BEÜ'DEN YEREL BASIN ARAŞTIRMASI

Tarih: 2014-06-27 12:41:00

Bülent Ecevit Üniversitesi  Fen Edebiyat Faküktesi Dekan Yardımcısı ve Tarih Bölüm Başkanı Doç.Dr.Ahmet Efiloğlu Üniversitenin şehire bir katkısı olarak "Geçmişten Günümüze Zonguldak Yerel Basın Albümü" hazırlamakta olduklarını açıkladı.   Efioğlu k

Bülent Ecevit Üniversitesi  Fen Edebiyat Faküktesi Dekan Yardımcısı ve Tarih Bölüm Başkanı Doç.Dr.Ahmet Efiloğlu Üniversitenin şehire bir katkısı olarak "Geçmişten Günümüze Zonguldak Yerel Basın Albümü" hazırlamakta olduklarını açıkladı.

 

Efioğlu konuyla ilgili olarak görüşlerini şöyle bildirdi:

 

“Böyle bir çalışmada sizlerin de yer almasını arzu etmekteyiz. Bu albüm derlenen anı- hatıralardan ve fotoğraflardan oluşacaktır. Zonguldak basın faaliyetleri ile anı ve hatıralarınıza ve eski fotoğraflarınıza ihtiyaç duymaktayız. Anılarınızın ve fotoğraflarınızın böyle bir kitapta yer almasını istyorsanız lütfen  en kısa zamanda bu mail adresine  gönderin veya bize bildirin biz gelip fotoğraflarınızı tarayıp dijital ortama atalım.”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

GÜRDAL ÖZÇAKIR :

Üniversitenin kent tarihine en büyük katkısı bugün Bayezid Kütüphanesinde bulunan ama şu an cildi darmadağın olduğunu öğrendiğim Tahir Akın KARAUĞUZ'un ZONGULDAK adlı gazetesinin tümünün taranması ve dijital ortama aktarılmasıdır.Yoksa bize yazın fotoğraf yollayın şeklinde bir çalışma olamaz.Ayrıca özellikle İstanbul ve Ankara kütüphanelerinin Gazete koleksiyonlarını şöyle bir incelerlerse tüm basılı yerel gazete koleksiyonlarına ulaşabilirler. Bu iş zahmet ve emek işi yapanlara kolay gelsin.

Ali Suat ESER :

BEÜ Yerel Basın Albümü Bu albümde yer alması için kimlerden anı ve eski fotoğraf istenmiştir? Salt, halen gazetecilik yapanlardan istendiyse bu albümün çok da eski tarihli anı ve fotoğraflardan oluşmayacağı anlaşılmaktadır... Eski tarihlerde gazetecilik yapmış olanların önce araştırılıp, onlardan yaşayanlar tespit edilerek, bu çağrının bizzat kendilerine telefon ya da mail adresiyle yapılabilirse, daha sağlıklı bir albüm oluşturulabileceği kanısındayım.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.