BELEDİYE TASARRUFA GİDİYOR

Tarih: 2009-05-25 00:00:00

Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref, gerek tahsilatın hızlandırılması, gerekse vatandaşın birikmiş su borçlarını ödeyebilmeleri için kolaylık sağlanması açısından su borçları faizlerinde indirime gidildiğini açıkladı. Başkan Eşref, konuya ilişkin olar

Zonguldak Belediye Başkanı İsmail Eşref, gerek tahsilatın hızlandırılması, gerekse vatandaşın birikmiş su borçlarını ödeyebilmeleri için kolaylık sağlanması açısından su borçları faizlerinde indirime gidildiğini açıkladı.
Başkan Eşref, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada, göreve başladığında öncelikli olarak Zonguldak halkına belediyenin içinde bulunduğu ekonomik durumu  ve bu ekonomik sorunların giderilmesi için bir dizi tasarruf tedbirleri uygulanacağını açıkladığını belirterek şunları söyledi;
"Bu tasarruf tedbirlerini uygulamaya başlarken ilk olarak lüzumsuz harcamaları ortadan kaldırdık.
Örnek vermek gerekirse, elektrik harcamaları, fazla mesai ödemeleri, kiralık araçların sayısını azaltma gibi.
Bu tasarruf tedbirlerini uygularken belediyemizin tahsilatını da hızlandırmak gerekiyordu. Yaptığım incelemeler sonucu çok sayıda vatandaşımızın geçmişe dönük su borçları olduğunu tespit ettim.
Hem belediyemize gelir akışını artırmak, hem de vatandaşlarımızı bu borç yükünden kurtarmak amacıyla yüzde 30 olan borç faiz oranını yasal oran olan yüzde 9'a indirme kararını aldık. Bu uygulama 25 Mayıs 2009 Pazartesi tarihi itibariyle yürürlüğe girecek. Örneğin 100 TL ana borcu, 500 TL de faiz borcu olan bir vatandaşımızın bu borcunun 3'te 2'sini silerek 300 TL'sini affetmiş oluyoruz. Mayıs, Haziran, Temmuz ayları itibariyle mevcut borcunu 3 taksit halinde ödemeyi taahhüt edecek olan vatandaşlarımıza uygulanacak olan bu indirim, belediyemiz için de ciddi bir gelir olacaktır."

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

NECDET ÖZSAYGIN :

Belediye başkanımız,Sayın İsmail Eşref bir açıklama yaparak, belediyemizin bir uygulamasın da daha, yasa ihlali olduğuna açıklık getirdi.Su borcu faiz oranı olarak uygulanan yüzde otuz oranını, yasal faiz oranı olan yüzde dokuza çektikleri şeklinde oldu.Şimdi kendilerine soruyorum.Daha önce su borcunu, yüzde otuz faizi ile ödeyen abonelerin günahı ne?Ödemeleri yapan abonelere aradaki yüzde yirmibir'lik fark, belediye tarafından iade edilecekmi?Belediyemiz zaman,zaman ihtiyaçlara göre keyfi uygulamalar yaparak, yasaları ihlal ediyormu?Bu sorularıma cevap verirlerse sevinirim.Esen kalın.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.