BALCI ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Tarih: 2012-04-09 00:00:00

* CHP Kdz. Ereğli ilçe örgütünün 15 Nisan'da yapılacak olan ilçe kongresi öncesinde basın toplantısı ile adaylığını ilk açıklayan önceki Başkanı Yaşar Balcı oldu. İlçe binasında basın toplantısı düzenleyen Balcı'ya, yönetim kurulu üyelerinin dışında, İl

* CHP Kdz. Ereğli ilçe örgütünün 15 Nisan'da yapılacak olan ilçe kongresi öncesinde basın toplantısı ile adaylığını ilk açıklayan önceki Başkanı Yaşar Balcı oldu.

İlçe binasında basın toplantısı düzenleyen Balcı'ya, yönetim kurulu üyelerinin dışında, İl Genel meclis üyeleri Kenan Gündoğdu ve Ali Tarakçı'nın dışında, Kdz. Ereğli Belediyesi'nin meclis üyelerinden Halil Bozkuş, Hasan Pınarcık ve Abdülkadir Sözer'de destek verdi.

Çaycuma'da yaşanan köprü yıkılması olayında yaşamını yitirenler ile Zonguldak Milletvekili Mehmet Haberal'ın annesinin vefatı nedeniyle başsağlığı dileklerini ifade ederek basın toplantısına başlayan Yaşar Balcı, CHP'de kurucu ilçe sekreterliğe göreviyle başladığı siyasi yaşamında parti kültürü ile yüklenen görev ve sorumluluklara vurgu yaptı.

Balcı, milletvekili adaylığı için 15 ay önce görevinden ayrıldığını ve bu süreç içinde de verilen görevleri sade bir üye olarak kabul edip katkı verdiğini ve bu dönemde siyasi çalışmalarını daha objektif değerlendirme fırsatı bulduğunu da söyledi.

Partililerin ve kamuoyunun ilçe başkanı olmasını beklediği Harun Günönü'nün aday olmayacağını açıklamasında, delegelerin sözcüsü olarak kendisinin sorumluluğu alma noktasına itildiğini de belirten Yaşar Balcı sözlerini şöyle sürdürdü:

'Bu sorumluluğa ilişkin değerlendirmeler yapmakta iken son olarak mevcut ilçe başkanı, dostum arkadaşım Hayrettin Kartal da aday olamayacağını iki gün önce basın toplantısı düzenleyerek kamuoyuna ve partililerimize ilan etmesi, partililerimiz ve delelegelerimizin üzerimdeki baskısını daha yoğun hissetmeme neden oldu.

CHP kültürünün bana yüklediği görev ve sorumluluk bilinci ile karşınızdayım. Sosyal demokraside ve CHP'de görevin verileceğini ve görevden kaçılmayacağını çok iyi bilen bir kişiyim.

Kamuoyunda dillendirilen CHP'de ilçe başkan adayı yok' söyleminin per partili gibi beni de rahatsız ettiği bugünkü konumda CHP bayrağını her noktada ve en yüksekte dalgalandırmak için, aynı heyecanla, aynı şevkle tekrar partimizin ilçe başkanlığına adayım.'

Yaşar Balcı, bundan sonraki süreçle ilgili olarak da, 'kavga etmek iç in yola çıkmadık. Kavgamız sadece AKP ile olacaktır. Ülkenin içinde bulunduğu süreçte CHP'nin kendisiyle kavga etme lüksü yok' dedi.

Balcı, Hayrettin Kartal'ın adaylığı konusunda ise sabah saatlerinde partiye geldiğini  ve yapmak istediği basın toplantısı ile ilgili olarak üyelere haber verilmesi konusunda isteğini ilettiğini belirterek 'bana adayım, aday olacağım demedi' sözleriyle gelişmelerle ilgili bilgisinin bulunmadığını kaydetti.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ibrahim uzun :

sevgili kdz ereğlili partili arkadaşlar;üye temelinden yapılaşamayı esas alamsı gereken partimiz adaylığını tekrar açıklayan arkadaş döneminde bu yapılaşmayı nasıl sağladı da bugün tekrar adayım diyor.seçilen delege arkadaşlar acaba kendisine biat eder niteliktemi merak ediyorum.bildiğim chp kültüründe biat yoktur.hiçbir yerde hiçbir partili bir diğer partiliye karşı üstün değildir.partinin üyeleri eşittir.aralarındaki demokratik yarışlarla alınan görevler partiye ve parti yoluyla ulusa hizmet amaçlar.maalesef delege seçimlerinde ereğlde bir kez daha yaşadık ki delege yapısı maalesef biat eder yapıda sanki çakma delege gibidir.buda sn.balcının eseri olduğuna hiç bir terettütümyoktur.partimiz ile hiçbir ilişkisi olmayan salt kendisini bir yerlere taşımaya yarayan üyelik anlayışı ile balcı ve ekibi partimiz içinde egemen olmamamalıdırATATÜRK'ÜN iki büyük eserimden birisidir dediği CHP'nin onurlu gönüldaşları ülkemizin içinde bulunduğu koşullar çok kötü .sağlıklı karar verin.

