'BİZİM FARKIMIZ TECRÜBEMİZ'

Tarih: 2014-03-04 15:10:00

Kdz.Ereğli Belediyesi tarafından yaptırılan Kepez Halkevi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta genel ve yerel siyasete ilişkin açıklamalarda bulunan Posbıyık, AKP iktidarına sert tepki gösterdi, Ereğli için hazırlanan projeleri eleştirdi.   Posbıy

Kdz.Ereğli Belediyesi tarafından yaptırılan Kepez Halkevi’nin açılışı gerçekleştirildi. Açılışta genel ve yerel siyasete ilişkin açıklamalarda bulunan Posbıyık, AKP iktidarına sert tepki gösterdi, Ereğli için hazırlanan projeleri eleştirdi.

 

Posbıyık, Ereğli Belediyesi'nin 2012'de ilkini Murtaza Mahallesi'nde açtığı Cumhuriyet Halkevleri  projelerinden ikincisi olan Kepez Halkevi'nin açılış töreninde yaptığı konuşmada, binlerce kişinin eğitim aldığı bu eğitim kurumunun yerini hala bilmeyenlerin olduğunu söyledi.

Halkevlerini ziyaret ettiğinde yaşlısıyla genciyle, her yaştan insanın farklı alanlarda eğitim aldığını gördükçe mutluluk duyduğunu kaydeden Posbıyık şöyle konuştu:

“İlk halkevini Murtaza Mahallesinde açtığımızda ki orası genelde Karga Mahallesi olarak bilinir, yoğun bir ilgiyle karşılaştık. Oraya eğitim için gelenlerin büyük çoğunluğunun Kepez'den geldiğini de tespit ettik. Hemen çalışmalara başladık ve bugün açılışını gerçekleştirdiğimiz Kepez halkevi'ni sizlerin huzuruna getirdik. Evlerde anketler yaptık ve bildiğim kadarıyla şu anda 450 müracaat var. İnşallah bu bölgede yaşayan insanlarımız her türlü kursa gelecekler. Çok mutlu olacaklarına inanıyorum. Sadece binaları yapmadık. Tefrişatını da yaptık. Çocuk bahçesi ve fitness aletleri koyduk. Çevre düzenlemesi yaptık. Harcadığımız para helali hoş olsun diyorum. Bende çok beğendim. Kepezlilere hayırlı olsun.

Bu eğitim hizmetleri dışında hizmetlerimize devam ediyoruz. Daha önce yapılan ama artık yeterli olmayan bir camimiz var. Ona belediyenin yerini de katarak, büyütme çalışmalarına başladık. Yine Mavi Şehir'de belediyenin 22 dönüm bir arazisi var. Bu arazide de kestaneci Piknik alanını kıskandıracak bir piknik alanını yapmayı planlıyoruz. Şimdiden hayırlı olsun diyorum.”

 

“KİŞİLİKLERİ HAKKINDA TEK BİR SÖZ SÖYLEMEM”

Seçime 25 günlük bir süre kaldığını, yapılan açılış ve hizmetlerin yanı sıra hedeflerinden de bahsetmek istediğini ifade eden Posbıyık sözlerini şöyle sürdürdü: “Yola çıktık. Allah nasip ederse yeni meclis üyesi adayı arkadaşlarla beraber seçime talibiz. Sizlerden destek bekliyoruz. Tabii ki bizden başka arkadaşlar, adaylar da var. Diğer partilerin adayları. Hepsini saygı ve sevgiyle selamlıyorum. Hepsi de değerli insanlar, doktorluk yapıyorlar, benimde arkadaşlarım. Kişilikleri hakkında tek bir söz söylemem mümkün değil. Ama bizim bir farkımız var. Bir tecrübemiz var. Yaptıklarımız var. 94 yılında bu kentte su yoktu. Suyu kaynak sularından omuzunda taşıyordu millet. Altyapı yoktu, yol yoktu, su yoktu, asfalt yoktu. Bunların hepsini bugüne kadar getirdik.

