ÇARPICI AÇIKLAMALARA YANIT GELDİ...

Tarih: 2016-10-12 17:45:40

 

AK Parti Gökçebey İlçe Başkanı Lokman Aydın'ın, Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin'in kendisinin ihbari ile tutuklandığını açıkladı. Kaymakam Bilgin'den yanıt geldi: "İlçe Başkanı Lokman Aydın tarafından İl Emniyet Müdürlüğümüzün hakkımda FETÖ/PDY terör örgütü ile müzahir olduğumun ifade edildiğinin vurgulanması, sadece bir hezeyandan ibarettir"

 

 
Adalet ve Kalkınma Partisi Gökçebey İlçe Başkanı Lokman Aydın, Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin’in “Fetullahçı Terör Örgütü”soruşturması kapsamında kendisinin ihbarıyla tutuklattığını açıkladı.

 

"VALİ BEY'İN EMRİ OLDUĞUNU SÖYLEDİ"

Başkan Aydın’ın konuya ilişkin açıklaması şu şekilde:

"Gökçebey Kaymakamımızın tutuklanmasıyla ilgili açıklama gereği duydum.15 Temmuz gecesibelediyemizden halkımızı ihtilalci FETÖ terör örgütüne karşı eylem ve yürüyüş için sokağa çağırmak istedim. Defaatle Kaymakamımıza ısrar etmeme rağmen Vali Bey’in emri olduğunu, izin vermediğini söyledi.Belediyemiz, polisler tarafından muhasara altına alındıve mikrofonlara el konuldu. 15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanımız ve Başbakanımız, milletimizi FETÖ terör örgütüyle ölümüne sokaklara inmesini davet etmesine rağmen, Vali Bey’le konuştuğumuzda talimatı kendisi verdiğini beyan etti.

 

"MÜDAHİL OLMAMI İSTEDİ"

Bunun üzerine ben, Kaymakamla ilgili İl Emniyet Müdürümüzle yapmış olduğum görüşmelerde İl Emniyet Müdürümüz, Kaymakamın paralel yapının içinde olduğunu ve gereğini yapmamı, siyaseten müdahil olmamı söyledi.

 

"KAYMAKAMIMIZ TUTUKLANDI"

Bunun üzerine bende 17 Temmuz gecesi İçişleri Bakanımız Efkan Ala’yla görüştüm, bilgilerini istedi. Mesaj yoluyla bilgilerini kendisine ilettim, gereğinin yapılacağını söyledi ve İçişleri Bakanımız,Kırşehir MilletvekiliHacı Turan Bey’i görevlendirdi.Ben istişareyi Kırşehir Milletvekili ile sürdürdüm. Bir hafta sonra Kaymakamımız Bünyamin Bilgin tutuklandı. Sonra İHH Zonguldak İl Başkanı, İHH Genel Başkan Yardımcısı geldiler, asla Bünyamin Bilgin’in bu yapıyla hiçbir ilgisinin olmadığını, kendilerinin sonuna kadar kefil olduklarını söylediler.

 

ULUPINAR'A MİNNETTARIM

Bu gelişler neticesinde hata olabileceğini düşünerek, konuyu İl Başkanımızla paylaşarak, değerlendirdik. Sonuç olarak Zonguldak Milletvekili Özcan Ulupınar, kendisine minnettarım, çok teşekkür ediyorum, bir gününü bu konuya ayırdı. Birlikte İçişleri Bakanlığına gittik. İçişleri Bakan MüsteşarıSelami Altınok’la yaptığımız görüşmede, Vekilimizin referansının önemli olduğunu, konunun tekrar incelenmesini, eğer realist bir bilgi belge yoksa derhal görevine iade edilmesi talimatını verdi ve üç gün sonra Kaymakamımız Bünyamin Bilgin görevine iade edildi. Konu bundan ibarettir, aziz milletimizin bilgilerine arz olunur saygılar sunarım"

 

 

KAYMAKAM'DAN AÇIKLAMA

Gökçebey Kaymakamı Bünyamin Bilgin, AK Parti Gökçebey İlçe Başkanı Lokman Aydın’ın iddialarına ilişkin açıklamada bulundu.

 

"GEREKEN TARAFIMDAN YAPILDI"

Kaymakam Bilgin’in yazılı açıklaması şöyle: “Hakkımda 12 Ekim 2016 tarihinde bazı internet sitelerinde yer alan ‘Kaymakamı, İlçe Başkanı tutuklattı’ şeklindeki haberlerle ilgili olarak aşağıdaki açıklamamın yapılması uygun görülmüştür. 15 Temmuz darbe kalkışmasının öğrenilmesi akabinde; güvenlik önlemi olarak bütün vilayette her türlü yayın aracının Emniyet güçlerine teslim edilmesi talimatı üzerine, gereken tarafımdan yapılmıştır.

 

"BANA BİLDİRİLMİŞ DEĞİLDİR"

Bunun amacı kalkışma sırasında bu tür yayın araçlarının kötüye kullanılmasının önlenmesi ve halkı infiale düşürecek olayların önüne geçilmesidir. Kontrolsüz oluşabilecek her türlü davranışın önlenmesi yönündeki böyle bir çaba; tarafımca gerek Belediye Başkanı Vedat Öztürk ve gerekse AK Parti İlçe Başkanı Lokman Aydın’a izah edilmiştir. Yoksa konu İlçe Başkanının basın açıklamasında belirttiği gibi defaatle bana bildirilmiş değildir.

 

BAKANLIĞIN ALDIĞI BİR TEDBİR

Öte yandan hakkımda verilen görevden uzaklaştırma tedbiri, Bakanlığımız tarafından alınmış bir tedbirdir. Görevden uzaklaştırma sürecinde yapılan incelemeler ve araştırmalar sonucu şahsımın FETÖ/PDY ile hiçbir alakası olmadığının görülmesi üzerine yine Bakanlığımız tarafından hakkımdaki görevden uzaklaştırma tedbiri ortadan kaldırılarak görevime iade edildim ve yaklaşık 1,5 aydır görevimin başındayım.

 

HEZEYANDAN İBARETTİR

İlçe Başkanı Lokman Aydın tarafından İl Emniyet Müdürlüğümüzün hakkımda FETÖ/PDY terör örgütü ile müzahir olduğumun ifade edildiğinin vurgulanması, sadece bir hezeyandan ibarettir. Kaldı ki, bu durum bürokratik teamüllere de aykırı bir husustur. Kamuoyuna saygı ile duyurulur.”

   

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.