MÜHENDİS :

CHP yakın geçmişte bu adayların Başkanlığında genel seçimlere girmiş ve başarısız olmuştur.Siyaset sahnesinden tamamen çekilmeleri gerekirken,tekrar aday olmaları partiye zarar vermekten başka bir şey değildir.

mehmet küçtekin :

sayın delege arkadaslar unutmayın ANI SUDA İKİKERE YIKANINMAZ.

ERHAN DAYI :

ZOR BİR YARIŞ....BİRLİKTE AZ KOŞMADIK, BÜYÜMÜZDÜNÜZ ERDEMİRSPOR DA ATLETİZM TAKIMINDA TAKIM KAPTANLIĞI GÖREVİNİ YAPTIĞI DÖNEMDE DAHA BİZ İDMANLARDA İLK GÜNÜMÜZDE BİZE FARK ATARDI.YARIŞIN GALİPLERİ BİRLİKTELİK VE PAYLAŞIMDIR BELKİ BU YARIŞIDA KAZANIR AMA ÖNEMLİ OLAN KİLOMETRELERCE UZAKLARDAN TEK BİR ŞEY DİLEMEKTİR ASIL OLAN NASILKİ BİZİM BAŞARIMIZI TALTİF ETMEDİĞİNİZE GÖRE BENDE SİZE BAŞARILAR DİLEMEYECEĞİM.ASIL OLAN KALPLERİN KAZANIMIDIR.AHMET KÖSE ARKADAŞIMA ŞİMDİDEN BELEDİYE BAŞKANLIĞI HAYIRLI OLSUN.ERHAN DAYI HAVRAN NÜFUS MÜDÜRÜ

chp li :

Bülent bey CHP partisi sosyal demokrat bir partidir ırkçılığı redder içinde barındırmaz hayrettin kartal arkadaşımız yaşamı boyunca ırk temelle siyasetle boğuşmuş mücadele vermiş bir arkadaşımızdır.Bu cümleleriniz kimi desteklediğinizi gösteriyor anladıkta lütfen milliyetçi siyaset yapmayalım hayrettin arkadaşımızıda tebrik ediyorum kendisine bir sosyalist olarak başarılar diliyorum oyum kendisine demeyecem ben listelere bakacağım öyle oy değerlendireceğim listelerde emek vermiş insanlar olsun isterim

bülent :

sayın kartal hep zikzaklar çizerek etrafına güven vermemiştir.vermediği içinde yanlız kalmıştır.insanların kolayca etki edebildiği bir yapısı vardır.c.tesi aday değilim deyip pazar zonguldakta icazet alıp aday olacağını açıklaması onun hakkında düşünülenleri haklı çıkarmıştır.zonguldak ve çaycumanın desteklediği bir ereğli ilçe başkanı kimin hakkını savunacak.yani ereğli yine zonguldak ve çaycumanın gerisinde kalacaktır.yoksa niye destek versinler.ereğlili chp liler uyanık olun bu oyunu bozun.yoksa yine ankaraya ereğliden vekil gönderemeyiz.

hıdır bey iyi akşamlar :

Hıdır bey sen oyunu istediğin yere ver sıkıntı yok sayın eski ilçe başkanının verdiği demeci ben gördüm genel başkan ve genel merkez yönetimini eleştiryor sayın balcının chp de genel başkanı ve genel merkez yönetimini eleştirmek en doğal hakkıdır buna saygı duyarım ama bu genel başkan ve parti üst yönetimini hem krallık oluşturmakla itam edip, aynı parti üst yönetimi ve genel başkanla çalışmak için yeniden aday olacaksın tezatlık burda yani sayın balcının bunu izah etmesi lazım tabana sonra delgeye dimi yaa hıdır bey sende genel başkan olsan bende genel başkan olsam kendime karşı iki kez imza vermiş bir arkadaşla çalışmak istemeyiz sayın balcı seçilebilir seçilmesi bu gerşeği değiştirmez hıdırcım bu demokrasiyse bu söylediğimde insani bir gerçek sayın balcı o demeci verirken heralde bu günleri hesaba katmadı önder gazetesindeki demeci internette hala duruyor bakmak isteyen baksın chp partisi delegesi dününde bugününde muhasebesini yapar hdır bey merak buyurmayın

hıdır :

sayın chp liler kurultay ile ilce kongresini karıştırmayın biryerlere takılır kalırsanız yanılırsınız siyasette dündündür bugünbugündüryaşar başkanı kinse eleştirmesin sayın kartal aday değilim dedi o da adaylığını acıkladı kartal adayım desede acıklasaydı eleştirelim ama öyle olmadı bende delegeolarak balcı diyorum

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.