BELEDİYEDEN KENT KONSEYİNE PAY

Tarih: 2016-06-03 14:01:15

 
Belediye Kültür Merkezinde yapılan Alaplı Kent Konseyi 6. Seçimli olağan Genel Kuruluna, Kaymakam Altuğ Çağlar, Belediye Başkanı Nuri Tekin, CHP İlçe Başkanı Hüseyin Tosun, SP İlçe Başkanı Ramazan Sarıkaya, Ziraat Odası Başkanı Şeref Türkoğlu ve kent konseyi üyeleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Başkanı İsmail Korkut konseyin kurumsallaşmasına büyük önem verdiklerini ve İlçeye hizmet etmek için ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını anlatan Korkut, Önemli olan eksikleri görmek değil, mevcut haliyle ve şartlarla insanın en iyi yapabilme adına çalışmaları konusunda azim göstermesidir” dedi.Bu azimle yola çıkıp, 2’inci defa Kent Konseyi başkanlığına aday olduklarını ve. 2 yıl boyunca daha çok kurumsallaşmaya ve kent konseyine olan negatif bakışı pozitif bakışa çevirmeye çalıştıklarını, Belediye ve Kaymakamlığa komisyonların bildirdikleri sorunlarını ileterek çözüm yolları aradıklarını belirten İsmail Korkut sözlerine şöyle devam etti:

“Bundan sonrada bu aynı şekilde devam edecektir. Alaplı’mızın menfaatleri doğrultusunda ne yapılması gerekiyorsa kent Konseyi olarak bizler hazırız. İlçemizde 2008 yılından bu yana faaliyet gösteren Kent Konseyinin çalışmalarını etkin ve verimli bir şekilde yürütebilmesi için gerekli olan mali kaynağın Belediye tarafından tahsis edilmesi hususunda gerekli çalışmalar yapılmış ve ilk kez Belediyenin 2016 yılı bütçesinde Alaplı Kent Konseyine pay ayırması sağlanmıştır.17 Şubat 2016 tarihinde yapılan genel kurulda 09 Nisan 2015 tarihli toplantıda kabul edilen ve ilgili mercilere sunulan maddelere verilen cevaplar genel kurulumuzda müzakere edilmiş, ayrıca Alaplı Belediyesinin kısa adı UCLG olan Birleşmiş Kentler ve Yerel Yönetimlere üyeliği Belediye Meclisinde görüşülmek üzere Alaplı gönderilmesi kabul edilmiştir. Yine 17 Şubat 2016 tarihli Genel Kurulda yürütme kurulumuzca bölge milletvekillerimize yapılması planlanan çalışma ziyaretleri konusu görüşülmüş ve bölge milletvekillerimize sunulacak olan dosyanın muhtevası genel kurulumuzca müzakere edilmiştir. Bölge milletvekillerimiz ziyareti yürütme kurulumuzca 31 Mart 2016 tarihinde gerçekleştirilmiş, bölge milletvekillerimize Kent Konseylerinin yasal statüsündeki eksiklik ve sıkıntılar ile ilçemizde yapılması gereken yatırımlarla ilgili dosyalar sunulmuştur.Türkiye Kızılay Derneği Alaplı Şubesiyle işbirliği yapılarak 25 Mayıs 2016 tarihinde Alaplı Merkez Camii önünde kan bağışı kampanyası düzenlenmiş ve 89 ünite kan toplanmıştır.Alaplı Kent Konseyi her platformda gerektiği gibi temsil edilmiş, misyonu gereği yapılan tüm faaliyetlerde ortak akıl ve uzlaşmaya önem göstermiştir. “Belediye Başkanı Nuri Tekin de, Kent Konseyini yeni yönetimine hayırlı olmasını dilediğini belirterek, “Bundan sonraki çalışmalarında başarılar diliyorum. Kent Konseyine yer sözü vermiştik. 27 Haziran 2016 tarihine kadar yerleri hazır olacak bunu müjdesine buradan veriyorum.2008 yılında kurulan Kent Konseyine ilk defa biz bir bütçe açmıştır. Bundan sonra bu böyle defa edecek biz hep yanınızdayız. ” dedi.

Konuşmaların ardından üyelerin oylarıyla Alaplı Kent Konseyi Başkanlığına İsmail Korkut seçildi. Yönetim kurulu ise şu isimlerden oluştu: Mustafa Kanca,Fikri Özdemir, İbrahim Baş,Oktay Türkyılmaz, Birol Önder ve Kazım Uysal.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.