BELEDİYE VE EMNİYETE UYARI

Tarih: 2009-07-28 00:00:00

Ereğli Kaymakamı Ekşi, gürültü kirliliğinin önüne geçebilmek için vatandaşların duyarlı davranması gerektiğini belirterek, çevreyi rahatsız edenlere cezai işlem uygulanması için belediye ve kolluk kuvvetlerine gerekli uyarıyı yapacaklarını söyledi. Ekşi,

Ereğli Kaymakamı Ekşi, gürültü kirliliğinin önüne geçebilmek için vatandaşların duyarlı davranması gerektiğini belirterek, çevreyi rahatsız edenlere cezai işlem uygulanması için belediye ve kolluk kuvvetlerine gerekli uyarıyı yapacaklarını söyledi.

Ekşi, “Medeni bir kent olmanın kuralları ve şartları vardır. Bu şartların başında bireylerin çevresine saygılı olması gelir. Çevremizi, insanlarımızı kimsenin rahatsız etmeye de hakkı yoktur”

Ereğli Kaymakamı Osman Ekşi, gürültü kirliliğinin önüne geçilmesi için önce kişilerin çevresine ve insanlara saygılı olması gerektiğini belirtirken, gürültü kirliliği yapanlara cezai işlem uygulanacağını söyledi.

HAY SENİN KORNANIN!..

Gazeteniz Önder'in geçtiğimiz gün, "Hay senin kornanın!" başlığı ile yayınladığı haberi okuduğunu belirten Ereğli Kaymakamı Ekşi, belediye ve emniyete gerekli uyarılarda bulunacaklarını ve konunun çözümü için harekete geçileceğini belirterek gazetemiz muhabirine açıklamada bulundu. Kaymakam Ekşi, "Medeni bir kent olmanın kuralları ve şartları vardır. Bu şartların başında bireylerin çevresine saygılı olması gelir. Bir kişi diğer kişinin yaşamına saygı duymalıdır. Çevremizi, insanlarımızı kimsenin rahatsız etmeye de hakkı yoktur. Çevreyi rahatsız edenler çevre kanuna göre cezai iş-leme maruz kalırlar. Bele-diye, zabıta ve kolluk kuvvetleri bu konuda yetkilidirler. Gürültü kirliliğinin önüne geçebilmek için herkesin üzerine düşen sorumluluğu da yerine getirmesi gerekir. Belediyelerimize, kolluk kuvveti ve zabıta ekiplerine gerekli uyarılar yapılacak ve bu konuda daha hassas olmaları istenecektir" dedi.

SÜRÜCÜLER DİKKAT

Ereğli Kaymakamı Osman Ekşi, üzücü trafik kazalarının yaşanmaması için sürücülerin trafik kurallarına mutlaka uyması gerektiğini de belirterek, "Üzücü kazaların yaşanmaması için trafik kurallarına mutlaka uymalıyız. Aşırı hızdan alkollü araç kullanımından mutlaka ka-çınılmalıdır.” dedi.
Öte yandan emniyetin önceki gün havalı korna çalan bir kamyonu durdurarak cezai işlem uyguladığı da öğrenildi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Sabri Can :

Otomobillerde bir müzik sistemleri yapılıyor BAR ve DİSKOTEK'lerde yoktur. Bırakınız 20 li yaşları, yaşı 40 geçenleri de var. Trafikte uyardığımızda sesi daha da yükseltiyorlar. Bu kişiler evlerinde aynı türden ve volümle müzik dinliyorlar mı? Adamın kültüründe hiç dinlediği müziğin sazları hk.da bir bilgi sahibi mi? Ayılar sadece dağda olmuyor, çağımız da şehirler ŞEHİR AYILARI ile İŞGAL ALTINDA. Saygılarımla

ereğlili :

gürültü kirliliği denince sadece kornanarmı?belediye başkanı elmatepeye verdiği sözleri unuttu.elmatepede bulunan hurdacıların hurdalarını yolların ortasına atmasına ve mahallenin içlerine yayılmasına belediye ve zabıtaların bunlara göre göre göz yummasına herhalde belediye yöneticileride bildiği halde göz yumuyorlar.eğer böyle bir şey olmasaydı belediye başkanı buna göz yummazdı.belediye başkanı sözünü tut artık seçim zamanı oy istemeye geldiğinde elmatepenin sakinlerinin karşısına çıkıpta nasıl oy isteyeceksin merak ediyorum.elmatepeden belediye meclisine seçilen bir bayan arkadaşımız var oda seçim zamanı yok şöyle yapacam yok böyle yapacam diye verdiyi sözleri unuttu sanki elmatepe için değil kendi işlerini ve çevresinin işlerini düzeltmeye gelmiş.posbıyık elmatepeyi şimdi bir gezde hurdacıların ve kömür satış alanının nasıl mahalleye yayıldıklarını ve bunun için gelen zabıtaların buna bir şekilde göz yumduklarını belediye başkanında sözünü tutmadığı bir şehirde yaşıyoruz.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.