BAŞKANLIĞA YAŞAR BALCI OTURDU

Tarih: 2013-09-14 15:45:00

Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Birliği Derneği Ereğli Şubesi’nin genel kurulu Ardahanlılar Derneği Lokalinde yapıldı.  gerçekleştirilen, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan genel kurulda eski yönetim ve denetim kurulu faaliyet rapor

Mali Müşavirler ve Muhasebeciler Birliği Derneği Ereğli Şubesi’nin genel kurulu Ardahanlılar Derneği Lokalinde yapıldı.  gerçekleştirilen, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan genel kurulda eski yönetim ve denetim kurulu faaliyet raporlarının sunulması ve ibrazının ardından yeni yönetim ve denetim kurulu seçimlerine geçildi.

 

MÜŞAVİRLER AİDAT ÖDEMİYOR

Dernek Başkanı Serdar Uzun kongreyi açarken genel kurulun yoğun katılım ile gerçekleşmesinden duyduğu memnuniyeti ifade ederek, “Önemli sorunlarımızdan biri bir araya gelememekti. Tahmini gelirimiz 20 bin TL olmasına rağmen sistemli bir aidat toplayamadığımız için vergi dairesi, kira bedeli ve aidat borçları dahil 10 bin liralık bir borca sahibiz. Yeni yönetimde görev alacak arkadaşlara görevleri süresince destek olursak sorunumuz kalmayacaktır diye düşünüyorum” dedi ve yeniden görev almak istemediğini ifade etti.

 

TEK LİSTENİN ADAYI BALCI

Yaşar Balcı’da iki dönemdir görev yapan yöneticilere teşekkür ederek başladığı konuşmasında şunları söyledi:

“Genel kurul öncesinde bir çok arkadaşla bire bir görüşme yaptım. Oluşan ortak kanı derneğin devamı ve yaşatılması. Bu nedenle de yönetime talip olduk. Tabi dernekler, tabelası olan cansız varlıklardır. İçindeki insanların çaba ve faaliyetleri onları ancak canlı kılabilir. Bugün burada arzu edilir bir kalabalık var. genel kurullarda yeterli çoğunluk olmazsa görev alacak arkadaşlarında arzusu sınırlı olur. Yine gençleşen bir profile sahip olduğumuzu görüyorum burada. Bu genç arkadaşlarımızın da oluşacak kurullarda görev alarak sosyal, mesleki ve siyasal olgunlaşmasını sağlamak da bizlerin sorumluluğu olmalı. Yeni dönemde görev alacak arkadaşların birikmiş maddi ve diğer sorunları aşabilecek kapasitede arkadaşlar. Buna inanıyorum.  Öncelikli olarak dağılan birlik ve beraberliğimizi oluşturmak için herkesle iletişim kurmak lazım. Teknoloji gelişiyor. Bu amaçla, öncelikle dernek adına bir Web sayfası ve bilgi alış verişi yapabileceğimiz bir forum bölümü oluşturmalıyız. Bu proje daha sonra her arkadaşın bir Web sayfasına sahip olması hedefini taşımalı. Yine mesleki eğitim anlamda da çalışmalar yapmak istiyoruz. Bu ve diğer çalışmalarda tabi ki sorumluluk sadece oluşacak 7 kişilik yönetimde değil, onlarla birlikte destek verecek tüm üyelerimizde olmalı”

 

YENİ YÖNETİM GÖREVDE

Yapılan seçim sonucunda yeni yönetim kurulu Yaşar Balcı, Sami Yavuz, Ferdi Asım Hellaç, Bahadır Yavçın, Cevdet Öztürk, Savaş Akbaş ve Egemen Erdoğan.

Denetim kurulu: Necdet Can, Emir Cinhasan, Uğur Uyan.

Onur (Disiplin) Kurulu: Muhammet Ateş, Aydın Adatepe, Erol Şahin.

Üst Kurul Delegeleri: Sami Yavuz, Ali Deliak, Metin Bektaş.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Aziz Erdoğan :

kaliteli bir yönetim iş başında.İsimlerin hepsi birbirinden değerli.Hayırlı olsun...

vatandaş :

:) neyse sevindirici bir gelişme.. bir Başkanlık olmuş.. Özkök katılmadı galiba daha büyük seçimlerdedir ;)

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.