BU İŞ GAZ KAÇIRIYOR!..

Tarih: 2009-09-15 00:00:00

*Kdz. Ereğli'nin Kırmacı Mahallesi'ne bağlı Hasan Canver, Tevfik Tetik ve İsmail Dölen Sokak sakinleri Dergaz İşletme Müdürlüğüne gelerek doğalgaz çalışmalarının başlaması için hem yetkililer ile görüştüler hem de doğalgaz talep formlarını doldurdular. *

*Kdz. Ereğli'nin Kırmacı Mahallesi'ne bağlı Hasan Canver, Tevfik Tetik ve İsmail Dölen Sokak sakinleri Dergaz İşletme Müdürlüğüne gelerek doğalgaz çalışmalarının başlaması için hem yetkililer ile görüştüler hem de doğalgaz talep formlarını doldurdular.

*Mahallenin uzun yıllardır hizmetten mahrum edildiğini vurgulayan mahalle sakinleri Dergaz'ın önünde basın açıklaması yaparak yetkilileri duyarsızlığından ötürü kınadı ve verilen sözlerin tutulmasını talep etti.

*Dergaz İşletme Müdür Yardımcısı Ender Onur ise söz konusu sokakların doğalgazdan faydalanabilmesi için yüzde 80-90 oranında müracaat olması gerektiğini, müracaatların ardından merkeze gönderilecek talebin onaylanmasın ile çalışmaların başlayabileceğini müjdelerken, "Bu kış olur mu ona söz veremem ama merkez onaylarsa kısa sürede çalışmalar başlar" dedi.

Dergaz Ereğli İşletme Müdür Yardımcısı Ender Onur, Kırmacı Mahallesi sokaktan gelen vatandaşların doğalgaz taleplerini yazılı müracaatla alırken mahalle sakinleri doğalgazın gel memesinden ötürü mağdur olduklarını belirterek seçim öncesi verilen sözlerin tutulmasını istediler.
Dergaz İşletme Müdür Yardımcısı Onur vatandaşların talepleri ve Dergaz'ın son çalışmaları ile ilgili şu bilgileri verdi. "Eğer abonelik için 100 kişi varsa ve bu 100 kişinin 90'ı imza atıp başvuru oranını yüzde 80-90'lara çıkardıysa biz bunu yönetime göndeririz, bu rakam eğer 500 kişi ise de 400 kişinin abonelik işlemini başlatması gerekir.

YÖNETİME SUNACAĞIZ
Elmatepe olsun Sarıkorkmaz olsun değişik mahallelerden Kırmacı Mahallesinin üst bölümündeki vatandaşlar gibi talepler geldi. Dergaz olarak yıl öncesinde önümüzdeki yıl için programımızı belirler malzememizi alır çalışmamıza başlarız. Şimdi bize gelen talepler için değerlendireceğiz yönetime sunacağız yönetim onay verirse çalışmaların alt yapısını yapacağız ne malzemesi lazım hangi müteahhit yapacak bunlar belirlenir ve çalışmalar başlar. Yapım işi müteahhitlerin yeni bir organizasyonunu gerektiriyor. Kırmacı Mahallesinden bize talepte bulunanların bu kış doğalgaz kullanırlar mı kullanamazlar mı o konuda net bir şey söyleyemem. Merkez onaylarsa bunu hiç olmazsa bu kış olmasa bile önümüzdeki kış kesin gaz verebiliriz. Yine de ben bu kıştan çok da umutsuz değilim. Sıkıntı çekmezsek müteahhit de iyi organize olursa olabilir.

