BAĞIŞLAR AZALDI!..

Tarih: 2012-02-07 00:00:00

Kızılay Zonguldak Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan yaptığı açıklamada, soğuk ve yağışlı hava şartlarının olumsuz etkisinden dolayı kan merkezinin ve kan ihtiyacını karşıladıkları hastanelerin depolarındaki kan stoklarının azaldığını ve tüm Zon

Kızılay Zonguldak Kan Bağış Merkezi Müdürü Dr. Ömer Selim Alan yaptığı açıklamada, soğuk ve yağışlı hava şartlarının olumsuz etkisinden dolayı kan merkezinin ve kan ihtiyacını karşıladıkları hastanelerin depolarındaki kan stoklarının azaldığını ve tüm Zonguldak halkını kan bağışında bulunarak verecekleri desteğe ihtiyaçları olduğunu belirtti. Alan, Türk Kızılay'ı, ülkemizin güvenli kan ihtiyacını karşılamak amacıyla 2006 yılında başlattığı 'Ulusal Güvenli Kan Temini Programını' 15 Bölge Kan Merkezi ve Bölge Kan Merkezlerine bağlı 63 kan bağışı merkezi ile yürütmektedir. Ülkemizin kan ihtiyacının gönüllü ve düzenli kan bağışçılarından elde edilmesini ve bu konuda sıkıntı yaşanmamasını amaçlayan programımız kapsamında 2011 yılında 18.401 ünite kan bağışı toplayan Zonguldak kan merkezimiz bu yılda çalışmalarını büyük bir hızla sürdürmektedir. Yeni yılın gelmesi ve bununla beraber soğuk ve yağışlı havalarında bölgemizi etkisi altına alması sonucunda kan bağışı sayılarında büyük bir azalma meydana gelmiştir. Kan merkezimizde ve kan ihtiyacını karşıladığımız hastanelerimizin depolarındaki kan stokları azalmıştır. Bundan dolayı hastanelerin kritik stok seviyelerinin oluşturulmasında ve özellikle negatif gruplara yönelik ihtiyaçların karşılanmasında sıkıntı çekmekte ve sadece günlük taleplere cevap verebilmekteyiz. Hastanelerimizin kan ihtiyacını karşılamada yaşanan sıkıntının giderilebilmesi için tüm halkımızın kan bağışında bulunarak vereceği desteğe ihtiyacımız bulunmaktadır. Bir ünite kandan 3 kan ürünü elde edildiği düşünüldüğünde yapılan bağışların da önemi daha çok ortaya çıkmaktadır. Unutmayalım ki kan acil değil sürekli ihtiyaçtır. Kan bağışını düzenli hale getirerek birçok hasta ve hasta yakınının mağduriyetini giderebilir, bu büyük sosyal sorunun çözümüne katkıda bulunabiliriz. Bu amaçla, 18-65 yaş arasında olan her vatandaşımızı yanlarında T.C kimlik numarası içeren bir kimlik belgesi ve tok karın ile bağış merkezleri ve gezici kan alma ekiplerimize davet ediyoruz. İşyerinizde toplu olarak kan bağışında bulunmak isterseniz lütfen bizi arayınız dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.