'BELEDİYENİN ENERJİSİ FESTİVALLERE GİDİYOR'

Tarih: 2013-12-13 10:13:00

Milliyetçi Hareket Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı Mevlüt Özdemir, Ereğli Belediyesi’ni MHP’li Belediyeler arasına katmak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.   Ereğli FM’de Yusuf Zobar’ın sunduğu Sina Çıladır ve Hasan Sarıalp’in sorula

Milliyetçi Hareket Partisi Kdz.Ereğli Belediye Başkan adayı Mevlüt Özdemir, Ereğli Belediyesi’ni MHP’li Belediyeler arasına katmak için gece gündüz çalıştıklarını söyledi.

 

Ereğli FM’de Yusuf Zobar’ın sunduğu Sina Çıladır ve Hasan Sarıalp’in sorularına yanıt veren Mevlüt Özdemir, gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu.

 

SIRA EREĞLİ’YE GELDİ

Adaylığının açıklanmasının ardından kamuoyundan yakın ilgi gördüğünü belirten Özdemir, “Açıkçası ben kendim dahi beklemediğim ilgi ve alaka ile karşılaştım. İş dünyasından büyük ilgi gördük, sosyal toplum örgütlerinden ciddi destek geldi. ‘Biz sizin adaylığınızı destekliyoruz, sizler için yapabileceğimiz birşeyler var mı?’ diye talepte bulundular. Bunlar bizi memnun etti. Karabük, Kastamonu, Düzce bunun yanı sıra Sakarya, Bartın örneğinde olduğu gibi sıra artık Ereğli’ye geldi. Ereğli’de MHP olarak Ereğli Belediyesini kazanacağız diye düşünüyorum” dedi.

 

KADIN KOLLARI AKTİF

MHP Kdz.Ereğli Kadın Kolları’nın aktif olarak ilçede çalışmalarını sürdürdüğünü hatırlatan Başkan adayı Özdemir, “Daha aktif olabilir mi evet olabilir olacaktır da. Bizim MHP olarak gençlik kollarımız yok. Bizim Ülkü Ocaklarımız var. Ülkü ocaklarının birinci maksadı siyaset yapmak değil gençlere sosyal ortam ve ahlak kazandırmaktır” sözleri ile konuştu.

 

“SESLİ’YE YAPILANI TASVİP ETMİYORUM”

Murat Sesli’nin Yargıtay’da onaylanan durumunun sorulduğu Özdemir şunları söyledi: “Murat Sesli benim yakınen dostum, kardeşimdir. Ben 1993’de yönetime girdiğimde Murat Sesli, İl Yönetiminde idi. Benim değil tüm Ereğli kamuoyunun vicdanını yaralamıştır. İki seçim üst üste seçimlere 3, 3.5 ay kala kendisine yapılmış olan bu harekete tasvip etmiyorum. Her ne kadar bu bir hukuki hasidedir, yorum yapmayız gibi klasik bir yanıt vermek istemiyorum açıkçası. Murat Sesli bizden birisi. Onu sevenler ve bizi sevenler aynı camianın insanları. Sıcağı sıcağına fırsatçı gibi görünmek istemiyorum”

 

EREĞLİ MARKA ŞEHİR OLACAK

Özdemir konuşmalarında şu ifadelere yer verdi: “Ereğli sahilde gezerseniz Avrupa kenti görünümü verebiliyor. 2 Gün kar yağdı, 3 yağmur yağdı Ereğli’nin halini görüyoruz. Mahalleleri zaten dile getirmek istemiyorum. Belediye binamız var hangi özürlümüz çıkabiliyor, şehrin merkezinde otopark kilitlenmiş, araç çekemiyorsunuz, 3 şeritli yolda tek şerit gidemiyorsunuz? Marka mahalleler derken biz Ereğli Avrupa Kenti diyorsak Ereğli sahili güzel bir şehir iken mahalleleri de enaz ona yakın kaliteye sahip olmalıdır. Alt yapısı, imarı, mimarı yapısıyla Ereğli artık bunları hakkediyor.

