BELEŞCİLER AYIKLANIYOR

Tarih: 2009-05-27 00:00:00

Özel Halk Otobüslerinde faydalanılan indirimli ve serbest otobüs kartları yenileniyor. Ereğli Belediye Meclisi kararlarının uygulanacağı ve belediyenin vereceği ücretsiz ve indirimli taşıma kartlarını almak da yasa gereği zorlaştı. Çalışma ruhsatı bulunma

Özel Halk Otobüslerinde faydalanılan indirimli ve serbest otobüs kartları yenileniyor. Ereğli Belediye Meclisi kararlarının uygulanacağı ve belediyenin vereceği ücretsiz ve indirimli taşıma kartlarını almak da yasa gereği zorlaştı. Çalışma ruhsatı bulunmayan gazetelere ücretsiz basın kartı verilmesi ise yasak.

 

 

Karadeniz Ereğli Belediyesi Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğü tarafından Özel Hak otobüsü Taşımacılığı’nda kullanılan indirimli ve serbest otobüs kartlarını yeniliyor. Daha önce Çilek Halk Otobüsleri Kooperatifinin verdiği ücretsiz taşıma kartlarını Ereğli Belediyesi’nden alabilmek için meclis kararındaki hükümlere de uyulması gerekiyor. Bu hükümler arasında gazetede çalıştığına dönük belge, gazeteden ödenen SSK, gazetenin belediyeden aldığı işyeri ruhsatı da yeralıyor.

 

MECLİS KARARI UYGULANACAK

Karadeniz Ereğli Belediye Başkan Yardımcısı Cevat Aydın,  Özel Halk Otobüslerinde faydalanılan indirimli ve serbest otobüs kartlarının yenileneceğini belirterek “Karadeniz Ereğli Belediyesi olarak Özel Halk Otobüsü Taşımacılığında geçerli olan indirimli ve serbest otobüs kartları, Belediyenin 2009 Mali Yılı Gelir Tarifesi ve yürürlükte olan resmi yönetmelikler ve genelgeler doğrultusunda verilecektir. Yeni Kartlar ise 1 Haziran 2009 tarihinden sonra geçerli olacaktır. Daha önce verilen tüm kartlar iptal olacağından geçerli olmayacaktır. Ulaştırma Hizmetleri Müdürlüğü tarafından eski kartlar ve gerekli belgeler alınarak yeni kartlar verilecektir. Tüm ilgili kişi, kurum ve kuruluşlara önemle duyurulur” dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

şirin ereğli :

Asıl olan bence şudur.İndirim hakları olan herkes bir şekilde maaş alıyor.Evet beleşciler aslında yerinde bir kelime.Herkes para versin para verenler asgari ücretle çalışıyo .para vermeyenler sıtandartlarda maaş alıyo.Sizce bu adaletsizlik değilmi.Dahada ileriye gidiyorum sadece yaşlılardan ücter elmasınlar diğer bütün binenlerden bence para alsınLAR.

yorum sizin :

BLD. ÇALIŞANLARI DAHİL BİR ÇOK KİŞİNİN KAZANILAN HAK OLARAK KULLandIĞI KARTLAR NEDENİYLE ONLARA "BELEŞÇİLER(HAKLI YADA HAKSIZ)"LAFINI BAŞLIK OLARAK KULLANMANIZ GERÇEKTEN HOŞ DEĞİL.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.