 

“SAHİLİN ALTINI OYDULAR”

Bizde bir tecrübe var. Ereğli'yi iyi biliyoruz, Ereğli'nin gelişmesi için büyük projeler hazırladık ama şöyle projeler hazırlamadık. Hani sahilde arabalar gidiyor ya boydan boya, yeni projeler hazırlamışlar. Sahilin altını oyuyorlar, arabaları altından geçiriyorlar, üzerinden insanlar yürüyecekmiş. Onun altı olduğu gibi moloz, taş be. Ben de o zamanı yaşadım, biz doldurduk o zaman orayı demir Çelik curufuyla. Orası Yalı Caddesi'ne kadar denizdi. Oranın altı kayalarla dolu, curuflarla dolu, doldurduk da deniz seviyesinden yükselttik. Altına girersen ne yapacaksın. Denizle aynı seviyeye geleceksin ve su her yanı basacak. Bu kafayla Allah yollarını açık etsin. Halil Posbıyık süs havuzlarını neden yapıyor diyorlar. Vicdan denilen bir şey var. Süs havuzuna kızıyorsun, orada benim ülkemin kurucusu Yüce Atatürk'ün heykelini kaldırıp oraya havuz yapıyorsun. Bu mudur yani sizin geleceğiniz? Memleketi ne hale getirdiniz belli.”

 

“YAKTIM YIKTIM ORTALIĞI”

Siyasetçi değil belediye başkanı olduğunu kaydeden Posbıyık, konuşmasında ülkedeki güncel gelişmeleri de yorumlayarak şöyle devam etti: “O ayakkabı kutularından, para sayma makinelerinden bahsetmiyorum. Ama ülkenin geldiği duruma bakın. Ülke ne hale geldi. Kaotik bir ortama girdi. Bu seçimler sadece belediye seçimleri değildir. Bu Türkiye'nin geleceğinin seçimleridir. 94'ten beri konuşuyorum. Özelleştirmeye karşı çıktım. Yeri göğü inlettim, bana destek veren olmadı. Erdemir'den 1500 kişi atılacaktı, yine bana destek olan olmadı ama durdurdum. Yüzde 35 maaş kesintisine ben karşı çıktım. Yaktım yıktım ortalığı. Satın almanın taşınmaması için elimden geleni yaptım.

 

“PARTİ AYRIMI YOK”

Ben bu memleketin iyi bir yere gelmesi için siyaset yapıyorum. Büyük işsizlik var. Milletvekilleri ne iş yapar bilmiyorum? Ereğli'de gördüğüm yok, bir tanesinin toplantı yaptığını gören var mı?  Sevgili hemşerilerim, Kepezliler, sizler beni çok iyi anlarsınız. Benim partiyle filan işim yok. Ak partililer de, MHP'liler de, Saadet partililer de hepsi kafamın üzerinde. Bende parti ayrımı filan yok. Ereğli halkına şükran borçluyum. Kenar mahalleden geldim. Ereğli'de yaşayan insanlar partime bakmadan beni 4 dönem üst üste belediye başkanı seçti. Bunu unutmam mümkün değil. Ben Ereğli için çalışıyorum. Siyaset için çalışmıyorum. Az önce adaylardan bahsettim.

 

“DİK DURMAK LAZIM”

Çok iyi insanlar dedim ama iyi olmak yetmez. Lider olmak lazım. Dik durmak lazım Tuttuğunu koparmak lazım. Korkarım, bunlardan birisi belediye başkanı olursa, evlerinize su gelirse aha şu iki bileğimi kesmeye hazırım.  Bu sandık belediye başkanlığı sandık değil. Bu sandık Ereğli ve Türkiye için son sandık. Mevcut hükumet ne yaptığını bilmiyor. Ülkeyi yönetemiyor. Buna bir fren yaptırmamız lazım. Son sandık konuluyor. Bu seçimlerde de onlara dur diyemezsek, ileride yine sandık konulacak ama o izafi bir sandık olacak. Oylar daha önceden içine dolmuş olacak. Çünkü diktatörya ön plana çıkmaya başladı. O yüzden evladını, torununu seven herkesten rica ediyorum. Bu sefer bu hükumete dur demek için elimizden geleni yapmamız lazım.”

