BELEDİYEDEN ÖRNEK DAVRANIŞ

Tarih: 2012-02-14 00:00:00

Kozlu Beldesi'nde bulunan kimsesiz yaşlı ve hastalara Kozlu Belediyesi Hasta Takip Merkezi sahip çıkıyor.Evinden yaşlıları alan Hasta Takip Merkezi hastaneye götürüyor. Hastanede yapılan kayıt işlemlerinin yanı sıra tedavi sonrasındaki tahlil ve yatış gib
Kozlu Beldesi'nde bulunan kimsesiz yaşlı ve hastalara Kozlu Belediyesi Hasta Takip Merkezi sahip çıkıyor.
Evinden yaşlıları alan Hasta Takip Merkezi hastaneye götürüyor. Hastanede yapılan kayıt işlemlerinin yanı sıra tedavi sonrasındaki tahlil ve yatış gibi işlemleri de yapılıyor. Yatış işlemlerini yapan ekipler, hastaların kan ihtiyaçlarını da karşılıyor. Hastanede refakat ettiği hastalardan eve geri dönenleri ise evine kadar götüren ekipler, bu hastaları sık sık ziyaret ederek ihtiyaçlarını soruyor. Merkezin takip ettiği hasta sayısının 810'a ulaştığını belirten Hasta Takip Merkezi Sorumlusu Cengiz Alagözoğulları, Belediye Başkanımız Ali Bektaş'ın talimatı ile 2 yıl önce kurulan merkezimiz, bugün 810 hasta, yaşlı ve kimsesize yardımcı olmaya çalışıyor. Hiçbir maddi beklentisi olmayan birimimizin, tek amacı başkanımızın da ısrarla vurguladığı hayır duası alabilmektir. Elimizdeki imkanlar ölçüsünde en iyi şekilde bu kişilerimizin yardımına koşmaya çalışıyoruz. Her gittiğimiz kapıda gerek başkana, gerekse birim çalışanlarına gayet gönülden ve samimi dualar ediliyor. Bu da bizim, şevkimizi arttırıyor dedi.
Hasta Takip Merkezi'nin hasta, yaşlı ve kimsesizlere yönelik sadece refakat hizmeti vermediğini de belirten Alagözoğulları, merkezin verdiği diğer hizmetleri ise şöyle anlattı;
Hasta Takip Merkezimiz tarafından İl Tarım Müdürlüğü ile birlikte, zararlı pillerin doğaya atılmasını engellemek amacıyla pil toplama kampanyası da yapıldı. Ayrıca mavi kapak kampanyası ile engellilere de umut olmaya çalıştık. Merkezimiz, üniversite öğrencilerine yönelik eşya kampanyası, Ramazan ayında ve sonrasında gıda yardımları, hasta yatağı, akülü araç, Van'a eşya yardım kampanyası, okul öğrencilerine yönelik kırtasiye ve giyecek yardımları, kimsesiz çocuklara ve cezaevindeki çocuklara oyuncak, giysi yardımları, evi yananlara eşya yardımları başlatarak, örnek olmaya çaba gösterdi. Bu kampanyalarımız, çok sayıda hayırsever insanların ve kurumların da desteğini gördü.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.