ATIK YAĞDA 'GERİ DÖNÜŞÜM'

Tarih: 2011-02-19 00:00:00

Alaplı Belediyesi’nin, bir süre önce lokanta ve yemekhanesi bulunan kurum ve kuruluşlara bidon dağıtmak suretiyle uygulamasına başladığı “Atık Yağ Geri Dönüşüm Projesi”ne fiili olarak ilk katılan kurum;  Kdz. Ereğli Özel Yıldırım İzmirlioğlu İlköğretim Ok

Alaplı Belediyesi’nin, bir süre önce lokanta ve yemekhanesi bulunan kurum ve kuruluşlara bidon dağıtmak suretiyle uygulamasına başladığı “Atık Yağ Geri Dönüşüm Projesi”ne fiili olarak ilk katılan kurum;  Kdz. Ereğli Özel Yıldırım İzmirlioğlu İlköğretim Okulu oldu.

Okul idarecileri,  Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu’nu ziyaret ederek, bir bidon atık yağı belediyeye teslim ettiler. Okul idarecilere ayrıca, Belediye Başkanı Çimenoğlu’na renklendirilmiş Atatürk tablosu hediye ettiler.
Alaplı Belediyesi’nin,  Ezici Yağ Biodizel ve Elektrik Üretim firmasıyla anlaşma yapmak suretiyle,  İlçedeki tüm lokanta ve yemekhanesi bulunan kurum, kuruluş ve işyerlerine, firmanın özel olarak tasarladığı bidonları dağıtarak yaklaşık bir ay önce  başladığı “Atık Yağ Geri Dönüşüm Projesi”ne fiili olarak katılan ilk kurum; Kdz. Ereğli Özel Yıldırım İzmirlioğlu İlköğretim Okulu oldu.
Kdz. Ereğli Özel Yıldırım İzmirlioğlu İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Sarısoy, beraberinde okulun Çevre Projelerinden Sorumlu Müdür Yardımcısı Mustafa Özdemir ve Çevre Projeleri Koordinatörü, öğretmen Barış Bahadır ile birlikte Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu’nu ziyaret ederek, okul yemekhanesinde biriktirilen bir bidon (yaklaşık 20 litre) yağı Alaplı Belediyesi’ne teslim ettiler. Okul Müdürü Mehmet Sarısoy, Alaplı Belediyesi’nin çevrenin ve dolayısıyla insan sağlığının korunmasına yönelik geliştirdiği ve  uyguladığı projeleri büyük bir takdirde karşıladıklarını belirterek, “ ‘Atık Yağ Geri Dönüşüm Projesi’ , çevrenin ve insan sağlığının korunması açısından çok büyük bir öneme sahip. Bu projenin Alaplı’da uygulanmasından oldukça büyük mutluluk duyduk ve okulumuzun yemekhanesinde biriktirdiğimiz atık yağları belediyenize teslim etmek suretiyle, projenize katkıda bulunalım istedik. “ dedi.
Okul Müdürü Mehmet Sarısoy, Alaplı Belediyesi’nin düzenlediği “Atık Pil Toplama Kampanyası”na da okul olarak yine büyük bir memnuniyetle katıldıklarını ifade ederek, “Alaplı Belediyesi’nin çevrenin korunmasına yönelik çalışmalarını artırarak sürdürmesi, gerçekten takdire şayandır.  Söz konusu olan geleceğimiz ise herkesin de bu noktada üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesi gerekir. Bu projeler, aynı zamanda insanlığın geleceğine yapılan yatırımdır.” Dedi. Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu da, Özel Yıldırım İzmirlioğlu İlköğretim Okulu’na hassasiyetinden dolayı teşekkür ederek, “Çevrenin korunmasına yönelik birçok projemize büyük bir duyarlılık gösteren Yıldırım Koleji, Atık Yağ Geri Dönüşüm Projesi’ne de aynı duyarlılığı gösterdi ve aynı zamanda projeye fiili olarak katılım gösteren ilk kurum oldu. Kendilerine hassasiyetlerinden dolayı teşekkür ediyorum ve kutluyorum. Çevreyi korumak, hepimizin ortak görevi ve sorumluluğudur. “ dedi.
Belediye Başkanı Çimenoğlu, çevrenin korunmasına yönelik geri dönüşüm projelerinin neredeyse tümüne yakınının Alaplı ilçesinde uygulanmasına başladıklarını belirterek, “ Geri dönüşüm projelerine tüm vatandaşlarımızın, her şeyden önce kendileri ve çocuklarının geleceği için daha fazla hassasiyet göstermelerini bekliyoruz. Bu projelere gösterilecek her katılım, gösterilecek her hassasiyet; çevrenin olabildiğinde daha fazla korunmasını ve gelecek nesillere olabildiğince daha temiz bir çevre bırakılmasını sağlayacaktır.” Dedi. Ziyarette ayrıca, Özel Yıldırım İzmirlioğlu İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Sarısoy, Müdür Yardımcısı Mustafa Özdemir ve Öğretmen Barış Bahadır tarafından Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu’na,  “renklendirilmiş” Atatürk tablosu hediye edildi. Nezaketle-rinden dolayı Özel Yıldırım İzmirlioğlu İlköğretim Okulu idarecilerine teşekkür eden Belediye Başkanı Çimenoğlu, “Ulu Önder Atatürk’ün halkla kaynaşmasının çok güzel bir anını yansıtan bu tabloyu, odamın en güzel yerine asacağım.” Dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.