BELEDİYE AYÇİÇEK YAĞI DAĞITACAK

Tarih: 2013-02-21 00:00:00

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık belediye olarak konutlarda oluşan bitkisel atık yağların toplanması için Ezici&Deha Biyodizel ile birlikte başlatılan kampanya kapsamında 5 litre atık yağ getirenlere 1 litre ayçiçeği yağı kampanyası başlatı

Kdz. Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık belediye olarak konutlarda oluşan bitkisel atık yağların toplanması için Ezici&Deha Biyodizel ile birlikte başlatılan kampanya kapsamında 5 litre atık yağ getirenlere 1 litre ayçiçeği yağı kampanyası başlatıldığını ifade etti.

 

 

Başkan Halil Posbıyık, Belediye Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından atık yağların toplanması konusunda önemli bir kampanya başlatıldığını ifade etti.

Kampanya hakkında bilgi veren Başkan Posbıyık şunları söyledi: Kullanılmış bitkisel atık yağlar evsel atık su kirliliğinin %25'ini oluşturmaktadır. Atık yağlar bulunduğu ortamı kirletir, ortamda yaşayan canlılara zarar verir.

 

      70 TON BİTKİSEL ATIK YAĞ TOPLANDI

        Kullanılmış yağlar lavaboya döküldüğü zaman kanal borusu yüzeyine yapışır ve kanal kesitinin zamanla daralıp tıkanmasına neden olur.    İlçemizdeki restoran, yemek fabrikası, yemekhane, vs. işletmelerden kaynaklanan bitkisel atık yağların diğer atıklardan ayrı toplanmasına Belediyemizce 2007 yılında başlanmıştır. İlçemizdeki restoran, yemek fabrikası, yemekhane vs. işletmeler, bugüne kadar toplam 70 ton bitkisel atık yağ toplayarak geri dönüşüm tesislerine göndermiştir.

     5 LİTRE ATIK YAĞ GETİRENE 1 LİTRE AYÇİÇEK YAĞI

       Amacımız, işyerlerimizin yanı sıra konutlarımızda üretilen atık yağların da kanalizasyona ya da çöpümüzün içine karışarak çevre kirliliğine ve tehlikelere neden olmasını engellemek; bu yağların geri dönüşümünü (biyodizel üretimi) sağlamaktır.

        Konutlarımızda oluşan bitkisel atık yağların toplanması için Ezici&Deha Biyodizel ile birlikte başlattığımız kampanya kapsamında Belediyemiz Temizlik İşleri Müdürlüğü'ne 5 litre atık yağ getirenlere 1 litre ayçiçeği yağı hediye edilecektir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Kemer Sakini :

ya bırak başkan bu göstermelik çevre bilinci havalarını ya ben kemerde oturuyorum burayı mahfettiniz resmen mahfoldu buralar çöplük kalkmadı kokudan durulmuyor, ereğlinin lağımı kemer denizine akıyor, tersane desen burda çevre kirliliğine neden oluyor çocuklarımız denize giremiyor pislikten köpekler cirit atıyor ortalıkta daha sayayımmı sonra çıkmış çevre bilincinden bahsediyosun bırakın bu işleri ya 4 dönemdir buranın halkı sana oy verdi seni hep liste başı yaptı ama bir tane yatırımın yok kemer bölgesine mezarlık yolunu bile eski başkan murat sesli yaptırdı caminin tuvaletini halil bozkuş bence sen seçimlerde hiç uğrama buraya çünkü karşında halk bulamayacaksın he bu arada alt kemer yolu tamamen rezalet patpat zor gidiyor hatırlatırız büyük başkana..!!!

YALI BOYU FATİHİ :

Kaynakların hoyratça tüketildiği bir dönemde insanlığın ve dünyamızın geleceği için hayati önem taşıyan geri dönüşüm konusunda gösterdiği duyarlılıktan dolayı Beyediye Başkanımız Sayın Halil POSBIYIK' a minnet duygularımı ifade etmek isterim. Binlerce teşekkürler Sayın Başkanım.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.