 

KARA: “420 BİN LİRAYA MAL OLDU”

Ereğli Belediyesi Kültür İşleri Müdürü Baki Kara da törende yaptığı konuşmada, ilki 2012 yılında Murtaza Mahallesi’nde açılan Cumhuriyet Halkevleri projesinin Türkiye'de örnek projelerden birisi olduğunu belirtti. Kısa sürede halkın takdir ve beğenisini kazanan ilk uygulamanın ardından ihtiyaca cevap vermek için 2. Cumhuriyet Halkevi'nin Kepez Mahallesi'nde açıldığını dile getiren Kara, hizmete açılan tesis hakkında şu bilgileri verdi: “Sadece Birkaç ay içerisinde inşaatı tamamlanan ve tefrişatı yapılan kepez halkevi projesinin inşası Belediye Fen İşleri Müdürlüğü tarafından üstlenildi. Müdürlüğün bu çalışmasında, halkevi binası, çevresindeki duvarlar ile çevresinin parke döşemesi yaklaşık 300 bin liraya mal oldu. Bu çalışmaların ardından halkevinin çevre düzenlemesi ve park düzenlemesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından yapıldı. Bu çalışmalarda yaklaşık 20 bin liraya mal oldu. Ardından iç tefrişat ve açılacak kurslarda gerekli donanım için harcanan 100 bin lira da ilave edildiğinde bu tesis toplam 420 bin liraya tamamlanmış oldu. Böylece Ereğli ve kepez çok değerli bir eğitim yuvası kazanmış oldu.  Açılışı yapılan bu tesiste toplam 7 sınıf bulunmaktadır. Bu sınıflardan 4'ü teorik dersler için kullanılacak olup, geriye kalan sınıflardan birisi resim atölyesi, biri bilgisayar kursu, bir diğeri de el ve Makine kursları için kullanılacaktır. Bu yedi sınıfın yanı sıra bir idari oda, bir öğretmenler odası, bir kantin, bir kütüphane, bir toplantı odası, bir kütüphane, tesiste görev yapacak bir güvenlik kulübesi ile bölge insanımıza periyodik olarak sağlık taraması yapacak bir poliklinik bulunmaktadır.

 

600 KURSİYER VAR

Halkevi açılmadan, vatandaşlarımızın talepleriyle karşı karşıya kaldık. Bugün itibariyle halen 1. halkevimizde 600 kursiyerimiz bulunmaktadır. 2. halkevimizle birlikte bu sayıyı 800'e çıkarmayı hedefliyoruz. Ancak bugüne kadar toplamda 2000'e yakın katılım başvurusu aldık. Bizleri memnun eden bu yoğun ilgiyi açılışını yaptığımız Kepez Halkevi'nde değerlendirmeyi planlıyoruz.”

Konuşmaların ardından, Posbıyık, Ereğli CHP İlçe Başkanı Hayrettin Kartal, Kent Konseyi Kadın Meclisi başkanı Neriman Posbıyık ve Ereğli Milli Eğitim Müdürlüğü Halk Eğitim Merkezi Müdürü İzzet Şahin'in katılımıyla Kepez Halkevi'nin açılışı gerçekleştirildi.

Açılışın ardından Posbıyık bir süre halkevi sınıflarını gezerek ilgililerden bilgi aldı.

