BİR ÖNERGE DAHA

Tarih: 2009-07-09 00:00:00

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk’den Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yanıtlaması istemi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına bir soru önergesi daha verdi. TRT’ye naklen atanan ve hakkında çok sayıda soruşturma bul

CHP Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk’den Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın yanıtlaması istemi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanlığına bir soru önergesi daha verdi. TRT’ye naklen atanan ve hakkında çok sayıda soruşturma bulunan Hayrunnisa Bayhan’ın nasıl atandığını ve TRT’de nasıl görev yapacağını sordu. Meclis Başkanlığına verilen Arınç’ın yanıtlaması istenen soru önergesinde, “Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Çocuk

Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği bölümü mezunu olan Hayrunnisa Bayhan, 1979’dan beri “el isi öğretmeni” olarak görev yapıyordu. Son olarak Mimar Kemal İlköğretim Okulu’nda öğretmenlik yapan Bayhan’ın, 15 Mayıs’ta, öğretmenlik görevini bırakarak TRT’ye naklen atandığı, basına yansımıştır. Bayhan’ın eşinin genel sekreterliğini yaptığı Danıştay’da, TRT ve Şahin hakkında açılan çok sayıda dava bulunuyor. Ayrıca TRT içindeki farklı kadrolardan, araştırmacı kadrosuna atananların idare mahkemelerince açtığı onlarca davanın temyizine de Danıştay bakacak. Danıştay’da Şahin döneminde çıkarılan çok sayıda yönetmeliğin ve yönetim kurulu kararlarının yürürlüğünün durdurulması ve iptali için açılmış çok sayıda dava da görülüyor.” Bu bağlamda; Hayrünnisa Bayhan isimli bir kişi 15 Mayıs 2009 tarihinde TRT Eğitim Dairesi Başkanlığı’nda Araştırmacı unvanı ile göreve başlamış mıdır? Doğum tarihi 1959 olan ve 30 yıl öğretmenlik yapan bir kişi Araştırmacı unvanı ile TRT’ye ne gibi hizmetler sunacaktır?  Gazi Üniversitesi Eğitim Fakültesi Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği bölümü mezunu olan ve son olarak Mimar Kemal İlköğretim Okulu’nda elişi öğretmenliği yapan Hayrünnisa Bayhan niçin TRT’ye geçme ihtiyacı hissetmiştir? TRT’de araştırmacı unvanı ile çalışan 240 araştırmacıdan önemli bir bölümüne çalıştırılmazken ve değişik yerlerde görevlendirilirken, 241’inci kişiye niçin ihtiyaç duyulmuştur? Bu kişinin TRT’ye geçmesiyle birlikte özlük hakları ve maaşında ne gibi değişikler olmuştur? Danıştay’da TRT aleyhine açılmış kaç dava vardır, bu davalardan kaçı personel tarafından, kaçı sendikalar tarafından açılmıştır? Açılan davalardan kaçı İbrahim Şahin ile ilgilidir? Bu davalar arasında İbrahim Şahin’in atamasının iptali istemiyle açılmış olanlar var mıdır? Hayrunnisa Bayhan ile Danıştay Genel Sekreteri Taci Bayhan arasında bir akrabalık bağı var mıdır? Bu atama yasal mevzuata uygun olsa bile etik kurallara uygun mudur?”

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

aslan kucuk :

ben sunu belırtmek ısterım sayın mılltvekım trt de bu kadroda 230 kısının oldugunu belırtıyorsunuz.sımdıye kadar neredeydınız..bu atamlar sızce gercege uygunmu yapıldı..ama burda 30 yıl devletıne nıce ınsanlar yetıstıren bır ogretmenı kalkıp neredeyse suclu ılan edeceksınız..ama maselesef hepınızın gozunu hırs burumus kendı cıkarlarınız dogrultusunda yapamayacagınız hıcbırsey yoktur..sunuda soylemek ıstıyorum sayın denız baykal antalyanın yarısını elma bahcelerını cogunu parsellemıs boyle bır kazanc olabılırmı nerden gelıyor bu razıler.neden bunları meclıse tasımıyon..ben dıyeyım neden tasımadıgınızı cıkarlarınız soz konusu..belkıde mıllet vekılı bırdaha secılemssınız dogrumu..kusura bakmayı cogunuz boylesınız..lufen adaletlı olun ve ınsanları sasırtmayın..bu yorum hakınıda bana verdıgı ıcın onder gazetesıne teskkur ederım..

ferdı turk :

ben sunu demek ısterım 30 yıl devlete calsımıs bır ınsanın trt ye gectıgı zaman hıcbırsey degısmez..sız esa devlette hıc calsıımamıs bakanın mıllet vekılının tanıdıgı olan kısler boyle yerlerecok rahat atnıyor ve bunların hıcbırsekılde ıslede alakası yokk..bunlar ıcın neden ses cıkartmıyon sayın mıllet vekılı..bırakılm laf oyunlarını..ıktıdar ol senıde gorecez..hepınızı gorecez..

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.