BELEDİYENİN PROJELERİNİ ANLATTI

Tarih: 2013-02-12 00:00:00

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'nin 2 Kasım 2011 tarihinde yürürlüğe girmesinin ardından Sağlık Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı ile bağlı kuruluşların yeniden yapılandırılması sonrası Zo

Sağlık Bakanlığı ve Bağlı Kuruluşlarının Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararname'nin 2 Kasım 2011 tarihinde yürürlüğe girmesinin ardından Sağlık Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatı ile bağlı kuruluşların yeniden yapılandırılması sonrası Zonguldak İl Halk Sağlığı Müdürlüğüne atanan Dr. Aslıhan Külekçi Uğur, Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ı makamında ziyaret etti.

 

YATAY OLARAK 3'E AYRILDI

Sağlık Bakanlığı'nın öncülüğünde İl Sağlık Müdürlüğü olarak ellerindeki tüm imkanlardan azami ölçüde yararlanarak çalışmalarını sürdürdüklerini beliren Uğur, Sağlık Bakanlığı'nın yeni uygulaması sonrası teşkilatların yatay olarak üç bölüme ayrıldığını, bu yeni uygulamada da kendisinin Türkiye Halk Sağlığı Taşra Temsilcisi olarak görevlendirildiğini söyledi. Görevi gereği Ana Çocuk Sağlığı, Verem Savaş Dispanserleri ve Koruyucu Aile Hekimliği birimlerindeki çalışmalardan da sorumlu olduğu bilgisini veren Dr. Aslıhan Külekçi Uğur; Biz bu birimlerde ne kadar başarılı olursak, Sağlık Müdürlüğüne bağlı diğer birimler de o kadar başarılı olur. Bu noktadaki temel amacımız, bize bağlı olan birimlerde öncelikle gerekli tedbirleri almak ve devletin sağladığı imkan ve kaynakların boş yere harcanmasını önleyerek onları korumak  dedi.

 

10 YILDIR ZONGULDAK'TA YAŞIYOR

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da belediyenin çalışmaları hakkında bilgi verirken ziyaretten dolayı Uğur'a teşekkür etti. Ziyarette yaptığı konuşmada yaklaşık on yıldır Zonguldak'ta yaşadığını ve öğretim görevlisi olan eşi birlikte kendilerini Zonguldaklı olarak gördüklerini ifade eden Dr. Uğur, Karadeniz Ereğli Belediyesi'nin 2013 yılından itibaren uygulamaya koyduğu ücretsiz cenaze hizmetleriyle ilgili olarak da yorumlarda bulundu. Ülke genelindeki birçok belediyenin, içinde bulundukları ekonomik sıkıntılar sebebiyle el çektikleri bu sosyal hizmette, Karadeniz Ereğli Belediyesi'nin öncü olacak gayretler gösterdiğini vurgulayan Dr. Uğur, Başkan Posbıyık'a hitaben yaptığı konuşmasında; Ülke genelindeki belediyeler artık bu gibi hizmetlerle pek ilgilenmiyorlar. Bu açıdan bakıldığında Karadeniz Ereğli Belediyesi'nin cenaze hizmetlerini her vatandaşımız için ücretsiz olarak yerine getirilmesi takdir edilecek bir çalışmadır dedi.

 

HALKIMIZDAN TAKDİR GÖRÜYORUZ.

Zonguldak İl Halk Sağlığı Müdürü Dr. Aslıhan Külekçi Uğur'un gerçekleştirdiği ziyaret için kendisine teşekkür eden Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da konuşmasında; Belediyemiz ile ilgili güzel yorumlarınız ve düşünceleriniz beni çok mutlu etti. Hem bu düşünceleriniz hem de nazik ziyaretiniz için teşekkür ederim, dedi. Karadeniz Ereğli Belediyesi'nin tüm cenaze hizmetlerini ücretsiz vererek başladığı yeni uygulama sebebiyle halktan takdir gördüklerini belirten Belediye Başkanı Halil Posbıyık, mezar tahtasından kefen bezine, morgundan kadın yıkayıcısına kadar hemen her hizmetin verildiği bu uygulamada, devletin birimlerinin yapması gereken çalışmaları bir belediyenin gerçekleştirmesinden dolayı da halkın kendilerine büyük teveccüh gösterdiğini söyledi. Zonguldak'ta her alanda genç ve başarılı insanların görev yapmasından mutluluk duyduğunu ifade eden Karadeniz Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Dr. Aslıhan Külekçi Uğur'un da, yapacağı her başarılı çalışmasında yanında olacaklarını ve kendisine gereken desteği vereceklerini söyledi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ünal Savaş :

