BİR DAVA DAHA!..

Tarih: 2009-10-19 00:00:00

KESK'e bağlı Eğitim-Sen, resim-müzik-beden eğitimi öğretmenlerinin mağduriyetinin giderilmesi için dava açtı. Eğitim-Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; Milli Eğitim Bakanlığı'nın yıllarca usta öğretici

KESK'e bağlı Eğitim-Sen, resim-müzik-beden eğitimi öğretmenlerinin mağduriyetinin giderilmesi için dava açtı.

Eğitim-Sen Çaycuma Temsilcisi İsmet Akyol, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; Milli Eğitim Bakanlığı'nın yıllarca usta öğretici çalıştırma uygulamasını kalıcı hale getirmiş olması ve okul öncesi eğitimde atanması gereken öğretmen sayısının çok altında öğretmen ataması yapılmış olması nedeniyle birçok okul öncesi öğretmen adayı, 40 yaşına gelmişti. 40 yaş koşulu nedeniyle birçok okul öncesi öğretmen adayının öğretmenlik başvuru yapamaması nedeniyle, 40 yaş uygulamasının iptali için Danıştay'da dava açan Eğitim-Sen Genel merkezimiz, şimdi de, resim-müzik-beden eğitimi öğ-retmenlerinin mağduriyetinin giderilmesi için dava açtı. Haftalık Ders Dağıtım Çizelgeleri'nin Talim ve Terbiye Kurulu kararı ile değiştirilmesi ve resim-müzik-beden eğitimi derslerinden yalnızca birinin seçilip dört yıl boyu okutulacak olmasından doğan mağduriyetlerin giderilmesi için Danıştay'da  -yürütmenin durdurulması istemli iptal davası açtık.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.