 

“EREĞLİ KAVGALI BİR KENT”

Şehirde huzur ile aile huzuru aynı şeydir sonuçta bu şehir bir ailedir. Ereğli’de kavgalı bir kent. Büyük bir kuruluşumuz var Erdemir ile Belediye kavgalı, belediye ile TSO, çok fazla isimler üzerinde duramaya gerek yok ama ana kurumlar birbirleri ile problem yaşıyorlar. Daha önce emniyet ile belediye problemliydi. Bunun sebeplerine baktığımız zaman ben bunu açıkça ana rol olarak belediyeyi görüyorum. Belediye her kurumla her müessese ile iyi geçinmek zorunda. Birlik ve beraberliği oluşturacak olan yer bana göre belediyedir. Ereğli Belediyesi’nin iktidar partisinden olursa hizmet alır deniliyor hayır alamaz. Karabük örneği ortada. Orada bir Milliyetçi Hareket Partili belediye vardır, 5 yılda 20 yıl orası gelişti.

 

“ENERJİ FESTİVALE HARCANIYOR”

Festivaller belediye ile bakıldığında belediye enerjisinin 3-4 ayını harcıyor. Millet hizmet bekliyor. Tarkan’ı getireceğim enerjisi yerine Kestaneci mahallesindeki yolları nasıl yaparım çöpleri nasıl toplarım diye enerji harcanmalı. Kültür festivali yapılacaksa Ereğli’nin bir değerinin tanıtımı varsa bu festivalde ben varım. Maksat eğlence ise sadece en büyük festivali ben yaparım diyerek ciddi paralar harcanırsa ben bunun karşısında olacağım. Kış ayında hamsi festivali var, 3 ay buna 3 ay yaz festivaline enerji harcanıyor geri kalan 6 ayla toplayamazsınız.

 

POSBIYIK’IN BÜSTÜ

Ben Halil Posbıyık’ın kendi büstünü diktiğine inanmıyorum, olmayacağını düşünüyorum. Bana çok mantıklı gelmiyor. Kendisinin haberi yoktur, başka birisi jest yapmıştır”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

TÜRK MİLLİYETÇİSİ :

2004 VE 2009 SEÇİMLERİNDE EREĞLİDE MHP Lİ ÜLKÜCÜ TÜRK MİLLİYETÇİSİ İNSANLAR AKP YE KARŞI HALİL POSBIYIKI DESTEKLEMİŞLERDİR.SANDIKLARDA BİLE POSBIYIK İÇİN GÖZETMEN OLANLAR VARDI.BU SEÇİMDE ÖYLE OLACAKTIR.TÜRK MİLLİYETÇİSİ OLARAK SÖYLÜYORUMKİ.HALİL POSBIYIK DİK DUR EĞİLME ÜLKÜCÜLER TÜRK MİLLİYETÇİLERİ SENİNLE ! MACERA ARAMAYA GEREK YOK ÜLKÜCÜLER GENEL SEÇİMDE MHP DİYEBİLİR AMA EREĞLİDE AKP YE KARŞI HALİL POSBIYIKLI CHP !

Bir bilen :