YORUMCU SAYIN SERVET BEY ARKADAŞIM; ÇOK DOĞRU SÖYLÜYOR SUNUZ. AYNI DEĞİNDİĞİNİZ KONUYA BEN DEĞİNECEKTİM. SİZ BENİM HİSLERİME TERCÜMAN OLDUNUZ. ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER. ŞİŞLİ BELEDİYESİNİN YILLARDIR YAPMIŞ OLDUĞU UYGULAMALARIN, EREĞLİ BELEDİYESİNİN BUGÜN MİNİ KOPYASINI YAPMA ÇALIŞMALARINA BAŞLAMIŞTIR. TAMAM HALKA BİR TAKIM HİZMETLERDE BULUNMAK GÜZELDİR. ANCAK BUNU OY DEVŞİRME UĞRUNA VE SEÇİMLER YAKLAŞIRKEN ŞEHRİN ANA CADDELERİNE DEV PANKARTLAR ASARAK ŞOVENİST BİR DUYGUYLA YAPMAK HİÇTE ETİK BİR SİYASET TARZI DEĞİLDİR. AYRICA; ŞİŞLİ BELEDİYESİ BU HİZMETİ SADECE ŞİŞLİ' DE OTURANLAR İÇİN DEĞİL, TALEP GELMESİ HALİNDE İSTANBUL'UN EN UZAK SEMTLERİNDE İKAMET EDEN VATANDAŞLAR İÇİNDE, CENAZELERİNİ TÜRKİYE'NİN EN UZAK YERLERİNE KADAR GÖTÜRMEK SURETİYLE YAPMAKTADIR. BU HİZMETİN İSE EN UFAK BİR REKLAMINI BİLE YAPMAMAKTADIR. SAYGILARIMLA “FESTİVALE HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.” “BUGÜNÜN İSRAFI YARININ KITLIĞIDIR.” Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü

Ünal Savaş :

YORUMCU SAYIN ESKİ MÜDÜRÜMÜN DUYARLILIĞINA ÇOK ÇOK TEŞEKKÜRLER VE SAYGILAR. SAYIN TSO BAŞKANI MEHMET GENÇ VE BAŞKAN ADAYLARI; LÜTFEN KAMUOYUNUN SİZDEN OLAN BEKLENTİLERİNE DUYARLI OLUR MUSUNUZ.? TSO ÜYENİZ OLAN HAYIRSEVER??? ESNAF VE İŞ ADAMLARIMIZDAN ZORLA, ŞANTAJLA VE TEHDİTLE BAĞIŞ ADI ALTINDA ALINAN FİNANSAL KAYNAKLARLA 19 YILDIR DÜZENLENEN VE BUGÜNE KADAR DA KDZ. EREĞLİ'YE GEREK TANITIM, GEREK KÜLTÜREL VE GEREKSE EKONOMİK YÖNDEN HİÇBİR KATMADEĞER SAĞLAMAYAN, SADECE VE SADECE BELEDİYE BAŞKANI SAYIN HALİL POSBIYIK’IN KİŞİSEL ŞOVUNA HİZMET EDEN ŞOV VE EĞLENCE KONSEPTLİ FESTİVALLERLE İLGİLİ BİR ÇALIŞMA YAPARAK; FESTİVALİN ZORAKİ SPONSORU OLMAK ZORUNDA KALAN HAYIRSEVER??? ESNAF VE İŞ ADAMLARIMIZIN DAHA FAZLA SOYULMASINA ARTIK BİR SON VEREREK ONLARIN SIKINTILARINI BİR NEBZE OLSUN HAFİFLETİR MİSİNİZ.? “FESTİVALE HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.” “İNANIYORUM Kİ, BİR GÜN HERKES FESTİVALE HAYIR DİYECEK.” Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, 2005, Kalite gönüllüsü

eski müdür :

ticaret odası adayları.... festivale gelecek sanatçılara mektup yazsanıza SİZ BİZDEN ALINAN HARAÇLARLA KONSERE GELİYORSUNUZ. HARAM OLSUN diye kampanya başlatın hadi görelim kaç kilosunuz. uur dündar yılmaz özdil müjdat gezen festivalin haraç ile yapıldığını öğrenince gelmediler. ereğli batmış tüccardan alınan haraçlarla festival yapanlarla mücadele edecek kimse yok mu.

servet tunç :

ayıp yahu.!!!! kaldırdığın cenaze üzerinden reklam yapma..şişli belediyesi ölen vatandaş eğer memleketinde gömülecekse otobüs,cenaze araçı vb herseyi seferber edip en uzak köşesine kadar yolluyor ülkenin..ama birgün bile bunun üstünden propaganda yaptıklarını görmedim..yüz litre su,beş metre kefen bezi üzerinden hizmet propagandası olmaz..yaşını başını almış adamsın,kırk yıldırda siyaset yapıyorsun ama bazı şeyleri ya öğrenemedin yada eski belediye baskanına diyormussun ya zamanında akıl melikeleri yerindemi?yaşlı diye,öyle bir durum var sendede..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.