BALCI NOKTAYI KOYDU!..

Tarih: 2011-02-12 00:00:00

Kdz.Ereğli’de 2007 yılında imzaladığı protokolle Çayırlı İlköğretim Okulu ek binasının yapımı ile ilgili çıkan haberlere açıklık getiren işadamı Yüksel Balcı, inşaata başlamaya karar verdikleri dönemlerde Ereğli Belediyesi’nin dikkat çekici bir şekilde iş

Kdz.Ereğli’de 2007 yılında imzaladığı protokolle Çayırlı İlköğretim Okulu ek binasının yapımı ile ilgili çıkan haberlere açıklık getiren işadamı Yüksel Balcı, inşaata başlamaya karar verdikleri dönemlerde Ereğli Belediyesi’nin dikkat çekici bir şekilde işyerlerine yönelik saldırıya geçtiğini öne sürdü.

Çayırlı İlköğretim Okulu ek binasının yapım çalışmalarında yaşanan sıkıntılar ile ilgili yazılı bir açıklama yayınladı. Balcı, açıklamasında okul binasının bitirilememesindeki nedenleri açıklarken, en büyük etkenin ise ekonomik kriz olduğunu söyledi. 2007 yılında dönemim Valisi Yavuz Erkmen ile protokol imzalayan İşadamı Yüksel Balcı, Çayırlı İlköğretim Okulu 12 derslikli ek binasının inşaat çalışmalarına başlamıştı. Zemin ve birinci katının yapımı tamamlanan binanın aradan geçen 4 senelik zaman diliminde bitirilmemesi okulda çocuklarını zor imkanlarda okutan velileri harekete geçirdi. Okulun bir an önce tamamlanmasını isteyen veliler, bu konuda bir açıklama yaparak yetkililerden okulun tamamlanmasını istemişlerdi.

 

"BU OKULU TAMAMLAMAK BİZİM BOYNUMUZUN BORCUDUR"

Yüksel Balcı, okulun yapım aşamasında yaşanan sorunları anlattı. En çok ekonomik krizin bina çalışmalarında etkili olduğunu kaydeden Balcı, protokol imzalandığında ek binanın 1 Milyon liraya tamamlanacağını, ancak zaman içerisinde bu fiyatın yükseldiğini ima etti. Balcı konuya ilişkin açıklamasında “Sosyal Sorumluluğumuz gereği, hükümetimiz tarafından Türkiye’de başlatılan ‘Eğitime yüzde yüz destek’ kampanyasına katkıda bulunmak ve tamamen hayır amaçlı olarak yapmaya karar verdiğim Çayırlı İlköğretim Okulu’nun tamamlanmasının gecikmesiyle ilgili olarak yayınlanan haberleri okumuş bulunmaktayım. Balcı Şirketler Grubu olarak bölgemize olan sosyal sorumluluğumuz kapsamında tamamen öz kaynaklarımızla 6 derslikli okul yapmayı kararlaştırmıştık. Ancak dönemin Valisi Yavuz Erkmen ve dönemin Kaymakamı Osman Ekşi’nin ısrarlı talepleri sonucu okulu 12 derslik olarak yapmaya karar vermiştik. Valilik ile protokolün imzalanmasının arasından 4 yıl geçtiği doğrudur. Ancak bu 4 yılın 2 yılı Bayındırlık Müdürlüğü’nün prosedür geciktirmesi sebebiyle boşa geçmiştir. Yani inşaata protokolün imzalanmasının hemen ardından başlayamadık. Türkiye’de ve özellikle bölgemizdeki ekonomik krizin etkileri nedeniyle inşaatın tamamlanması ne yazık ki gecikmiştir. Balcı Şirketler Grubu olarak sosyal sorumluluğumuz gereği inşaatına başladığımız bu okulu tamamlamak bizim boynumuzun borcudur. Şunu da özellikle ifade etmek isterim ki; Hayır maksadıyla okul yapmaya karar verdiğimiz dönemde Bayındırlık ve İskan Bakanlığı rakamlarına göre başladığımız bu projenin maliyeti 1 milyon lira idi. Bölgemizde yaşanan ekonomik krizde bu gecikmenin doğal olduğu gerçeğinin herkes tarafından anlayışla karşılanacağı kanaatindeyim. Son olarak şunu belirtmek isterim ki; ne zaman inşaata devam etmeye başlasam Karadeniz Ereğli Belediyesi’nin dikkat çekici bir şekilde işyerlerimize ve ticaretimize yönelik saldırı gerçekleştirilmiş olmasının yorumunu da değerli kamuoyuna bırakıyorum” dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.