'ÇATES' DÜNYA GAZETESİ’NDE…

Tarih: 2013-12-17 13:27:00

ÇATES’in ihale şartnamesinde yeri kömür kullanma şartı bulunmaması nedeniyle ithal kömür kaynaklı satışın olabileceği endişesi Dünya Gazetesi’nde geniş yer buldu.    Dünya Gazetesi’nin 17 Aralık Salı günkü sayısında birinci sayfasından giren habere

ÇATES’in ihale şartnamesinde yeri kömür kullanma şartı bulunmaması nedeniyle ithal kömür kaynaklı satışın olabileceği endişesi Dünya Gazetesi’nde geniş yer buldu. 

 

Dünya Gazetesi’nin 17 Aralık Salı günkü sayısında birinci sayfasından giren habere 2 tam sayfa yer verilirken 3 köşe yazarı da konuyu detaylı şekilde köşelerinde işledi.

 

Zonguldak’ta ÇATES’in ithal kömür kullanacak bir firmanın eline geçip 17 bin kişinin işsiz kalacağı endişesi yaygın olarak ekonomi haberi yapan Dünya Gazetesi’nde geniş yer aldı. Gazetenin birinci sayfasında manşet altından Sorumlu Yazı İşleri Müdür Yardımcısı Handan Sema Ceylan ve Bölge Müdürü Sabiha Toprak imzasıyla “Kömürün başkentine ithal tehdit” başlığıyla verilen haber 10 ve 11. Sayfalarda detaylı şekilde işlendi.

Zonguldak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı M. Salih Demir ile Maden ve Enerji Sanayici İşadamları Derneği Başkanı Ümit Velioğlu’nun görüşlerine de geniş şekilde yer verilen haberlerde ÇATES’in ihale şartnamesinin yeniden değerlendirilmesi gerektiği vurgulandı.

Ayrıca köşe yazarları Osman Arolat, “Kömür kentinde ithal kömür korkusu” başlığıyla, Rüştü Bozkurt, “Zonguldak’ta ÇATES sorunu” ve Talip Aktaş, “Ruhr, dönüşüm ve kaderini bekleyen Zonguldak…” başlıklı köşe yazılarında ÇATES’in Zonguldak için önemine dikkat çektiler. 

Bunlar da Dikkatinizi Çekebilir

Yorum Gönder

DİKKAT!

x

Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.