BİMER CEZAYI İPTAL ETTİ

Tarih: 2010-10-01 00:00:00

Zonguldak'ta 10 sağlık çalışanın Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) mağduriyetlerinin giderilmesi için başvurmasının ardından hastane yönetimi sağlıkçılara ceza verdi. BİMER yapılan itirazın ardından cezayı iptal etti. Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk
Zonguldak'ta 10 sağlık çalışanın Başbakanlık İletişim Merkezi'ne (BİMER) mağduriyetlerinin giderilmesi için başvurmasının ardından hastane yönetimi sağlıkçılara ceza verdi. BİMER yapılan itirazın ardından cezayı iptal etti. Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde çalışan 10 sağlık çalışanı Başbakanlık İletişim Merkezi'ne başvurarak çalışma şartları ve mali açıdan mağduriyetlerinin giderilmesi için başvuru yapmıştı. BİMER baş-vurunun ardından konuyu hastane yönetimine ileteceğini belirtmesinin ardından hastane yönetimi sağlıkçılar hakkında usulsüz başvuruda bulundukları için ceza vermişti. Türk Sağlık Sen Zonguldak Şubesi tarafından sağlık çalışanlarının ceza alması ile ilgili başvurusunun ardından BİMER cezayı iptal etti. Türk Sağlık Sen Zonguldak Şube Başkanı Abdurrahman Uysal, "13.08 2009 tarihinde 'Başbakanlığa Derdini Anlatan Sağlıkçıya Başhekimden Ceza' başlıklı basın açıklamamız dahilinde Başbakanlık İletişim Merkezi'ne yaptığımız müracaat olumlu sonuçlandı. Zonguldak Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nde görevli 10 sağlık çalışanı 12.05.2009 tarihinde BİMER'e çalışma şartları ve mali açıdan mağduriyetlerinin giderilmesi için başvurmuşlardı. Başbakanlık bu konuyu hastaneye sorunca işin şekli değişmiş, hastane yönetimi sadece yasal hakkını kullanan çalışma arkadaşlarımıza usulsüz başvurudan soruşturma açarak 27.07.2009 tarihinde ceza vermiştir. Türk Sağlık Sen olarak konuyla ilgili basın aracılığı ile yaptığımız açıklama ve BİMER'e yaptığımız müracaatla, kurum idarecilerinin demokratik uygulamalardan uzak tutumlarını kınayarak sağlık çalışanlarına verilen cezaların iptalini istedik. Konuyla ilgili hassasiyet gösteren BİMER'e ve Zonguldak Valiliğine teşekkür ederiz. Verilen cevaptan dan anlaşılacağı üzere kamu çalışanlarının mali sosyal ve özlük hakları ile ilgili Başbakanlık İletişim Merkezi'ne başvurmaları demokratik bir haktır. Tüm vatandaşlarımız gibi devlet memurları da BİMER'e başvurabilirler" dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.