BU KEZ ERKEK MAĞDUR

Tarih: 2012-06-21 00:00:00

Kdz.Ereğli'ye bağlı Çaylıoğlu Köyü Asarlı Mahallesinde ikamet eden 75 yaşındaki Ziya Arslan eşinin hem Almanya'daki hem de Türkiye'deki emekli maaşına el koyduğunu, kendisine bakmayarak şiddet uyguladığını gerekçe göstererek geçtiğimiz yıl açtığı boşanma

Kdz.Ereğli'ye bağlı Çaylıoğlu Köyü Asarlı Mahallesinde ikamet eden 75 yaşındaki Ziya Arslan eşinin hem Almanya'daki hem de Türkiye'deki emekli maaşına el koyduğunu, kendisine bakmayarak şiddet uyguladığını gerekçe göstererek geçtiğimiz yıl açtığı boşanma davasının red edilmesinin ardından, sefil hayat yaşıyorum dedi.

4 Çocuk babası Ziya Arslan, eşinin vefat etmesinin ardından 2001 yılında görücü usulü 40 yaşındaki Saadet Arslan ile evlendiğini ve bir süre Almanya'da yaşadıklarını ardından orada yaşadıkları sorunlar nedeniyle Türkiye'ye dönüş yaptıklarını belirterek, 2001 yılında evlendikten sonra Almanya'ya gittik. Almanya'da tantana yaptık benim değneklerim o zaman su borusundandı affedersin hayvana vurur gibi bununla beni dövdü. Yine beni ikinci kattaki evden atmak istedi. Askerden gelen büyük oğlan olmasa, anne ne yapıyorsun? diyerek kucaklamasa beni evden atacaktı. Çaydanlığı bir salladı ben elimle kafamı korudum o çaydanlık elime geldi dedi. Kdz.Ereğli Kadıtarlası mevkisinde bir ev kiraladıklarını ve yaklaşık 2-3 yıl bu evde kaldıklarını ancak geçinemedikleri gerekçesi ile köye dönüş yapmak istediğini anlatan Ziya Arslan, Benimle köye gelmedi ben köye geldim ve yaklaşık 5 yıldır da köyde tek başıma yapıyorum. Geçen sene anlaşma yaptık dedi sen git parayı durdur ama bu üçüncü olayımız. Tamam dedi, 'ben senin için evi değiştireceğim Ereğli'deki eve kira vermeyeceğiz, eve biliyorsun mobilyalar eski mobilyalar almamız gerekiyor' dedi bende iyileşeceğiz diye al dedim. 'Nasıl alayım?' dedi 'taksitle al' dedim. 6 bin TL'lik bir şeyler almış. Babasına telefon ediyor babası diyor ki biz diyor sizin evlendiğiniz zaman sözümüze sadıkyız, kocanla anlaştın mı diyor anlaştık diyoruz, ben bozgunyum diyemiyorum ki o zaman gene döver beni. Evlendiğim eşimin daha önceden yaptığı evlilikten dolayı çocukları var. Benim halim belli. Ben boşanmak istiyorum dilekçeyi mahkemeye verdim hakim bana sordu, bununla bir arada yaşamamıza imkan yok dedim. Bana bakmayan bana hizmet etmeyen kişi o zaman da söyledim ben köye gelmiyor, benden parayı alıyor şehirde çocukları ile birlikte yaşıyor. Mahkemeyi kaybettik boşanamadık yeniden dava açacağım dedi.

DEVLET SAHİP ÇIKS IN
Çaylıoğlu Asarlı Mahallesi Muhtarı Durdu Semiz, Amcanın durumu belli sakat, bunun ile yenge 5 senedir ilgilenmiyor. Almanya'daki maaşından da faydalanıyor buradaki maaşını da alıyor buna da yeğenleri verirse yiyecek yoksa sefil. Bunun için devlet buna neden sahip çıkmıyor veya o kadını neden boşamıyor. Ben kanun adalet olsam zaten o kadına nafaka da vermeden direkmen boşarım. Ya bununla ilgilen bak ya da boşa. Maaşını kendisi alamıyor. Almanya'daki maaşını kredi çekti ona kesiliyor oradan kalanı da o alıyor. Şuanda buna ilgilenirse yeğenleri bakıyor sözleri ile konuştu.

ÇOCUKLARI DA DIŞLADI
Eski Muhtar Ahmet Durmuş ise, Bundan 40 yaş küçük olan kadını buna Almanya kokusuna var diye veriyorlar, 2-3 sene sonra kadının başka çocukları meydana çıkıyor, bunun parası bitince dövmek kakalamak, iteklemek meydana çıkıyor. Biz hanım ile birlikte bu adamı Kadıtarlası'na götürdük kadın adamı eve almadı. Niye almıyorsun eve? Evin kirasını bu veriyor eşyasını bu almış. Adam bu kadınla evlilik yaptı diye kendi çocukları da bunu dışladılar dedi.

KADIN PARA YİYOR TIKIR TIKIR
Komşusu Hüseyin Yiğit ise, Bir tek kız var diyorlar ondan sonra çıkıyor 4 tane çocuk daha. Bu adamda bunu kabul ediyor köyde durmadılar Ereğli'ye gittiler Ereğli'de geçinemediler, bu arkadaş kadını köye getirmek istedi.
Kadında gelmek istemedi. Adamı zaten tuvalete gitmeye zorlanıyor. Hanımı demek ki parası için evlendi Almanya'lı diye sözleri ile konuşurken komşusu Zakire Arslan'da, Kadın nerde adam nerde böyle macir durumda adamı bıraktılar. Kadın parasını yiyor takır takır böyle mi devletimiz milletimiz var böyle bir evde vatandaş yaşar mı. Hakim gelsin bu evi görsün. Fare yuvası bu ev nerde karı bu karıyı bulup getirsinler dedi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

FIRAT YALMAN 67 :

AHHHHH BEEEEE AMCA SENDE NE DİYE EVLENDİN BÖYLE KENDİNİ BİLMEZ VİCDANSIZ KADINLA BAŞINA DA BÖYLE DERT ALDIN 70 ŞİN DEN SONRA SANA KİM BAKACAK ŞİMDİ EMEKLİ MAAŞIN OLSAYDI İYİ İDİ AMA SENDE RAĞMETLİ KARININ ÜZERİNE GÜL KOKLARSAN BÖYLE OLURSUN İŞTE SENİN 4 ÇOCUĞUN DA VARMIŞ YAŞASAYDIN ONLARIN YANIN DA NE VARDIKİ EVLENDİN DEVLET SAHİP ÇIKMAZ Kİ SANA SANA VARINCAYA KADAR BİR SÜRÜ YOKSUL VAR ÜLKEDE SAHİP ÇIKILACAK ONLARA BİLE SAHİP ÇIKILMIYOR ZOR İŞİN SENİ ARTIK TENEŞİR PAKLAR NEYSE YİNEDE ALLAH GECİNDEN VERSİN.

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.