İMZALAR ATILDI
Bizim burada gelip doğalgaz formu imzalaması bizim de kimlik bilgilerini alarak abone prosedürlerini yerine getiriyoruz. Bina sahibinin bize gelerek bize müracaat etmesi gerekiyor tapusu olan tapusunun fotokopisi eğer tapusu yoksa da burada bina beyannamesi doldurarak işlemlerini başlatıyoruz.  İmzalayan kişiler abone olmazlarsa hukuk süreci önümüzde açık olacak. Çünkü geçmiş dönemlerde biz bunu yaşadık. Yani bir mahalleden bin kişi abone olur imza toplayıp getiriyorlar, yönetim tamam diyor bin kişi gelecekse diyor. Ancak çalışmaları başlatıyoruz doğalgaz verilecek bakıyoruz 50 kişi anca var. Burada imza atanlar yüzde 100 abonelik alacaklarını attıkları imza karşılığı beyan etmektedirler. Biz vatandaşlara bunu anlattık ve uyardık.

ALT KISIMA DOĞALGAZ
Kırmacı Mahallesinin aşağı kısmına bayramdan önce gaz vermeyi düşünüyorduk yağışlar falan olumsuz etkiledi. Muhtemelen bayram sonrası gaz vereceğiz ayrıca Elmatepe mevkiinde de onayını aldığımız çalışmalar devam ediyor. Bu arada bu talepleri göndereceğiz gelen cevaba göre de programı belirleyeceğiz şunu belirtebilirim ki bu sene bize durmak yok" dedi.

KIRMACI MAĞDUR
Doğalgaz gelmeyen mahalle sakinlerinden Alper Hasçelik, "Doğalgaz gelmesi için Dergaz'a başvurduk Ereğli'de her türlü alt yapı yapılıyor ama Kemer Mahallesi her zaman mağdur ediliyor buna tepki göstermek için buraya geldik. Doğalgazı en kısa zamanda bekliyoruz. Sözler verdiler Ereğli'nin çöpünü kaldıracağız, doğalgaz gelecek dediler biz bunlardan faydalanamadık. Belediye Başkanımız şehir dışındaymış geldiğinde kendisine çıkıp sıkıntımızı anlatacağız ve verilen sözlerin tutulmasını talep edeceğiz" sözleriyle konuştu.

HİÇBİRŞEY GELMEDİ
Mahalle sakinlerinden Müzeyyen Tutar, "Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık seçimden önce gelerek doğalgaz gelecek konusunda söz verdi ancak hiçbir şey gelmedi. Seçim öncesi verilen sözlerin tutulmasını bekliyoruz. Kemer Mahallesi üvey evlat muamelesi görüyor, yetkilileri uyarıyoruz" dedi.

SÖZLERİ TUTUN
Mahalle Sakinlerinden Talip Hasçelik, "Bizden sonra mahalle olan yerler doğalgaz gördü bize bunu layık olarak görmediler. Yetkililerin verdikleri sözleri tutmasını istiyoruz" ifade etti.

NEDEN 3 SOKAK YOK
Mahalle Sakinlerinden Tayfun Onay, "Kırmacı Mahallesi adı altında olup da Esen Sokak, Erinç Özdamar Sokak alındı aynı mahalle içerisindeki Hasan Canver, Tevfik Tetik, İsmail Dölen Sokaklar alınmadı. Bizimde doğalgaz hakkımız o hakkımızı aramak için müracaat ettik ön kayıtlarımızı aldılar inşallah bir sonuç çıkar" sözleriyle konuyla ilgili bilgi verdi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

VERİLEN SÖZ TUTULSUN. :

Biz gelecek olan faturaya razıyız yeterki bize hizmet gelsin.Bizde artık soba dumanından kurtulmak istiyoruz.

karat :

Kışın faturaları bir görün de bakalım bu kadar acele ettiğinize pişman olmayacak mısınız?

kemerli :

der gaza sesleniyorum hangi mah yüzde 80 90 söz almışlar ki kemerdende söz istiyolar belediyeyle yapılan ihalenin içinde kemer için böyle bi şartmı vardı.neden işleri zora sokuyolar temiz hava bizim hakımız degilmi.daha yeni sel felaketleri yaşadık.bunlar neden olan sobadan çıkan gazlar kalerüferden çıkan gazlar degilmi siz yetkililere sesleniyorum artık rant için degil dünya için çalışın

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.