BAŞVURULAR İL MÜDÜRLÜKLERİNE

Tarih: 2012-02-02 00:00:00

Ağız Diş Sağlığı Teknikerliği başvuruları 3 Şubat 2012 tarihine kadar uzatıldı Zonguldak Sağlık İl Müdürlüğü, Ağız Diş Sağlığı Teknikerliği başvurularıyla ilgili başvuru süresinin 3 Şubat 2012 tarihine kadar uzatıldığını açıklandı. Söz konusu çalışmaları

Ağız Diş Sağlığı Teknikerliği başvuruları 3 Şubat 2012 tarihine kadar uzatıldı

Zonguldak Sağlık İl Müdürlüğü, Ağız Diş Sağlığı Teknikerliği başvurularıyla ilgili başvuru süresinin 3 Şubat 2012 tarihine kadar uzatıldığını açıklandı. Söz konusu çalışmaların yürütülmesinde bazı hususlarda tereddütler nedeniyle başvuru süresinin uzatıldığı belirtilen açıklamada şu görüşlere yer verildi: 02.01.2012 tarih ve 67 sayılı yazımız yazımızla 26.04.2011 tarihli ve 27916 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ve 6225 sayılı Kanun gereği uygun şartları taşıyanlara ağız ve diş sağlığı teknikeri yetkisi verilebilmesi amacıyla, adayların başvurularının sağlanması ve başvuruların değerlendirilerek isimlerinin Genel Müdürlüğümüze bildirilmesi hususundaki iş ve işlemlerin il sağlık müdürlüklerince yapılması istenmiştir.z konusu çalışmaların yürütülmesinde bazı hususlarda tereddütlerin hâsıl olduğu anlaşılmış ve bu nedenle aşağıdaki hususların belirtilmesine ihtiyaç duyulmuştur. Müracaat eden adayların Kanunun yayımlandığı tarih itibariyle 26.04.2011 tarihinden evvel geriye doğru en az 1 yıl süreyle (en az 26.04.2010-26.04.2011 arası) çalışmış olması gerekmektedir. Belirtilen tarihler arasında yasal olarak kabul edilebilir bir mazereti nedeniyle (belgelendirilmiş hastalık, doğum, askerlik, ücretsiz izin) bir yıllık süreyi dolduramayanların 26.04.2010 tarihinden geriye doğru eksik görünen süre kadar çalışmış olmaları durumunda en az 1 yıllık süreyi tamamlamış oldukları kabul edilecektir. Hizmet alımı yoluyla kamu sağlık kurumlarında istihdam edilen ve diş hekimi yanında görev yapmış kişilerin çalıştıkları yerden alacakları resmi yazı ile belgelemeleri, ilgi yazı ekinde örneği gönderilen dilekçe ve öğrenim belgeleriyle (en az lise diploması) birlikte bunları ibraz etmeleri yeterli olacaktır. Özel sektörde veya özel bir şirkete bağlı olarak kamu kurumlarında çalışıp bu görevi yürütenlerden 3. maddede belirtilenlere ek olarak Kanunda belirtilen tarihler arasındaki SGK kaydı ve dökümü istenecektir. Belgeleri bir dilekçe ekinde ibraz eden herkesin başvurusu kabul edilecektir. Yapılan başvuruları değerlendirmek üzere il sağlık müdürlüğü bünyesinde kurulacak değerlendirme komisyonu il sağlık müdürünün uygun göreceği bir müdür yardımcısı başkanlığında ağız ve diş sağlığı şube müdürü, eğitim şube müdürü ve uygun göreceği diğer personelden oluşacaktır. Adayların son başvuru tarihi 03.02.2012 tarihine kadar uzatılmıştır. İl Sağlık Müdürlüğünde yapılacak değerlendirmelerin ise 10.02.2012 tarihine kadar tamamlanıp isim listelerinin en geç 13.02.2012 tarihinde Genel Müdürlüğümüze gönderilmesi gerekmektedir. İl sağlık müdürlüklerince oluşturulan komisyonca yapılan incelemeler neticesinde tereddüt edilen başvuru dosyaları gerekçeleriyle birlikte Genel Müdürlüğümüze gönderilecektir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.