BU NE HIZ?

Tarih: 2011-01-25 00:00:00

24 Ocak 2011 pazartesi günü sabahı prof. ünvanı alan  ZKÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Azar, öğleden sonra aynı fakültenin Dekanlık görevine vekaleten getirildi. Azar'ın asaleten atanması için de YÖK’e teklif yapıldı. ZKܒye yeni

24 Ocak 2011 pazartesi günü sabahı prof. ünvanı alan  ZKÜ Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Ali Azar, öğleden sonra aynı fakültenin Dekanlık görevine vekaleten getirildi. Azar'ın asaleten atanması için de YÖK’e teklif yapıldı.

ZKܒye yeni rektör ataması yapıldıktan sonra görev süresinin dolmasına 15 ay kala Ereğli Eğitim Fakültesi dekanlığı görevinden istifa eden Prof. Dr. Erdal Coşkun’a yardımcısı Prof.Dr.Ali Azar vekalet edecek.
Ali Azar’ın bu göreve 24 Ocak 2011 tarihi itibariyle vekalet edeceği kararı alınmadan birkaç saat önce “Profesör” ünvanını kullanabileceği tebliğ edildi. Birkaç saat sonra da “Ereğli Eğitim Fakültesi’ne vekalet” kararı çıkan Ali Azar ile ilgili fakülteden bu açıklama yapıldı:

FAKÜLTESİ DEKANLIĞI GÖREVİNE VEKALETEN,
DEKAN YARDIMCISI PROF. DR. ALİ AZAR ATANDI


Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanlığı görevine, vekâleten Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Ali AZAR atandı.
2547 Sayılı Yükseköğretim Kanununun 16. Maddesi uyarınca Dekanlık görevine atanan Prof. Dr. Ali AZAR, 11 Ocak 2011 tarihinden bu yana Dekan Yardımcısı olarak görev yapıyordu.
Dekan Vekili Prof. Dr. Ali AZAR yaptığı açıklamada, Ereğli Eğitim Fakültesi’nin Ereğli’ye ve Zonguldak’a yaraşır bir akademik eğitim kurumu olmasını hedeflediklerini belirtti. Prof. Dr. AZAR açıklamasında “Fakülte ile Ereğli’nin kaynaşmasını önemsiyoruz. Ereğli’nin, “sanayi kenti” özelliğinin yanı sıra “eğitim kenti” özelliği de kazanması için çalışacağız. Fakültemiz bilimsel, sosyal ve kültürel etkinliklerini arttırarak sürdürecek. Akademik personel sayımızı arttırmayı hedefliyoruz. Ereğli Eğitim Fakültesi çok yakın bir süre içerisinde Türkiye’nin en önemli eğitim fakültelerinden biri olacak.” dedi.
Prof. Dr. Ali AZAR Kimdir?
Ali AZAR, 1966 yılında Artvin’de (Yusufeli) doğdu. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Fatih Eğitim Fakültesi Fizik Öğretmenliği Bölümünden 1990 yılında mezun oldu. Yine aynı üniversitede Fen Bilimleri Eğitimi alanında Yüksek lisans (1993) ve Fizik Eğitimi alanında doktora (1998) eğitimlerini tamamladı.
AZAR, KTÜ Fatih Eğitim Fakültesinde 1993-1997 yılları arasında Araştırma Grevlisi, 1997-1998 yılları arasında Dr. Araştırma Görevlisi olarak görev yaptı. Z.K.Ü. Ereğli Eğitim Fakültesine 1998 yılında “Yardımcı Doçent”, 2005 yılında “Doçent”, 20 Ocak 2011 tarihinde Profesör unvanlarını aldı.
Ereğli Eğitim Fakültesinin ilk öğretim üyelerinden biri olan Prof. Dr. Ali AZAR, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi ve Ereğli Eğitim Fakültesinde çok sayıda idari görevlerde bulundu. 1998-2010 yılları arasında Ereğli Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcılığı görevini yürüten AZAR, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi Senato Üyesidir. AZAR’ın ulusal ve uluslararası alanda yayımlanmış çok sayıda araştırması bulunmaktadır.  Prof. Dr. Ali AZAR, evli ve iki çocuk babasıdır, İngilizce bilmektedir

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.