TÜRK MİLLİYETÇİSİ RUMUZLU ARKADAŞA CEVAPTIR: NE DEMİŞ BU ARKADAŞ ÜLKÜCÜLER CHP Lİ POSBIYIĞI DESTEKLEMELİYMİŞ BİR KERE ÜLKÜCÜ HAREKET BİR İTTİFAK YAPACAKSA BUNA GENEL MERKEZ KARAR VERİR VE BEN BİLDİM BİLELİ GENEL MERKEZİN BÖYLE BİR KARARI OLMADI OLSADA EN FAZLA BBP İLE YAPAR GİDİP CHP İLE DEĞİL..POSBIYIK DEDİĞİN KİŞİDE ROTARY LERDEN ÇIKMIYORDU ZAMANINDA..ÜÇÜNCÜSÜ CHP NİN KARDEŞ PARTİSİ SHP NİN GEÇMİŞİNİ BİR HATIRLA İSTERSEN İYİ OKU BU YAZIYI :HEP (HALKIN EMEK PARTİSİ BUGÜNDÜ BDP’NİN ATASI SAYILIR) ile SHP arasında yapılan görüşmeler sırasında bir protokol üzerinde anlaşmaya varılmıştı. Buna göre Hakkâri, Bitlis, Van, Mardin, Batman, Muş, Diyarbakır, Adıyaman, Şanlıurfa ve Mardin gibi Güneydoğu illerinde SHP’nin milletvekili adayları HEP tarafından belirlenecekti. Buna ek olarak, İstanbul ve İzmir’de de HEP’li adaylara yer ayrılacaktı. (V.Savaş, Atatürk’ün Kemiklerini Sızlatan Parti CHP, 2003, s. 19) SHP 1991 seçimlerine HEP ile ittifak yaparak girmişti… Ve sonuçlar… 1987’de elde ettiği %24,7’yi 1989 yerel seçimi il genel meclisinde %28,6’ya yükselten SHP, 1991 genel seçiminde %20,7’ye düşmüş; seçimden DYP ve ANAP’ın ardından üçüncü çıkmıştı. Parti Türkiye çapında 74 ilden 44’ünde milletvekili çıkaramamıştı! (Milliyet, 21 Ekim 1991) AÇIKLAMA YETERLİ OLDU SANIRIM TÜRK MİLLİYETÇİSİ ? RUMUZLU ARKADAŞIM MHP VE ÜLKÜCÜLER MEVLÜT ÖZDEMİRDE KARAR KILMIŞTIR O KADAR

erdal :

ülkücüler posbıyığa falan oy vermez siz fazla film izlemişiniz rüyadan uyanın artık :) belediyede çalışan adam verir ona lafım yok mecburiyetten verir ama ülkücü tabadan gelen ocakte yetişmiş biri gidip chp li posbıyığa kesinlikle oy vermez

zonguldaklı :

SON GELİŞMELERDEN SONRA SEÇİM BÖYLE OLACAKTIR.NEDENLERİNİ AŞADIĞAKİ YORUMUMDA YAZDIM. CHP - HALİL POSBIYIK % 60-65 ARASI MHP - MEVLÜT ÖZDEMİR % 14-15 CİVARI DSP - RECEP ERDOĞAN % 8-9 CİVARI AKP - HERHANGİ BİR ADAY % 8

zonguldaklı :

Murat Sesliye oy vermeyi düşünen Posbıyığa karşı olan Akp liler bu seçim Mhp ye oy verecekler.Ülkücü taban ise Akp ye karşı Posbıyığa oy verecek.Murat Sesli Posbıyık arasında kalan seçmen ise Murat Seslinin cezasından sonra son seçimde olduğu gibi Posbıyığa yönelecek ve Posbıyığa oy verecek.

Fikirsiz yorumcu :

ülkücülükten dem vuranlar ülkeye bakın öyle siyaset yapın mhp yakında meclise giremeyecek ulusal çizgide eski dyp -anap- ve chp kesimiyle bir olunmazsa durum vahim bu bir özeleştiri

yasin :

murat sesliye oy vermeyi düşünün büyük kitle mevlüt özdemire yönelecek özellikle ülkücü kökenden gelen murat sesli ye oy verecekler şuan ibreyi mevlüt özdemire çevirmiş durumda ereğliye faydalı olacağına inanıyorum mevlüt abinin

Çapulcu :

Hak eden, Kendi işiymiş Gibi Çalışan, haftada 60-80 saatini işverenine harcayan insanlara, hak ettiklerini vermeyerek; asgari ücret veren, veya biraz üstü ücret verenler mi??!! mi ilçede adil olacak? Başkan olacak?

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.