'ÇALIŞANIN ALIN TERİNİN KARŞILIĞI VERİLMELİ'

Tarih: 2013-06-17 11:45:00

Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Sekreteri Metin Ercan:

Erdemir Çelik Üretim Baş Mühendisliği çalışanı Türk Metal Üyeleri, geleneksel hale getirdikleri kaynaşma yemeği düzenledi. Büyük Anadolu Ereğli Hotel Salonu’nda gerçekleştirilen geceye, Türk Metal Sendikası Karadeniz Ereğli Şube Sekreteri Metin Ercan, Şube Mali Sekreteri Sedat Taşdelen ile yaklaşık 250 birim çalışanı katıldı.
Türk Metal Şube Sekreteri Ercan, burada yaptığı konuşmada, Erdemir çalışanlarının her zaman birlik ve beraberlik içinde olmalarından sendika olarak memnunluk duyduklarını söyledi.
Ercan, uyuşmazlık zaptı tutulan 25. Dönem toplu İş Sözleşmesi’yle ilgili bilgiler de aktardığı üyelerimize, “Üretimde emeğin baş mimarı olan üyelerimizin haklarının en iyi şekilde sağlanması için şube ve genel merkez düzeyinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. 
Her zaman dile getirdiğimiz gibi; elbette sözleşmenin masa başında bitirilmesi en büyük arzumuzdur. 
Ancak, bunun sağlanabilmesi için, çalışanın alın terinin karşılığı verilmeli” dedi. Geceye katılan Erdemir çalışanları gönüllerince eğlendi.

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorumlar

Ünal Savaş :

JAPON FİRMALARINDA ÇALIŞANLARIN GREV ANLAYIŞI...!!! İnsan kaynağının yaratıcı potansiyelinin, üstünlük için tükenmez bir zenginlik kaynağı olduğunu ilk anlayan ve yönetsel yaklaşıma yansıtanlar, Japon işletmeleri olmuştur. Japon yönetim felsefesinin temelinde “BİR İŞİ EN İYİ O İŞİ YAPAN BİLİR” fikri vardır. 1960’larda oluşturulan kalite çemberleri ve benzeri öneri geliştirme gurupları, Japon şirketlerini yaratıcı beyin fırtınası yönteminin mucizevî sonuçları ile karşı karşıya bırakmıştır. GREVDEKİ BİR JAPON FİRMASINDA ÇALIŞANLAR, GÜNLÜK İŞLERİNE DEVAM ETMEKTE, YALNIZCA DÜŞÜNME, ÖNERİ GELİŞTİRME VE İYİLEŞTİRME FAALİYETLERİNİ ASKIYA ALMAKTADIRLAR. BU GREVLER, JAPON FİRMALARI İÇİN YARATICILIK YARIŞINDA GERİ KALMA TEHDİDİ OLARAK DEĞERLENDİRİLMEKTEDİR. ACIMASIZ BİR REKABETİN HÜKÜM SÜRDÜĞÜ GÜNÜMÜZ DÜNYASINDA, ŞİRKETİMİZİN REKABET GÜCÜNÜ VE KURUMSAL PERFORMANSINI SEKTÖRÜMÜZE YÖN VEREN VE OYUNUN KURALLARINI BELİRLEYEN KÜRESEL ÇELİK ŞİRKETLERİ SEVİYESİNE ÇIKARMADA EN ÖNEMLİ BELİRLEYİCİ GÜÇ OLAN ENTELEKTÜEL SERMAYEMİZE SAHİP ÇIKARAK; EMEĞİNİN VE ALINTERİNİN KARŞILIĞINI GREVE GİTMEDEN VEREBİLMEK VE ALABİLMEK DİLEKLERİMLE… SAYGILARIMLA “FESTİVALE (KARNAVALA) HAYIR. ÜRETMEDEN TÜKETMEK, EREĞLİ'Yİ TÜKETMEKTİR.” “BUGÜNÜN İSRAFI YARININ KITLIĞIDIR.” Ünal SAVAŞ – Erdemir emeklisi, Kalite gönüllüsü Ünal SAVAŞ – Erdemir retired, Quality volunteer “Kalite formalite değildir.” “Quality is not a formality.”

Tüm Yorumlar

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.