BU HAREKET DİKKAT ÇEKİYOR

Tarih: 2009-06-25 00:00:00

Başta Erdemir ve tersaneler olmak üzere tüm işçilerin ve emeklilerin bir çatı altında bir araya gelmesi ve kentin önemli sorunlarını gündeme taşıma ve çözümlemede öncü olacak hareket başlatılıyor. Kdz. Ereğli'de yeni bir örgütlenme hareketi başlatılıyor.

Başta Erdemir ve tersaneler olmak üzere tüm işçilerin ve emeklilerin bir çatı altında bir araya gelmesi ve kentin önemli sorunlarını gündeme taşıma ve çözümlemede öncü olacak hareket başlatılıyor.

Kdz. Ereğli'de yeni bir örgütlenme hareketi başlatılıyor. Kentin onca  sorunu var iken ve de muhatabı olan kurum ve kuruluşların taşıdıkları sorumlulukları yerine getirme konusundaki ilgisizliğini de dikkate alan kentteki emekçiler dernek çatısı altında bir araya geliyorlar.
Böyle bir derneğin kurularak, her bireyin yaşadığı kente karşı olan sorumluluklarının bilinci içinde; öncelikle  kamuoyu oluşturma ve yönetenler ile toplumu duyarlılığa davet etme konuları tartışılıyor. Erdemir'de yaşananlar, tersanelerdeki durumlar, termik santral tehlikesi gibi konulara öncelik verecek olan dernek oluşumu için bir araya gelen duyarlı vatandaşlar  katılımcılık çerçevesinde düşünceleri bir araya getiriyorlar. Derneğin adı ve yönetim kurulunun oluşturulmasıyla başlatılan çalışmaların çok kısa bir zaman içinde gerçekleştirilmesiyle kiralanan binada işbaşı yapılacak.
Konuyla ilgili düşüncelerini gazetemiz muhabirine açıklayan kurucular, "Biz Kdz. Ereğli'de güçbirliği sağlanarak büyük bir cesaretle emekçilerin ve emeklilerin bir arada olacağı ve sesini çıkaracağı hareket için oluşum içindeyiz" sözleriyle düşüncelerini dile getirdiler.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

barış yılmaz :

örgütlü toplumun ne demek olduğunu öğrenememişiz.cemaatlaşmalarda böyle başlar.İVİÇREDE 4 MİLYON İNSAN YAŞAR,AMA 20 MİLYON ÖRGÜTLÜDÜR.yani , her birey MESLEK ÖRGÜTÜNE,PARTİSİNE,ÇEVRE, NNSAN HAKLARI,SENDİKALAŞARAK SENDİKAL ÖRGÜTÜNE üye olarak ekonomik, demokratik hak ve hukukunu korumalı ve geliştirmelidir.bu kentte tabelede olsa her katagorideki insan için yasal kurulu örgüt var. özet olarak böyle bir yapılanma paramparça olan ereğlilileri, daha çok böler ve parçalar.KİM NE YAPMAK İSTİYORSA, MENSUBU BULUNDUĞU PARTİDE,MESLEK ÖRGÜTÜNDE, SENDİKASINDA mücadelesini vermelidir. mevcut cemaat ve tarikatlar gerekeni yapıyor.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.