BÜYÜK ÖNDER'İ ANIYORUZ!..

Tarih: 2010-11-09 00:00:00

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 72. yılında düzenlenecek çeşitli anma programları ile anılacak. Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 72. yılında düzenlenecek törenler ile anılacak. Kdz.Ereğli'de gerçekleşt

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ölümünün 72. yılında düzenlenecek çeşitli anma programları ile anılacak.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk, ölümünün 72. yılında düzenlenecek törenler ile anılacak. Kdz.Ereğli'de gerçekleştirilecek anma programını düzenleyen Kdz.Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay başkanlığındaki heyet çalışmalarını tamamladı ve programı belirledi. Açıklanan program şu şekilde: 10 Kasım 2010 Çarşamba günü Ulu Önder Atatürk'ün Ölümünün 72.Yıldönümüdür. Bütün kamu kurum ve kuruluşları 10 Kasım 2010 Çarşamba günü saat 09.05'ten gün batımına kadar bayraklarını yarıya indireceklerdir. Okullarımızda "Cumhuriyetimizin kurucusu büyük önder Atatürk'ü anmak, ilke ve inkılâplarını anlatmak, gelecek nesillere aktarmak ve ulusal birliği pekiştirmek" için 8-14 Kasım 2010 tarihleri arasında "Atatürk'ü Anma Haftası" düzenlenecektir. 10 Kasım 2010 Çarşamba günü saat 08.30 da 21.09.1973 gün ve 14622 sayılı Resmi gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren "Resmi Bayramlar ve Anma Günlerinde Atatürk Anıtına Konulacak Çelenklerin Ha-zırlanma, Taşınma ve Sunul-ması Hakkındaki Yönetmelik" hükümlerine uygun olarak hazırlanan çelenkler Atatürk Anıtı yanında bekletilecektir. (Günün anlam ve önemi ile bağdaşmayacak bir görünüm veya uygunsuz biçimde giysi ile gelen taşıyıcılar ve beraberindeki çelenkler sıralamaya alınmayacaktır.) Çelenkler kurum ve kuruluşların başkan veya görevlendirecekleri başkan yardımcıları tarafından Atatürk Anıtında kendileri için belirlenen yere konulacak, usulünce selamlama yapılacaktır. Çelenklerin konulmasının ardından 2 dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak.

EKM'DE TÖREN
Erdemir Kültür Merkezi Salonunda İlçe çapında düzenlenen yarışmalarda derece alan öğrencilerin eserlerinin panolarda sergilenmesi Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi Müdürlüğünün sorumluluğundadır. Erdemir Kültür Merkezi Salonunda yapılacak olan Atatürk'ü Anma programı Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi sorumluluğunda olup saat 10.00'da başlayacak, hazırlanan program, protokole dâhil görevliler ile veliler ve halk tarafından izlenecektir. Erdemir Kültür Merkezindeki anma programına Çelenk Koyma Törenine katılan okullarımızın görevli öğrenci ve öğretmenleri birlikte izleyici olarak katılacaklardır. Öğrenci ve idareciler ile anma törenine katılacak olanlar saat 09.45 te yerlerini almış olacaklardır. Açılış saygı duruşunun ardından Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Kardeşler Anadolu Lisesi Müzik Öğretmeni Gül Oral yönetiminde İstiklal Marşımız söylenecektir: Günün anlam ve önemini belirten konuşma Mehmet Ali ve Kadri Yılmaz Kardeşler Lisesi Tarih Öğretmeni Mevlüt Çelik tarafından yapılacak. Oratorya'nun ardından İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında ilk üç dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Atatürk kronolojisinin ardından tören sona erecek.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.