BACIOĞLU'NDAN DEĞERLENDİRME

Tarih: 2012-04-06 00:00:00

Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu, Türkiye Kamu-Sen'in 20. Yıl Teşkilat Buluşması adı altında Antalya'da gerçekleştirdiği istişare toplantısı hakkında açıklamada bulundu. Bacıoğlu, Türkiye Kamu-Sen'in 20
Türkiye Kamu-Sen Zonguldak İl Temsilcisi ve Türk Büro-Sen Şube Başkanı Kadir Bacıoğlu, Türkiye Kamu-Sen'in 20. Yıl Teşkilat Buluşması adı altında Antalya'da gerçekleştirdiği istişare toplantısı hakkında açıklamada bulundu. Bacıoğlu, Türkiye Kamu-Sen'in 20. Yıl Teşkilat Buluşması adı altında gerçekleştirdiği istişare toplantısı, Türkiye Kamu-Sen'e bağlı sendikaların genel başkanları, genel merkez yönetim kurulu üyeleri, sendikaların şube başkanları ve il temsilcilerinin katılımıyla 29 Mart-1 Nisan 2012 tarihlerinde Antalya, Sueno Otel'de gerçekleştirilmiştir. Türkiye Kamu-Sen, 19 Nisan'da gerçekleştirilecek müzakereler öncesinde her durum ve şartta Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti vatandaşlarının yanında ve destekçisi olduğunu bir kez daha bildirir. Uluslararası antlaşmalarla Türkiye'ye ve Kıbrıs Türklerine verilen hakları ortadan kaldırıp, Kıbrıs'ı Yunanistan'a veya Rum'a mal etmek için başlatılan bir mücadelede, Kıbrıs Türkleri haklarını korumuştur.
Türkiye, insanlık adına evlatlarını feda ederek büyük katliamı önlemiş; memlekete barış ve demokrasi getirmiştir. Buna rağmen, Yuna-nistan'ın sanki hiçbir şey yokmuş gibi, dünyanın Türkiye'nin üzerine yönelip, Türkiye'den Kıbrıs'tan vazgeçmesini ve Kıbrıs'tan askerlerini çekmesini istemeleri tarihsel ve hukuki gerçeklerle bağdaşmamaktadır. Dolayısıyla Kıbrıs'ın ikiye bölünmesi, Kıbrıs'ı Yunanistan'a bağlama eyleminden kaynaklanan bir sonuçtur dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.