BES, VERGİ REFORMUNU ELEŞTİRDİ

Tarih: 2010-03-27 00:00:00

Büro Emekçileri Sendikası (BES), vergi reformuna tepki gösterdi. Zonguldak Madenci Anıtı önünde basın açıklaması Büro Emekçileri Sendikası (BES) Zonguldak Şubesi Başkanı Ali Yener, maliyede, yargıda, sosyal güvenlikteki sorunların gün geçtikçe arttığını i

Büro Emekçileri Sendikası (BES), vergi reformuna tepki gösterdi. Zonguldak Madenci Anıtı önünde basın açıklaması Büro Emekçileri Sendikası (BES) Zonguldak Şubesi Başkanı Ali Yener, maliyede, yargıda, sosyal güvenlikteki sorunların gün geçtikçe arttığını ifade etti. BES Zonguldak Şube Başkanı Ali Yener, "İMF talimatları ve siyasi iktidarın dayatmalarıyla yürürlüğe konulan, siyasi iktidar tarafından 'Vergide Reform' diye savunulan, 5345 sayılı Gelir İdaresi Başkanlığının teşkilat ve görevleri hakkında kanununun yürürlüğe girmesinin üzerinden tam beş yıl geçmiş bulunuyor. İMF politikalarının bir uzantısı olarak tüm kamu kurum ve kuruluşlarında bir taraftan 4/B, 4/C, iş güvencesiz çalışma biçimleri Anayasal altyapısı olmamasına rağmen uygulamaya konulurken aynı zamanda tüm kamu kurum ve kuruluşlarında uzmanlık adı altında tuzaklar ortaya konularak çalışanlar adeta birbirleriyle karşı karşıya getirilmiştir. Sosyal Güvenlik Kurumu'nun yeniden yapılandırılması sürecinde, bütün faturanın emekçilere kesildiği, çalışanların geçici görevlendirmeler, mesai denetimleri gibi uygulamalarla psikolojik olarak yıpratıldığı, kesintisiz hizmet adı altında esnek güvencesiz çalışmanın dayatılarak kazanılmış hakların gasp edildiği, huzurlu ve sağlıklı bir çalışma ortamı için servis ve koridorlardaki kamera sistemi kaldırılmalıdır. Promosyon ve banka ihaleleri anlaşmalarında emekçiler söz hakkına sahip olmalıdır. Turnike ve manyetik sistemlere harcanan milyonlar emekçilerin çalışma şartlarının iyileştirilmesinde kullanılmalıdır. Emekçilerin ortak talebi olan taleplerimizin yerine getirilmesi için Başbakanlığı göreve davet ediyoruz" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.