BORÇLU MÜKELLEFLERE HACİZ İŞLEMİ!..

Tarih: 2011-09-12 00:00:00

Alaplı ilçesi belediyesine olan vergi borçlarını, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 6111 sayılı Kanun kapsamında yapılandırmayan ve icrai takibata rağmen borçlarını ödememekte ısrar eden mükelleflerle ilgili haciz işlemlerine başlandığı
Alaplı ilçesi belediyesine olan vergi borçlarını, bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin 6111 sayılı Kanun kapsamında yapılandırmayan ve icrai takibata rağmen borçlarını ödememekte ısrar eden mükelleflerle ilgili haciz işlemlerine başlandığı bildirildi.
Alaplı Belediye Başkanı Dr. Nevzat Çimenoğlu, Alaplı Belediyesi'ne 31 Aralık 2010 tarihine kadar borcu bulunan mükelleflerden önemli bir kısmının 6111 sayılı bazı alacakların yeniden yapılandırılmasına ilişkin Kanundan yararlandığını, Kanundan yararlanmayan 631 mükellef hakkında icrai takibat yapıldığını söyledi. Çimenoğlu, Haklarında icrai takibata başlanan borçlu mükelleflerden 421'i Belediyemize müracaatını yaparak borçlarını ödemiş veya taksitlendirmek suretiyle ödeme takvimini başlatmıştır. 210 borçlu mükellef ise borçlarını ödemek için herhangi bir başvuruda veya girişimde bulunmamıştır. Haklarındaki icrai takibat devam eden 210 borçlu mükellef hakkında araç bağlama, banka hesaplarına bloke, yurt dışına çıkış yasağı ve gayri menkullerine haciz kararları çıkmış ve alınan kararlar ilgili kurumlarca uygulanmaya başlanmıştır. Borçlu mükelleflerimizin icrai takibattan kurtulabilmeleri için belediyemize bir an önce başvurarak, borçlarını ödemeleri veya ödeme takvimini başlatmaları gerekmektedir. Bunun yanında, önümüzdeki aydan itibaren, belediyemize 2011 yılından birikmiş borcu bulunan mükellefler hakkında da yasal işlemlere başlanacaktır. Bu mükelleflerimizin de, yasal takibata maruz kalarak mağdur olmamaları için en kısa sürede borçlarını ödemeleri veya ödeme takvimini başlatmalarını tavsiye ediyoruz. Çünkü, belediyemiz, hiçbir vatandaşımızın mağdur olmasını istememekte ve belediyemize olan birikmiş borçlarını ödemelerinde de, ilgili yasalar kapsamında gerekli kolaylığı sağlamaktadır dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.