BİR MÜDÜRLÜK DAHA KAPATILDI!..

Tarih: 2012-01-31 00:00:00

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Fatura İnceleme Komisyonu Zonguldak Müdürlüğü kapatılarak Kocaeli'ne bağlandı. SGK Fatura İnceleme Komisyonu Zonguldak İl Müdürlüğü kapatılarak Kocaeli'ne bağlandı. 1 Şubat 2012 tarihinden itibaren Zonguldak'ta faaliyet göste

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Fatura İnceleme Komisyonu Zonguldak Müdürlüğü kapatılarak Kocaeli'ne bağlandı.


SGK Fatura İnceleme Komisyonu Zonguldak İl Müdürlüğü kapatılarak Kocaeli'ne bağlandı. 1 Şubat 2012 tarihinden itibaren Zonguldak'ta faaliyet gösteren özel sağlık kuruluşları ve eczaneler tüm işlemlerini Kocaeli'ne giderek halletmeye çalışacak. Zonguldak'ta faaliyette bulunan özel sağlık kuruluşları ve eczane temsilcileri AK Parti Zonguldak İl Başkanı Hamdi Uçar'ı ziyaret ederek, Fatura İnceleme Komisyonu'nun tekrar Zonguldak'a alınmasını istedi. AK Parti İl Başkanı Hamdi Uçar, müdürlüklerin dağılımında çok büyük dengesizlik olduğunu kaydederek, Ankara ve İzmir illerine yaklaşık 12 tane il bağlamışlar. Mesela İzmir'e; Aydın, Bingöl, Manisa, Muğla, Diyarbakır, Muş, Ağrı, Iğdır, Kars Bitlis, Van, Hakkari, Şırnak, Mardin, Batman, Siirt ve Şanlıurfa illerini bağlamışlar. Bizde de, Sakarya, Düzce, Zonguldak 4 tane il var bizde. Onun dışında Konya'yı bölge yapmışlar tek il. Ankara'ya; Çankırı, Malatya, İçel, Maraş, Kırıkkale, Kayseri, Kırşehir, Nevşehir, Yozgat, Niğde, Aksaray, Sivas, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Karabük ve Elazığ illerini bağlamışlar. Dağılımda da çok büyük dengesizlik var. Yani Urfa'daki adam İzmir'e nasıl gidecek? dedi.
Konuyla ilgili bilgi veren Özel Can Diyaliz Merkezi'nin yöneticisi Dr. Bünyamin Altundal da, Sosyal Güvenlik Kurumu Fatura İnceleme Komisyonu Zonguldak'ta ki kapatıldı. Eczaneler ve tüm özel sağlık kuruluşları faturalarını bundan sonra 1 Şubat 2012 tarihi itibariyle Kocaeli Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü'ne teslim edecekler. Tüm özel sağlık kuruluşları ve eczaneler işlemlerini Kocaeli'nde gerçekleştirecek. Sosyal Güvenliğin ilk temellerinin atıldığı Zonguldak için bir kayıp. Burada sağlık hizmeti gösteren özel kuruluşlar ve eczaneler içinde ciddi bir külfet doğuracaktır. Sağlık hizmetlerinde devrim niteliğinde hizmetlere imza atmış siyasi partinin il başkanına gelerek bu konuda desteklerini istedik. Zonguldak için büyük bir kayıp olacak diye konuştu.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

vATANDAŞ :

Durmak yok kapatmaya devam. Ağlayıp sızlanmaya gerek yok bir millet neye layıksa öyle yönetilir. Yakında Zonguldak' ın girişinede kilit vurup kapatmazlarsa çok iyidir. (Uyan Türk Milleti Uyan)

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.