arasında, ilçeden çıkan atık yağların geri dönüşümünü sağlamak amacıyla bugün Belediye Başkanlığında yapılan sözleşmeye, Alaplı Belediyesi adına Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Ezici Yağ Sanayi Biodizel ve Enerji Üretim firması adına da firmanın Bölge Temsilcisi Mücahit Yılmaz imza attı.
Bugün uygulamasına başlanan projeyle ilgili olarak, sözleşmenin imzalanmasının ardından Belediye Başkanlığında basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Alaplı Belediyesi’nin bütün atıkların geri dönüşümü noktasında çok önemli çalışmalar yaptığını, bitkisel atık yağların geri dönüşümünün sağlanmasının da bunlardan biri olduğunu vurguladı.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

senem :

ereğli de de ezici yağları ile görüşerek yağların toplanması ve bu konuda eğitimler verilmesi konusunda defalarca belediyeyi aramama notlar bırakmama rağmen bir kere bile bu konuya değer verilmedi.sayın çimenoğlu nu duyarlılığı sebebiyle takdir ediyorum.bizim belediyemizin çok daha önemli işleri olduğundan bu konu ile ilgilenmedi.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.