BÖYLE YEREL YÖNETİM DE VAR!..

Tarih: 2010-02-25 00:00:00

Akçakoca Belediyesi?nden gönderilen bir açıklama dikkatimizi çekti ve bölgemizi de örnek oluşturabileceği anlamında önemli bulduğumuz için aynen yayımlıyoruz: Akçakoca Belediyesi nikah salonunda gerçekleştirilen, ilköğretim ve lisede okuyan internet kull

Akçakoca Belediyesi?nden gönderilen bir açıklama dikkatimizi çekti ve bölgemizi de örnek oluşturabileceği anlamında önemli bulduğumuz için aynen yayımlıyoruz:

Akçakoca Belediyesi nikah salonunda gerçekleştirilen, ilköğretim ve lisede okuyan internet kullanan tüm öğrencilerimize, Web Tabanlı İnternet dershaneciliğinden nasıl faydalanacakları ayrıntılarıyla anlatıldı. Bu yeni internet dershaneciliğinde, öğrenciler kendilerinin, hangi dersten ne kadar başarılı oldukları, sınavlardaki doğru, yanlış sayıları ve derslerdeki başarı yüzdelerini sürekli olarak takip edeceklerdir. Bu sistem öğrencilere  ?Ancak kendin öğrenebilirisin ve ancak kendini kandırabilirsin?  anlayışını öğretmektedir.

Öğrencilerin haricinde, tüm öğrencilerimizi toplu olarak, belediyemiz ve ilçe milli eğitim, okullar kendi öğrencilerini ve öğretmenler de derslerine girdikleri öğrencilerin çalışmalarını, başarı yüzdelerini takip edebileceklerdir.  Veliler de kendi çocuklarının durumu hakkında sistemden bilgi alabileceklerdir.

Bu sistem aynı zamanda interneti, sadece oyun ve eğlence aracı olmaktan çıkartıp, eğitim ve bilgi edinme aracına dönüştürmektedir.

Belediye başkanımız Sayın Fikret Albayrak,  ?Günümüzde internetin hayatımızın bir parçası haline geldiğini, bu sistem öğrencilerimizi, ilimizde hatta Türkiye genelinde başarıya götürecek bir çalışmadır. Okullarımız, öğretmenlerimiz ve velilerimiz bu yeni dershanecilik anlayışına sahip çıktığında, hep birlikte başarıyı yakalayacağız. Biz bu sistemin,  önümüzdeki yıllarda da Akçakoca?mızda gelişerek uygulanmasını sağlayacağız. Bu çalışma, eğitimde fırsat eşitliğinin sağlanması yönünde önemli bir adım olduğunu? ifade etti.

 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.