BİTMEYEN RANT KAVGASI

Tarih: 2010-06-15 00:00:00

VALİYİ MAHKEMEYE VERECEĞİNİ SÖYLEYEN MİNİBÜSÇÜLER GÜNDEMİ İŞGAL ETMEYE DEVAM EDİYOR   Kdz.Ereğli’de faaliyet gösteren Köy Minibüsleri Birlik Başkan ve üyeleri, Zonguldak Valisi Erdal Ata'yı mahkemeye veriyor. Valilik tarafından geçen sene birlik üyeleri

VALİYİ MAHKEMEYE VERECEĞİNİ SÖYLEYEN MİNİBÜSÇÜLER GÜNDEMİ İŞGAL ETMEYE DEVAM EDİYOR

 

Kdz.Ereğli’de faaliyet gösteren Köy Minibüsleri Birlik Başkan ve üyeleri, Zonguldak Valisi Erdal Ata'yı mahkemeye veriyor. Valilik tarafından geçen sene birlik üyeleri tarafından köy minibüslerine ait ticari plakası olan araçların korunması için verilen dilekçe önce kabul edilmiş, ancak bu sene içerisinde bir karar daha çıkartılarak, öğrenci ve işçilerin servislerini normal araçlarında yapabileceği kararı alınmıştı. Karar birlik üyelerince tepkiyle karşılanmıştı.

 

Delihakkı-Subaşı Kooperatifi Başkanı Recep Günaydın, Kdz.Ereğli'de köy hattında çalışan minibüs sahiplerinin valilik makamına geçmiş senelerde "M" plakalı hat sahiplerinin mağdur olmaması için dilekçe verdiklerini ve bu dilekçenin kabul edildiğini hatırlattı.

Günaydın, zor şartlar altında ayakta durmaya çalışan köy dolmuşlarının alınan bu karar sonrasında sorun yaşayacaklarını ve İl Trafik komisyonu ile birlikte Zonguldak Valisi Erdal Ata'yı bölge idare mahkemesine vereceklerini kaydetti. Açıklamasını birlik başkanları ve üyeleri adına yaptığını hatırlatan Recep Günaydın şunları söyledi:

 

Geçtiğimiz sene alınan karar doğrultusunda "M" plakası olan araç sahiplerinin haklarının korunmasına dair karara Zonguldak Valisi Sayın Erdal Ata imza atmıştı. Ancak aradan geçen bir sene sonrasında İl Trafik Komisyonu, köylerden şehir merkezine öğrenci ve işçileri normal araçların da taşıyabileceği dair alınan karar bizleri sıkıntıya sokmuştur. Bugün Ereğli köylerine servis çeken 60 birlik bulunmaktadır. Bu birliklerde ise toplamda 5 yüzün üzerinde "M" plakası olan aracımız var. Bu araçların sayısını bizler indirmeye çalışırken, bu araçların bile bölgeye fazla geldiğini düşünmemize rağmen İl Trafik komisyonu aldığı karar ile sorunları daha da büyütecektir. Alınan bu karara Ereğli Şoförler Odasının karşı çıkmasına rağmen oy çokluğu ile karar veriliyor. Bizler ayda bir gün köylüyü şehir merkezine indiriyoruz. Onun dışında tüm geçim kaynağımız öğrenci ve işçilerdir. Bu bölgelere bir başka araç girerse zaten zor ayakta duran dolmuş sahiplerinin batması anlamına geliyor. Bu nedenle de karara itiraz etmek amacı ile İl Trafik Komisyonunu ve Zonguldak valimiz Sayın Erdal Ata'yı mahkemeye vermeye karar verdik. Adalet tecelli edecektir.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

vatANDaş :

artık Recep Günaydın..... Kardeşim senin kadar kamuoyunu yanıltan birini daha görmedim.Tamamen haksızsın. asıl insanları mağdur eden, asıl haksız olan sen olduğun halde utanmadan birde konuşuyorsunuz. Öğrenci taşımacılığını sadece öğrenci servis araçlarının yapabileceği yasada açık iken siz (S) plakalı öğrenci servis aracına bile tehtid baskı ve yıldırmayla öğrenci çektirmediniz. Niye öğrenciler size mahküm olsun diye. Zavallı çocukları karda kışta okullarına kadar yürüttünüz yada çocukları son durağınız olan katlı otoparkta bırakıp ikinci bir araca binmeye mahkum ettiniz. yazık değilmi onlara yazık değil mi iki misli yol parası ödeyen velilere. Kimseyi kANDırmayın kardeşim yeter srtık... Siz asla yasal olarak öğrenci ve işçi servisi çekemezsiniz. Çünkü siz kalkış ve varış noktalarınız belirlenmiş. Çizilen güzergah üzerinde sadece yolcu taşıyabilirsiniz. Siz yolcu minibüsüsünüz. Öğrenci taşıyamazsınız. Araçlarınız bunun için düzenlenmemiş. araçlarınız öğrenci taşıma yönetmeliğine uygun değil. Bırakın herkes kendisine yasayla belirlenen sınırlarında hizmet versin. Sen yolcu taşıyacan, öbürküler öğrenci. Bugüne kadar öğrencilerimize verdiğiniz sıkıntı yeter. Yasa açık \" öğrenci velileri istemeleri halinde çocuklarını herhangi bir okul servis aracı işleteni ile anlaşarak taşıtabilirler\" diyor. Ama siz ne S plakalı öğrenci servis araçlarını o bölgeye sokmak istiyorsunuz nede araçlarını servis yönetmeliğindeki şartlara göre dizayn eden ticari plakalı araçlara... Mahkemeye vereceğim diyorsun. Allah göstermesin öğrenci taşımanız yasak olduğu halde taşırken bir kaza yapıp o çocuklardan birine bir şey olursa kim kimi mahkemeye veriyor görürüz. yetkililere sesleniyorum ben bu konuyu iyi bilen bir bürokratım. bu şahıs kamu kurumlarını devamlı taciz eden, yasaların kendileri için çizdiği sınırların dışına çıkmayı adet edinmiş, mağdur edebiyatı yapan biridir. Bizler öğrencileri ve velileri düşünmek zorundayız. Devlet, Evlatlarımızın evlerinin önünden alınıp, okullarına kadar güvenli bir şekilde ulaşmaları için yasa ve yönetmelik çıkarmıştır. Herkes hakkına razı olacak... kanunları zorlamayacak........

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.