 

(Haber: Mustafa Kemal Bektaş)

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

ereğlili :

ereğlide içme suyun yok posbıyık eskiden ereğlide çeşmeler vardı su içilişyordu şimdi maalesef

EREĞLİLİ :

KEPEZDEKİ HALK CUMHURİYET EVİ İSTEMİŞ BİZ ÖTEKİ CUMHURİYET EVİNE GELEMİYORUZ YALAN 1 EREĞLİDE MİLLET VEKİLİMİ VAR DİYORSUN VEKİLLERLE KONUŞUYORSUN GÜZEL KONUŞMALAR YAPIYORSUN NERDE VEKİLLER DİYORSUN YALAN 2 ATATÜRK BÜSTÜ ORADAN KALKAR BAŞKA YERE GÜZEL BİR ŞEKİLDE KONULUR OLAMAZMI BENİM ZAMANIMDAN ÖNCE EREĞLİDE SU YOKDU DİYORSUN O ZAMAN HALK SUYUNU DENİZDENMİ İÇİYORDU POSBIYIK OZANKİ İMKANLAR ÖYLEYDİ ŞİMDİ BÖYLE CÖBEKOĞLUNA ÇATIYORSUN UZAKTAN UZAKTAN AMA ADAMIN YANINA GİTTİĞİNDE USTAM HERŞEYİ SENDEN ÖRNEK ALDIK DİYORSUN SENİN TERCÜBELERİNLE İLERLİYORUZ DİYORSUN YALANLARINA DOYAMIYORUM AMA HALK SENİ SEVİYO BUNU BİLESİN KOCA USTA SAYGILARIMLA

Emrullah :

bu bileğimi keserim sözünü sana hatırlatırız başkan seçim sonunda bakalım sular kesiliyomu kesilmiyomu..resmen yalvarıyosun oy almak için küçük emrahı geçtin ne var bu belediyede böyle bi anlayabilsem 70 yaşındaki bir adamda hırs duygusu yaratan bırak birazda başkaları yapsın yapamazlarsa 75 yaşında tekrar aday olursun Atatürkçülük chp nin tekelinde değildir kaldıki hüseyin uysal chp kökenlidir posbıyık gibi anap değil

Emrah :

rüyalar güzeldir başkan.......projelerine kim inanacak bakalım bu sene

Hamza Hürses :

36 projesi var AK Parti'nin ve eleştiri sadece kent meydanı projesine. Video sunumunda hem Atatürk hem de Türk bayrağı unutulmazken nerden çıkartıyorsunuz Atatürk heykelinin kaldırılacağını? Sizin heykeliniz belki kaldırılabilir ama ! Sizin mantığınızda ne Marmara'ya olurdu ( malum dnizin altından gidiyor) ne de Alaplı'da!'dan Akçakoca'ya olan tüneller ( malum dağ mı delinir). Bu zihniyette belediyecilik anlayışı bitmiştir. Su getiriyoruz, çöpünüzü topluyoruz mantığı geride kalmıştır. Dubai denilen yeri beğenmediğiniz Araplar yaptıysa bizler Ereğli'de daha güzelini yaparız.

ereğlili :

şu müslümana videoyu birisi doğru seyrettirsin bunların gözü de kör olmuş yazıkkkkkkk Belediye binası olarak tasarlanan alanın önünde dev bir ATATÜRK HEYKELİ duruyor bunudamı görmediniz bre

ereğlili :

bunlar hangi tecrübeden bahsediyor 20 yıl sonra yaptığı halk evini tecrübeden sayıyor sa bunlar harbiden uçmuş demektir. Allah bunlara akıl fikir sağlığı versin.

KEPEZ :

KEPEZLİ MECLİS ÜYEN, SARIKORKMAZLI MECLİS ÜYEN, KEMERLİ MECLİS ÜYEN, HAMZALAKLI, KAVAKLIKLI, TOPÇALILI V.S. MECLİS ÜYEN OLMAZSSA Kİ YOK, OY DA YOK BAŞKAN

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.