"BASKILAR BİZİ YILDIRAMAZ"

Tarih: 2009-05-30 00:00:00

KESK'e bağlı sendikalar, dün Eğitim-Sen Şube binasında bir basın açıklaması yaptı.ESM Genel Başkanı Kemal Bulut, SES Şube Başkanı Halil Karagülmez, Eğitim-Sen Şube Başkanı Orhan Yılmaz, BES Şube Başkanı Reşide Nurak, BTS İl Temsilcisi Engin Kök ile birlik

KESK'e bağlı sendikalar, dün Eğitim-Sen Şube binasında bir basın açıklaması yaptı.
ESM Genel Başkanı Kemal Bulut, SES Şube Başkanı Halil Karagülmez, Eğitim-Sen Şube Başkanı Orhan Yılmaz, BES Şube Başkanı Reşide Nurak, BTS İl Temsilcisi Engin Kök ile birlikte, ortak basın açıklamasını okuyan KESK Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü ve Haber-Sen Şube Başkanı İsmail Yıldız, bir grup KESK'li yöneticinin gözaltına alınışını eleştirdi.
Yıldız basın açıklamasında şunları kaydetti:

"BASKILAR GENEL MERKEZ'E ULAŞTI
"Bir süredir KESK'e bağlı sendikalarımızda yaşadığımız polis baskısı Genel Merkez yöneticilerimize kadar ulaşmıştır. Bugün (dün) sabah saatlerinde KESK Merkez Yürütme Kurulu Üyesi, Kadın Sekreterimiz Songül Morsümbül ve Eğitim-Sen Merkez Yürütme Kurulu Üyesi ve Kadın Sekreterimiz Gülçin İsbert, KESK eski Genel Sekreterimiz Abdurrahman Daşdemir ve Eğitim-Sen eski Kadın Sekreterimiz Elif Akgün ve çok sayıda arkadaşımız jandarma ve polis tarafından gözaltına alınmış ve polis ve jandarma ekipleri KESK Genel Merkezi'nde arama yapmışlardır. Bir emek örgütü olan Konfederasyonumuza yönelik tırmandırılan polis baskısı hiç bir demokratik ölçüye uymamaktadır. Her haliyle KESK'i yıldırmayı, sürdürdüğü emek ve demokrasi mücadelesinde yıpratmayı hedefleyen bu faşizan tutum önceki örneklerinde olduğu gibi bu kez de amacına ulaşamayacaktır. Arkadaşlarımıza yönelik bu tutumu şiddetle kınıyoruz."
"BİZDE SUÇ UNSURU BULUNMAZ"
"KESK'te suç unsuru bir şey bulunması mümkün değildir. KESK hukuki ve meşru zeminlerde kamu emekçilerinin hakkını savunan, gücünü sadece üyelerinden alan, kimseye diyet borcu olmayan demokratik bir örgüttür. Buradan başta Başbakan ve İçişleri Bakanı olmak üzere tüm yetkililere bir kez daha sesleniyoruz: KESK'e yönelik bir adım atarken 40 kere düşünmelisiniz; hele KESK Genel Merkezi'ni aramaya kalkışırken 40 bin kere düşünmelisiniz. KESK bu tür baskılarla, yıldırma operasyonlarıyla mücadele çizgisinden geri duracak bir Konfederasyon değildir ve diğerleri gibi asla eğitmeyecektir. Durum böyleyken baskınlarla gözaltına alınmalarının makul hiç bir açıklaması yoktur. Yaşanan gözaltlıların derhal serbest bırakılmasını ve baskıların bizi asla yıldıramayacağını dost-düşman herkese bir kez daha haykırıyor, KESK'in onurlu geçmişinden, mücadele çizgisinden yana saygılar sunuyoruz."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ALDIM VERDİM :

PKK OPERASYONU DEĞİL MİYDİ O? SİZİNLE NE İLGİSİ OLABİLİR ACABA?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.